jana5962 jana5962 komentáře u knih

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Pro kreativní lidi s velkou fantazií je to úžasná věc... pro lidi co chtějí brát každý úkol doslovně, jsou to vyhozené peníze :)... Já na tom svém stále pracuji a jsem ráda že jsem si ho pořídila. "Vyhozených" peněz nelituji. Zkracuje mi nudné školní hodiny či jiné zdlouhavé chvíle a jsem nadšená z toho, že na konci, bude každý originál :)

07.01.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Zprvu jen povinná četba. Po té součást mojí osobní knihovny. Jane prostě věděla jak psát a hlavní hrdina skvěle ukazuje drzost k tehdejší době.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Působivý začátek. Jednu dobu (v době šílenství po prvním filmovém zpracování) jsem měla pocit, že jí mám plné zuby a nikdy se k ní nevrátím. Jsem ráda že jsem to neudělala, protože ať se mi to líbí nebo ne je to skvělá teen fantasy kniha.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

I když je tenhle díl asi nejdéle vzdálený samotným Hladovým hrám je stále stejně čtiví a napínaví. Rozhodně mám pokaždé když ho dočtu naprostý zmatek v hlavě kvůli Hurikánovy a vůbec všem podivným životním koncům...

10.12.2014 4 z 5

Když jsem si jí půjčovala nevěděla jsem co čekat, ale moc mile mě překvapila a pobavila. Harryho, Ronovy a i Hermioniny poznámky jsou k nezaplacení a rozhodně mě pobavili tak jak slíbil sám Brumbál :D. Všem fanouškům HP tuhle knihu vřele doporučuji

07.01.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Moc fajnová knížka :). Ze začátku jsem měla za to že je to pro mladší čtenáře a asi taky je, ale i tak mě bavila. Je to taková fajn kniha na odpočinek po náročném školním dnu. Spisovatelka mě rozhodně nezklamala.

06.01.2015 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

I když jsem chvílemi uvažovala že je spisovatelka úchyl na pevné Peetovo objetí, nijak jí to nezazlívám. Kniha stojí za to.

Oheň Oheň James Patterson

Spoustu lidí co jsem slyšela tuhle sérii hodnotí negativně či podivně. Já celý děj brala s nadhledem a tak je mé hodnocení kladné. Je to série spíše pro mladší čtenáře a tato kniha mě v tom utvrzuje, ale ani tak nelituji toho, že jsem si zakoupila celou serii.

09.12.2014 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

U tohohle dílu jsem začala zvažovat že ze mě bude automechanička :D, ale pak jsem šla raději upéct sušenky :D. Děj se zatím stále dobře drží a neupadá jako to v některých delších sériích bývá. Prostě bomba.

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Miluju ty hlášky. Miluju Merciino smýšlení. Co se týče vlkodlaků přijde mi to hodně originální (v Patriciině podání). Už mám tuhle sérii přečtenou dvakrát a jestli přibude další díl (jako že přibude) zase si jí přečtu celou od začátku. Jsem moc ráda, že jsem si jí v knihovně půjčila. Stálo to za to.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

V éře smutných a dramatických konců tenhle konec oceňuji. Hezky se všechno rozlousklo a jednoduše řečeno, dobře dopadlo. Někdy bych si chtěla přečíst jen samostatný příběh Gweniných rodičů, ale to se mi asi nepoštěstí. Po dočtení jsem rozhodně věděla, že si tuhle sérii přečtu znovu.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Miluju konec téhle knihy :D. Dokázala jsem sama sobě, že nejsem až tak hloupá :D. Tuhle sérii mám fakt ráda a u tohohle dílu mám nejraději ten obal a závěr knihy (Je modrý!). Ihned po dočtení jsem musela pokračovat na další díl. S Gwen a Xemeriusem se člověk nikdy nenudí.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Časocestování, příjemná hrdinka a úžasný chlapec. Pokaždé když slyším jméno Gideon tak si ho ihned vybavím. Gwen je skvělá a její kamarádka taky. Příběh je poměrně originální a propracovaný. Celou sérii jsem přečetla během pár dní a v nejbližší době si to hodlám zopakovat.

Divergence Divergence Veronica Roth

Jedna z těch fantasy knih co se budou držet dlouho na vrcholu a pak přijdou v zapomnění. Bavila mě a moc a dokonce píšeme s kamarádkou na prostředí Chicaga fanmade. Ale plné hodnocení ji dát nemohu, protože nemám nijak extra chuť se k ní někdy v budoucnu vrátit. Možná jednou si ji zopakuji a uznávám, že je tento díl z celé série asi nejhezčí, ale tak to prostě vidím.

09.12.2014 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Když jsem knihu viděla v prodejně, váhala jsem, ale nakonec jsem si jí koupila. V žádné jiné knize mi nepřipadali postavy tak reálné a skutečné. Měli své vady a chyby a byli reální jak jen mohli. Párkrát mi i ukápla slza. Moc hezký příběh. Sice je na tohle téma hodně děl, ale tohle mě opravdu bavilo. Přelouskala jsem to během dne. Doporučuji.

09.12.2014 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Zajímavá kniha od spisovatelky s budjou představivostí.

12.05.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přečteno jedním dechem, takovou slaďárnu jsem ještě nečetla a doufám že už číst nebudu, ale je to dobře podané :D

07.03.2016 5 z 5

Průvodce světem vlkodlaků aneb jak vlkodlaka poznat a vyhnout se mu Průvodce světem vlkodlaků aneb jak vlkodlaka poznat a vyhnout se mu Robert Curran

Některé věci byly spíše úsměvné, ale u legend jsem našla spojitost která mi dala za pravdu, že nevědomost lidí zabíjela stejně tak "čarodějnice" jako "vlkodlaky"

21.09.2015 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jsem upřímně překvapená. Kdyby tam nebyly ty upíří a vlkodlačí věci byla by to příjemná knížka plná fylozofických myšlenek a věcech k zamyšlení o lásce, životě a dalších věcech. Film je fajn, taková romanťárna pro chvíle kdy nechcete myslet, ale knížka má překvapivou hloubku... Jsem opravdu mile překvapena :).

19.08.2015 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Naprosto skvělá. Konec jsem odkládala jak nejvíce to šlo, protože jsem jí nechtěla dočíst. Měla příliš málo stran :D... I ten otevřený konec stojí za to :)...

01.07.2015 5 z 5