janadibelkova

Přečtené 73Chtěla bych ten strom
červenec 2019 (06.-16.)
Chtěla bych ten strom 1984, J. Kolárová

Kniha je skvělá, čtivá, opravdu k přečtení jedním dechem..nejlepší je na ní ale to, že si uvědomíte, že soudruzi a soudružky měli úplně stejné problémy jako dnes my. Zařadila bych ji do povinné četby, stejně jako např. Paní Bovaryová je totiž nenásilnou poučkou do života, nad níž je fajn se zamyslet. Ono to tak prostě bylo, je a bude...


Nikdy nelži
červenec 2019 (04.-06.)
Nikdy nelži 2010, H. Ephron

Velmi dobře napsaný příběh. Podruhé bych jej sice nečetla, ale když nemáte po čem jiném sáhnout, doporučuji. Prožijete napětí, strach o těhotnou ženu a rozhodně dočtete do konce, ten vás jistě bude zajímat a vlastně se povedl. Přeji příjemné čtení.


Farma
červen - červenec 2019
Farma 2016, T. R. Smith


Ďábel v těle
červen 2019 (13.-16.)
Ďábel v těle 1960, R. Radiguet

Velmi příjemné čtení, nadčasové a neuvěřitelně zarážející, že jej napsal tak mladý autor. Doporučuji jako únik od komerčních titulů současných autorů.


Krásné zlo
květen - červen 2019
Krásné zlo 2010, R. James

odpad!

Asi se mi nechce ani komentovat, co jsem právě dočetla. Jazyk, kterým je kniha psaná je divný, jednoduchý, nečtivý...hlavní záporačka Alice se hodně nepovedla a k ostatnímu se vyjadřovat nebudu, k ději o ničem bych se vůbec nevracela. Sáhněte po jiné knize, mrzet vás to nebude.


Nejlepší víkend
květen 2019 (09.-29.)
Nejlepší víkend 2018, P. Hartl

Trochu mě mrzí, že tady má kniha horší ohodnocení, měla by tady mít 100%..vždyť se v ní najdeme úplně všichni. S nadcházejícím létem vřele doporučuji přibalit Nejlepší víkend do kufru na dovolenou. Zasmějete se, možná trochu popláčete, ale budete se skvěle bavit čtením, které snad musí být blízké každému, kdo žije běžný rodinný a pracovní život. A že to někdy bývá sranda :)


Nadějné vyhlídky
duben - květen 2019
Nadějné vyhlídky 2009, C. Dickens

Na tuhle knihu musíte mít čas i myšlenky..někdy jsem se trochu ztratila v tom, co se děje, někdy jsem zase přemýšlela, kdo je kdo, ale jako klasické čtení je to velmi příjemný zážitek, nijak strhující, naopak relativně klidný příběh, který je svým způsobem určitě nadčasový.


Rudá jako rubín
březen - duben 2019
Rudá jako rubín 2012, K. Gier

Tedy jak nemám ráda fantasy knihy, tak tahle mě dostala..četla se sama, skvěle napsaný příběh, jemný, veselý, neobvyklý, velmi ráda se začtu do dalších dvou a vřele doporučuji všem.


Záměna
březen 2019 (25.-29.)
Záměna 2012, N. Peas (pseudonym)

Co na tohle napsat..zvláštní děj, absolutní sci-fi v podobě svalnatého empatického romantika, velmi skromná slovní zásoba..ale jako hoooodně oddychová záležitost jednou za deset let se to vydržet dalo. Je mi líto, ale tuhle autorku už vyhledávat nebudu.


Ulice Gît-le-coeur
březen 2019 (18.-24.)
Ulice Gît-le-coeur 1936, V. Nezval

Je velmi příjemné číst myšlenky, pocity, zážitky někoho, o kom slýcháme od základní školy..a co se mi líbilo ještě víc byla setkání s dalšími osobnostmi světové kultury, ať už to byl Dalí nebo Toyen...vezměte tuto tenkou knihu, posaďte se do kavárny a bude vám fajn.


Toulavý autobus
březen 2019 (08.-18.)
Toulavý autobus 2003, J. Steinbeck

Jednoduchý, lidský příběh, který může prožít každý z nás. Proč ne? Proč si nepřečíst knihu bez napětí, děsů, agresivity..velmi ráda si podobný typ knihy zase přečtu, na nic si nehraje a je velmi příjemné s ní trávit volný čas.


Růže na úvěr
únor - březen 2019
Růže na úvěr 1962, E. Triolet

Skvělá kniha, kterou bych dnes dávala jako povinnou četbu, hlavně mladí lidé by si i díky ní mohli uvědomit, že úvěr na blbosti není cesta ke štěstí. Vřele doporučuji.


Švábi
únor 2019 (05.-24.)
Švábi 2013, J. Nesbø

odpad!

Pořád čekám na knihu, u které pochopím, proč je tenhle autor a jeho příběhy o HH tak úspěšný. Nezačetla jsem se vůbec, příběh je zbytečně dlouhý, rozuzlení přichází zvláštně, vůbec se mi kniha nelíbila.


