janadibelkova janadibelkova komentáře u knih

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Opravdu to byl nářez, ale ani ne tak šunkový, jako chlapskýbohužel opět chyby v textu kazily dojem z celkového čtení.

24.07.2023 2 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Docela dlouho jsem nečetla thriller a musím říct, že tenhle úplně nezklamal, ale ani jsem nebyla napětím bez sebe, jak to všechno dopadne. Opět mě naštvala špatná práce lidí, kteří mají hlídat chyby v textu, to se tady zase nepovedlo a zklamává mě to bohužel stále častěji. Každopádně styl psaní byl fajn, příběh se četl dobře, mohu vlastně doporučit komukoli, kdo nepotřebuje supernapětí..

13.07.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásné čtení od začátku do konce. Tento kraj mi vlastně neříkal vůbec nic a díky autorce jsem si uvědomila, že každé místo nejen u nás, má svoji minulost a je dobré se o ní něco dozvědět. Rozhodně knihu doporučuji.

02.07.2023 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Po dlouhé době se mi asi ani nechce knihu komentovat..

10.06.2023 1 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Tuto knihu by si měly přečíst všechny mladé dívky, které mají chuť zažít něco neobvyklého

21.05.2023 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Trochu mě mrzí to slabé hodnocení, protože téma, které kniha otevírá se málokdy zmiňuje. Za mě to bylo opět dobové čtení o věcech, na které prostě nesmíme zapomenout a opět musím jen říct: buďme rádi za to, co máme dnes, važme si každé chvíle

07.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Je to drsné. Jednoduše ale jsme všichni lidé a je úžasné, citlivé a moudré zkusit si to připomenout

27.03.2023 5 z 5

Kuře melancholik a jiné povídky Kuře melancholik a jiné povídky Josef Karel Šlejhar

Je prostě dobré, přečíst si jednou za čas klasiku a k té pan Šlejhar prostě patří.

23.03.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dobře napsaná kniha má vyvolat emoce a mě se tady u té povedlo i rozplakat. Skvěle napsaný příběh, velmi čtivý, jemný, úchvatný…budete chtít pořád víc.

22.02.2023 5 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Vlastně každý z nás by měl žít tak, aby mohl napsat fascinující knihu…ať už dobře, nebo špatně, hlavně žijme naplno :)

05.02.2023 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Tuhle autorku můžu vždy jen doporučit, sice za mě už nikdy nepřekonala Krutou volbu, ale i Prolhané městečko bylo moc fajn čtení s originálním příběhem a navíc se hodně povedl obal knihy, takže jako dárek pro čtenářku prostě skvělé.

13.11.2022 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Komentář k Halině? Mohu jen radu k těm nehezkým hodnocením tady:
Halinu číst je vždy skvělé,
ať jdou všichni do pr.... (Knihovny)

23.10.2022 5 z 5

Zeptej se prachu / Ask the Dust Zeptej se prachu / Ask the Dust John Fante

Jedním slovem zklamání, ale třeba nejsem cílová skupina tohoto autora..

13.10.2022 2 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák je prostě dokonalý.. neřekla bych, že mě tato kniha tak nadchne, ale ta čeština, krásná, poetická, vtipná... čtete prostě jedním dechem a je vám strašně líto, že je najednou konec. Děkuji za úžasný zážitek.

01.10.2022 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Od Joy mě prostě baví všechno...umí napsat i lepší příběh, ale kdo ji čte pravidelně ví, že její styl je čtivý a nevynechá ani ty horší kousky :⁠-⁠)

28.09.2022 3 z 5

Život na houpačce Život na houpačce Martina Kulhánková

Není možné hodnotit tuto knihu, ale držím palce všem, kterých se tato problematika týká.. hlavně v tom, aby se zlepšila lékařská péče nejen o lidi s rakovinou duše.

11.09.2022 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Kniha jako příjemné počtení třeba na dovolenou určitě špatná není, ale opět mi dojem kazily občasné chyby, překlepy, proč je to u těch překládaných knih tak časté..

31.08.2022 3 z 5

Nějak se nemohu ztotožnit s tím nejlepším hodnocením této knihy. Bohužel jsem očekávala více situací a modelů z Čech, když je v podtitulu, že se jedná o výzvy české společnosti. Rušily mě časté komentáře s Amerikou, i když v určitých situacích to chápu, myslím, že šlo celou knihu pojmout více česky, když tady o to má jít.

26.08.2022 2 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Velmi příjemné, oddechové čtení, které vás zároveň pobaví a donutí se zamyslet a hodnotit. Najdete tady mnoho dojemných situací, ve kterých poznáte i sami sebe a třeba přijdete na to, že vlastně není až tak špatně ;)

19.08.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Dokonalé jako každá kniha od paní Mornštajnové. Děkuji za dojemný konec...

10.08.2022 5 z 5