Jana.Kuc Jana.Kuc komentáře u knih

Skvělé pokračování. Nemůžu se dočkat třetího dílu.

03.03.2024 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásná knížka. Pro mě z velmi zajímavého prostředí.

12.12.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Krásná detektivka.

04.11.2023 5 z 5

Pod karmínovým nebem Pod karmínovým nebem Elizabeth Haran

Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Tohle není moje typická četba. Nevzdala jsem ji a nakonec jsem byla ráda.

11.09.2023 4 z 5

Tajemství Malinové hůrky Tajemství Malinové hůrky Martin Holexa

Příjemná pohádka pro dospělé :-)

07.08.2023 4 z 5

Činy mrtvých Činy mrtvých Kerstin Signe Danielsson

Ano, je to hodně o politice, ale zas bych neřekla, že je to tak rušivý element. Těším se na další pokračování série.

03.07.2023 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Třetí přečtená kniha autorky a opět velmi povedená. Je pravda, že mě některé spisy "zdržovaly" od samotného příběhu, ale chápu, že to k příběhu patří.

25.06.2023 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Zajímavý příběh z prostředí, které nám není až tak blízké. I co se dějepisu týče.

21.06.2023 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Čtete knížku, kterou vypráví smrt. Tak je vám jasné, že to asi nebude knížka se šťastným koncem. Ale ten konec... Dlouho už jsem si u knížky takhle nepobrečela...

09.06.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Od Anders de la Motte jsem četla celou série Roční období. A všechny 4 knihy se mi moc líbily. Trošku jsem se bála, že když nepíše on sám, nebude to tak skvělá knížka. No, bála jsem se zbytečně. Skvělé čtení. Závěr mi přišel, jak z Hercule Poirot. Všechny hezky do jedné místnosti a odkrývat kdo za čím stojí. Za mě prostě perfektní a těším se na další knížku ze série.

26.05.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Wow. Celá série je naprosto perfektní. A opravdu to chce číst hned po sobě. Zvlášť druhou a třetí knihu, které na sebe navazují, jako kdyby to byla jedna kniha.

25.04.2023 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Skvělé, napínavé... Až na to "Pokračování příště..." :-D

31.03.2023 5 z 5

V některé fázi jsem měla pocit, že příběh dvou hlavních postav je zbytečně zdržovaný vysvětlováním politických souvislostí. Nicméně ten konec mě úplně rozsekal... P.S.: kdo má zlozvyk číst si poslední stránku ještě před začátkem čtení, nedělejte to. Na poslední stránce se to celé "vyřeší".

22.03.2023 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jak podobné současné covid době...

18.01.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys je pro mě jedna z nejlepší spisovatelek současné doby. Všechny její knihy jsou zasazeny do různé doby. A všechno je tak skvěle popsané, že mám pocit, že v té době žiju také. Doufám, že brzy napíše něco nového. A Musím tě zradit má i v dnešní době trošku jiný "rozměr". Měli by si ji přečíst všichni, aby se nezapomnělo, co tu bylo před více než 30 lety i u nás...

18.01.2023 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Wow. Tak tohle byla opravdu jízda. Skvěle a napínavě napsáno. Četlo se jedním dechem.

15.01.2023 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Mně osobně přišla z celé série nejslabší. Ale tím nechci říct, že je kniha špatná. Jako vždy se ocitneme jak v minulosti, tak v přítomnosti. Jen jsem celou dobu myslela, že to bude mít podobný konec jako u Zimního ohně. A ono ne :-)

05.01.2023 4 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Skvělé čtení. Jako vždy od této spisovatelky. Doufám, že bude brzy další díl.

12.12.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Sérii s Erikou mám přečtenou celou. A tak jsem byla zvědavá na sérii novou. Musím se přiznat, že ten začátek mi vůbec nešel a musela jsem se do čtení přemáhat. Konec naopak byl velmi čtivý a nemohla jsem se od knihy odtrhnout, i když jsem ráno brzy vstávala do práce. V tu chvíli jsem si konečně řekla, že čtu pana Bryndzu. Díky tomu konci dávám vyšší hodnocení.

24.11.2022 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Skvělé pokračování série. Autor si pro mě udržuje čtivost. Jen mě mrzí, že si nepamatuji příběhy Mii a Holgera, protože tato kniha příběhově předchází tři předcházející knihy (V lese visí anděl a Sovu jsem četla v roce 2019, Clonu 2020). Ale nevadí.

09.11.2022 5 z 5