Cézannův život
leden - únor 2019
Cézannův život 1965, H. Perruchot

Velmi příjemné čtení, realita uměleckého světa je rozhodně příjemnou změnou od romantiky, hororů a vůbec některé komerce, která nás v knihkupectví obklopuje. Ráda jsem vnímala i pasáže o dalších slavných: Zollovi, různých malířích, opravdu moc fajn čtení na zimní večery.


Šok
prosinec 2018 - leden 2019
Šok 2002, R. Cook

odpad!

Blbost, to je to jediné a nejvýstižnější slovo, které mě k téhle knize napadá. Ani se mi nechce víc komentovat.


Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
říjen - prosinec 2018
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel 2013, J. Jonasson

Občas se stane, že budete přemýšlet o souvislostech, když jsem pár dní neměla čas na čtení, nebyla jsem si někdy jistá, jestli si příběh pamatuju správně...ale je skvělý, čtivý opravdu klobouk dolů nad autorovo fantazií...jestli máte čas, vyberte si tuhle knihu jako Vaše další čtení, nebudete litovat.


Kalibův zločin
září - říjen 2018
Kalibův zločin 2010, K. V. Rais

Dívka ve vlaku
září 2018 (09.-29.)
Dívka ve vlaku 2015, P. Hawkins

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale i tak mě kniha úplně nepřesvědčila..četla jsem tak nějak ze zvědavosti a určitě se k ní vracet nebudu, ale pokud máte rádi příběhy o vztazích, plné napětí a zvratů, bude se Vám líbit. A budete překvapeni, jak si jednotlivé postavy získají Vaše sympatie a během chvíle je nesnášíte a sympatie jsou jinde..takové přesýpací hodiny v lítosti, podezírání..je to vlastně zajímavé..


Kam patříme
srpen - září 2018
Kam patříme 2013, E. Giffin

odpad!


Azurová step
květen 2017 - srpen 2018
Azurová step 1962, M. A. Šolochov

Možná je to tím jazykem, kterým je kniha napsaná, ale četla se mi špatně..brutální příběhy mi připadaly jeden jako druhý..


Netopýr
srpen 2018 (08.-21.)
Netopýr 2013, J. Nesbø

Dlouho jsem se pro tohoto autora rozhodovala, ale teď vůbec nelituji, že mám jeho knihy v knihovně..možná je Netopýr občas zvláštní a někdy se trochu ztratíte, ale skvěle vystihuje hlavní postavu, jeho alkoholismus a musím uznat, že se kniha čte sama, je výborně napsaná. Už teď vím, že budu číst další.


Noční cirkus
červenec - srpen 2018
Noční cirkus 2012, E. Morgenstern

Nemám vůbec ráda fantazy, scifi, nic podobného, ale tohle čtení bylo kouzelné, strhující, čtivé a rozhodně k zamyšlení nad spoustou věcí, vztahů, iluzí...


Noc v Central Parku
červenec 2018 (19.-24.)
Noc v Central Parku 2017, G. Musso

Je fakt, že jsou okamžiky, kdy si u téhle knihy řeknete, že tohle už je trochu moc, ale na druhou stranu čtete jedním dechem, protože Musso je skvělý vypravěč a jeho knihy se čtou samy. Pro mě zatím bezkonkurenční zůstává jeho dílko Budeš tam? Ale ráda doporučuji i Noc v Central Parku. Hodně lidí tady kritizuje konec a mě se zrovna líbil, naprosto originální..


Hana
červenec 2018 (07.-19.)
Hana 2017, A. Mornštajnová

Neuvěřitelné, krásně, čtivě napsané dílo, které mohu jen doporučit...jsem moc ráda, že jsem opět narazila na skvělou českou autorku.


Až ji uvidíš
červen - červenec 2018
Až ji uvidíš 2012, J. Fielding

Ono by se to i dalo číst, Joy Fieldingová umí psát, ale ten konec? Kdybych ji neznala jako skvělou autorku, už bych si její knihu nekoupila, ale pořád věřím, že ta další bude stát za to.


Romeo, Julie a tma
červen 2018 (06.-15.)
Romeo, Julie a tma 1959, J. Otčenášek

Skvělé, krásné, drsné, dojemné a hlavně neuvěřitelné, že někdy lidi takhle ublížili lidem..četla jsem podruhé a určitě ne naposledy.


Čarodějnice a vévoda
květen 2018 (03.-28.)
Čarodějnice a vévoda 2010, B. Riebe

Příjemné čtení, které nezklame, ale ani nijak zvlášť neohromí..každopádně fajn dárek pro kohokoli, kdo rád čte. Mohu jen doporučit.


Matky, upracovaní andělé
duben - květen 2018
Matky, upracovaní andělé 2009, M. Tomešová

Překvapilo mě, že tahle kniha měla tak nízké hodnocení, protože čtení je to velmi pěkné..citlivě napsané příběhy, které mohly být mnohdy určitě i pravdivé, chytnou za srdce nejen ženské čtenáře...doporučuji, zvlášť, jestli máte děti.


