Leonardo da Vinci

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Touha vědět víc než ostatní ho poháněla k významným objevům. Tvořivý fantasta, umělec s duší vědce i kontroverzní osobnost - tím vším byl Leonardo da Vinci. Uznávaný autor biografických knih Walter Isaacson se vydává po stopách tohoto mimořádně talentovaného člověka, jehož myšlenky zůstávají po řadu generací zahaleny tajemstvím. Čtenářům tak přibližuje intelektuálně bohaté prostředí renesanční Itálie a okolnosti vzniku Leonardových nejslavnějších děl, přičemž vychází z umělcových poznámek i nově objevených faktů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392131/leonardo-da-vinci-p1Z-392131.jpg 4.553
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Práh

Leonardo da Vinci, 2017

Kniha Leonardo da Vinci

pablito
06. listopadu

Dokonalá bigrafie. Isaacson je precizní autor. O jednu hvězdičku méně než za Einsteina jsem dal jen proto, že nejsem znalec umění a popisy Leonardových děl byly pro mě až příliš podrobné. Obě biografie dle mého stojí za přečtění.

DavidGreňa

Túto knihu som prečítal šmahom ruky. Vynikajúca kniha z ruky skvelého autora, ktorý opísal život a diela možno aj najväčšieho génia ľudstva. Skoro každá prečitaná strana má dokázala prekvapiť a tlačila má ďalej a ďalej vpred.Po prečítaní tejto knihy sa človek začne inak pozerať na obrazy, ľudské telo, prírodu a svet ako taký.Odporučam.

jaroiva

Tady opravdu audiokniha nebude stačit. Budu si muset ještě prolistovat papírovou.
Ovšem nestíhám dost obdivovat Isaacsona.
Podle Einsteinova životopisu bych řekla, že je odborníkem na fyziku, podle Jobsova životopisu, že je nadšeným ajťákem, a teď zase znalcem umění...
Dokonalé všechny tři knížky.

E_Lan

Velmi zajímavé pojednání o neskutečném mysliteli, vynálezci a umělci. Ač je kniha trochu zdlouhavá, velmi detailní, tak přináší obrovské množství zajímavých faktů nejen z historie, ale i z dnešního života a jeho fungování. Opravdu hodně si z popisu života toho zajímavého člověka čtenář vezme a u mě se navíc vzbudil mírný zájem o malířství:-) A to je co říct!

Belatris

Můj první Isaacson, kterého jsem skutečně zvládla celého. Jeho detailní přístup s využitím pohledů z co nejvíce stran může být zahlcující (v případě Jobse mě opravdu brzy zahltil a odpadla jsem). V případě Leonarda pomohlo i to, že jsem poslouchala audioknihu, velmi pozvolna jsem si vyposlechla Leonardův život, věci, které ho poháněly, situace, které mu jeho nebetyčná zvědavost přinášela... A velmi jsem se bavila a inspirovala. Nečekala jsem portrét umělce, ale komplexní portrét člověka s mnoha zájmy, rozlítaného do mnoha stran a oborů, a přesně to Isaacson udělal.
Jedinou nevýhodou je absence obrazového materiálu, který jsem si ale našla zvlášť.
Ideální by bylo mít jak papírovou knihu, tak i audioknihu.

janamaluveckova

Strhující, inspirativní, detailní.

lukas9608

Poslouchal jsem audioknihu. Po několika hodinách detailního popisu Leonardových obrazů a rozjímání nad tím, jaký styl tahu štětce byl použit jsem to už nedal a poslech zabalil. Ze začátku jsem obrazy alespoň googlil, abych věděl o čem je řeč, ale po určité době mě přestalo bavit i to. Čekal jsem spíše popis jeho života, či popis jeho zajímavých vynálezů, ale zdlouhavý popis malířských děl mě od knihy zcela odradil.

Iv8

Občas bylo nutné si vyhledat popisované dílo, aby člověk pochopil a třeba se i poučil a přiučil, což jistě není na škodu...V době, ve které Leonardo žil se asi nedaly očekávat žádné napínavé a dramatické chvíle, aby se děj rychleji "někam" posouval. Prostě nečteš detektivku, ale "obyčejný" život jednoho člověka, takže tak.