Jana.Kuc Jana.Kuc komentáře u knih

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Krásná detektivka.

04.11.2023 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Za mě nic moc. Zaprvé se tam vraždí hlava nehlava, čím víc mrtvých, tím lépe... Zadruhé je tam moc odkazů na Hadrového panáka. Je to už 4 roky, co jsem Hadrového panáka četla a úplně si jej nevybavuji. Takže mi spousta věcí unikalo (například v sérii od Larse Keplera nemusíte číst postupně, protože v každém díle vysvětlí, co se děje s hlavními hrdiny v minulosti). Takže jsem z toho nakonec celá rozpačilá. Ani nevím, jestli se mám pouštět do dalšího dílu série...

10.10.2022 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Až mi slza ukápla při poslední stránce. Moc hezky napsaný příběh. Vůbec to ti lidé neměli jednoduché.

12.07.2022 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Skvělé pokračování série. Škoda, že už jen jeden díl a bude sérii konec. Co novější knížka, tím krapet lepší.

11.05.2022 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Samotný Sophiin příběh by byla sotva třetina knížky. Což mě trochu zklamalo. Některé pasáže mi přišly zbytečně prodlužované, jen aby se oddálil její příběh. Smutný příběh. A právě posledních 150 stran přečteno jedním dechem. Kvůli těm posledním 150 stranám vyšší hodnocení.

13.05.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Zhltnuto za 2 večery. A jen tak z hlavy nedostanu.

26.05.2020 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Moc hezký příběh. Prolínání současnosti a minulosti. Moc se mi líbilo, že to nebylo zaměřeno jen na hrůzu koncentračních táborů.

14.10.2022 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Velmi příjemná česká detektivka mladého českého autora.

31.07.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Čistě román pro ženy. Po Chaloupkách trošku zklamání. Ale tím nechci říct, že je ta kniha špatná!

31.07.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Thrillery čtu vcelku hodně. Takže nemůžu říct, že bych z tohoto byla paf. Četla jsem lepší. Během čtení jsem tušila, kdo by mohl být pachatel a to se mi potvrdilo. Takže žádný wow efekt na závěr. Nicméně dvojice vyšetřovatelů, hlavně Tilly, velcí sympaťáci. A klidně půjdu do dalšího dílu série. Takže vlastně to tak špatné nebylo!

16.03.2022 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Typická Hartlovka... :-)

07.03.2022 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Konečně kniha, kde hlavní postavy nevystupují vyšetřovatelé. Je to pohledem nešťastného otce, který jako jediný pořád doufá, že se jeho dcera najde. Ani si nechci představit, co prožívá. Kniha nepřináší takový ten WOW efekt, ale není to špatné. Za mě dobré odpočinkové čtení.

06.11.2021 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Mně osobně se Hrob třinácté panny líbil víc. Ale velmi pěkná knížka. Určitě se k této spisovatelce ráda vrátím.

02.06.2021 4 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Wow. Tak tohle byla opravdu jízda. Skvěle a napínavě napsáno. Četlo se jedním dechem.

15.01.2023 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Mně osobně přišla z celé série nejslabší. Ale tím nechci říct, že je kniha špatná. Jako vždy se ocitneme jak v minulosti, tak v přítomnosti. Jen jsem celou dobu myslela, že to bude mít podobný konec jako u Zimního ohně. A ono ne :-)

05.01.2023 4 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Skvělé pokračování. V knihovničce na mě už čeká další díl. Tahle série je opravdu moc povedená a čím novější díl, tím lepší.

04.11.2022 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Moc pěkná knížka, s příběhem, který si budu dlouho pamatovat. V knížce Pekařova dcera mi nevadilo, že se prolínala současnost s minulostí. U Rácheliny knihy mě to trošku rušilo, protože jsem byla zvědavější na ten příběh tenkrát...

20.10.2022 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Je to dobrá knížka. Ale nechápu některé komentáře, jak moc je to brutální. Asi už mám načteno mnoho thrillerů, takže mě to tak moc z míry nevyvedlo.

07.10.2022 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Třetí kniha od autora a opět skvělé čtení! Mohu jen doporučit.

13.12.2021 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Čím novější kniha autorky, tím lepší. Teď se vrhám na třetí a moc se na ní těším.

26.10.2021 5 z 5