Matka
duben 2018 (07.-09.)
Matka 2004, K. Čapek

Čtení, u kterého se mi udělalo skoro špatně, možná proto, že mám tři děti..každopádně jsem ráda, že jsem si pana Čapka přečetla a rozhodně si brzy přečtu další jeho dílo. Přemýšlím, jak může muž tak skvěle popsat pocity matky, zvlášť na začátku dramatu, je to prostě hluboké, skvělé čtení.


Rok vdovou
únor - duben 2018
Rok vdovou 2007, J. Irving

John Irving si zaslouží pozornost každého čtenáře..Rok vdovou je opět brilantně napsaná, krásně promyšlená kniha..mě osobně se snad líbila nejvíc z Irvingových děl, zatím..vřele doporučuji třeba i jako dárek nejlepší kamarádce. :-)


Deset dětí paní Ming
březen - duben 2018
Deset dětí paní Ming 2016, E. E. Schmitt

Zajímavé, i když krátké čtení, které vás aspoň na chvíli přiměje pozastavit se nad podivnou politikou jednoho dítěte..je to opravdu jediné správné řešení?


Pygmalión
únor 2018 (03.-10.)
Pygmalión 2007, G. B. Shaw

Příjemné, veselé, rychlé čtení, ke kterému se zase někdy v budoucnu rádi vrátíte.


Tři metry vášně
leden 2018 (21.-27.)
Tři metry vášně 2016, H. Pawlowská

Halina nezklame, když nemáte chuť na klasiku, ale chcete si dopřát trochu té naší ženské reality, přečtěte si tuto skvělou autorku.


Tři kamarádi
prosinec 2017 - leden 2018
Tři kamarádi 2006, E. M. Remarque

Kniha, kterou stojí za to číst..


Chinaski poprvé
prosinec 2017 (14.-27.)
Chinaski poprvé 2013, M. Malátný

Krásných a kladně hodnotících komentářů má tahle kniha dost, proto bych chtěla pouze poděkovat klukům z kapely, že i přesto, co všechno zažívají, mají pořád chuť a energii pracovat a to skvěle, abysme my, jejich fanoušci měli co poslouchat. Jste nejlepší a můj největší obdiv a respekt patří Michalovi, protože s jeho povahou být frontmanem jedné z nejlepších našich kapel, to je obdivuhodný..díky a držte se.


Tři vánoční povídky
prosinec 2017 (11.-13.)
Tři vánoční povídky 2007, P. Šabach

První povídka, nebo spíš balada se mi hodně líbila, hned jsem se těšila na další, ale ty mě bohužel zklamaly..každopádně pana Šabacha rozhodně budu číst dál, mám plnou knihovnu jeho krásných knih a je velká škoda, že už nebudou další..


Trapné povídky
prosinec 2017 (06.-11.)
Trapné povídky 1926, K. Čapek

Proč si nepřečíst českého klasika v době, kdy čteme hodně cizích autorů a mnohdy naše nedoceněná dílka leží v knihovnách bez povšimnutí. Možná občas nějaká povídka končila zvláštně, ale věřím, že se pocitově v některém příběhu najdete, jsou až nehorázně nadčasové, hlavně některé....tak příjemné čtení.


Vánoční koleda
listopad - prosinec 2017
Vánoční koleda 2010, C. Dickens

V tomhle adventním období nejlepší čtení...zatopte si, zabalte se do deky, uvařte si horkou čokoládu a klidně předčítejte svým dětem..vraťme se do dob klidných Vánoc :-) krásné svátky všem..


Strážkyně majáku
listopad 2017 (16.-27.)
Strážkyně majáku 1997, D. Chamberlain

Moje oblíbená autorka sice nikdy nezklame, ale u tohohle příběhu jsem měla pocit jakéhosi překombinování...knihu přečtete jedním dechem, to je pravda, ale občas budete přemýšlet, na čí straně vlastně jste, budete litovat hlavních postav a nakonec si říkáte, že jste rádi, že o Vašich tajemstvích nikdo neví :-) pokud to byl záměr autorky, pak bych měla dát to nejvyšší hodnocení, nedám ho jen proto, že vím, že umí napsat mnohem lepší knihu. Co mě ale rušilo, byly chyby v překladu, je velká škoda, že si vydavatelé nedávají větší pozor, protože pokud jste uprostřed zápletky a ruší vás chyby v textu, je to strašně nepříjemné.


Strakonický dudák
listopad 2017 (12.-16.)
Strakonický dudák 2004, J. K. Tyl

Jak mile někdy překvapí česká klasika..humor, příjemný až roztomilý příběh, kdybych mohla volit do maturitní četby, rozhodla bych se právě pro Strakonického dudáka,je srozumitelný, veselý a hlavně má jen pár stránek :-)


1 2 >