Pod karmínovým nebem

Pod karmínovým nebem https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439458/bmid_pod-karminovym-nebem-JIh-439458.jpg 4 73 26

Maggie je štěstím bez sebe, když ji Patrik požádá o ruku. Jeho bohaté rodině je ale chudá nevěsta proti srsti a Patrikův otec sňatek pomocí intrik anuluje. Zoufalá Maggie opouští svého muže, odplouvá za prací na opačnou stranu kontinentu, aniž by tušila, že pod srdcem nosí Patrikovo dítě.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Der Himmel über dem outback , 2019

jirina3500
jirina3500
19.02.2024 5 z 5

Romantická kniha s dlouho předvídatelným koncem,ale dobře napsaná,čtivá,napínavá,s dobrým koncem,což na dovolené potřebujete.

Jana.Kuc
Jana.Kuc
11.09.2023 4 z 5

Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Tohle není moje typická četba. Nevzdala jsem ji a nakonec jsem byla ráda.

miruska1
miruska1
18.12.2022 5 z 5

Moje první skusenosť s autorkou a určitě ne poslední. Moc zajímavé čtení. Podle anotace jsem čekala něco jiného. Příběh se odehrává v rozpětí cca 20 let a je hodně smutný, dojimavy, završený neuvěřitelným štěstím.....

Raislin
Raislin
24.08.2022 5 z 5

Poprvé jsem četla knihu od této autorky a musím říct, že mě chytla za srdce. Strhující příběh z Austrálie, který mě nadchl a přečetla jsem jedním dechem. Za mě jednoznačně stojí za přečtení. Těším se na další příběhy od autorky.

pip11
pip11
21.08.2022 4 z 5

Bylo to mé první setkání s touto autorkou, tak jsem byla dost zvědavá. Je to příběh o silných ženách, o beznaději, opuštěnosti, velkých ztrátách a také o zázracích a nečekaných zážitcích. Pomalu mě to vtáhlo do děje a už nepustilo.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
23.07.2022 4 z 5

Těch happy endů není nikdy dost a tady jsem to těm postavám moc přála :-)

Janabib
Janabib
08.12.2021 4 z 5

Nádherný příběh, čtivě napsaný. V polovině bylo jasné, jak to dopadne, ale i tak jsem dočetla jedním dechem.

Szilvia1
Szilvia1
17.11.2021 5 z 5

Byla to moje první knížka od téhle autorky,a byl to velmi krásný příběh.příběh byl o přátelství a láske,ale i tom,jak se dva lidé mohou zamilovat,i když jsou z rozlišných společenských vrstvech(to už v dnešní době neplatí).Určitě jsi přečtu i jiné autorčiné knížky,je vidět,že Austrálií miluje.

Arsi
Arsi
26.10.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka, pěkně se četla.

archivářka115
archivářka115
27.09.2021 4 z 5

Kdo si chce odpočinout , tak je pro něj tato romance ideální. Předem jsem tušila, jak to dopadne a měla jsem pravdu. V budoucnu si od autorky zase něco přečtu.

laura
laura
04.07.2021 3 z 5

Příběh o hledání sebe sama, o zvratech osudu, náhodách, o bolesti i nečekaném štěstí. Za mě až moc předvídatelné, místy naivní, přesto čtivé a svým způsobem podmanivé. Líbilo se mi to, ale některé knihy této autorky se mi líbily o moc víc...

Katerina015
Katerina015
20.04.2021 5 z 5

Kniha se mi cetla dobre, krasny pribeh... Pro romanticke duse idealni

pavla67
pavla67
07.03.2021 5 z 5

Nadherny pribeh, sem tam mi ukapla nejaka slza, skoda ze uz skoncil pokracovala bych dal.Myslim si,ze to je jeden z nejlepsich pribehu a tez se mi hodne libilo Divoke vody y ostatni knizky.Velmi doporucuji komu se libi romanticke pribehy

Mlsnákočka
Mlsnákočka
04.03.2021 5 z 5

Knihy o Austrálii mám ráda a Elizabeth Haran o ní umí dobře psát. Její vyprávění jsou poutavá, citlivá a bohatá na děj. Maggie musela ujít velký kus cesty, než se jí splnil její sen.

Elapheg
Elapheg
24.02.2021 5 z 5

Pod karmínovým nebem je úžasná kniha. Dostal jsem chuť zase si něco přečíst od E. Haran a kniha Pod karmínovým nebem byla ještě zdařilejší než výtečné Zrádné útesy od ní. Maggie a Patrik se do sebe zamilují a vezmou se. Plánují společnou budoucnost, do toho ale zasáhnou Patrikovi rodiče, kteří jsou značně majetní a Maggie jako žena ze skromných poměrů jim nestojí ani za pohled. Maggie je donucena od Patrika odejít, po čase zjistí, že čeká Patrikovo dítě, ale nemůže se vrátit. Jak Maggie, tak Patrika čekají zlé časy a bolestné poznání a především Maggie si toho značně vytrpí. Kniha mě naprosto uchvátila a mohu říci, že Elizabeth Haran je zdatnou konkurentkou pro Jojo Moyesovou, či Kate Mortonovou, či další autorky. Romantika je tu také, ale je to především dramaticky příběh všech hlavních protagonistů, přesto však reálný. Potkají se ještě Maggie a Patrik a co jejich dítě??? Mají ještě šanci na společnou budocnost a hlavně dozví se tu nejdůležitější pravdu z ještě jiné tragédie, kterou nemohu zmiňovat??? Pod karmínovým nebem doporučuji všem romantickým duším. Je to neobyčejný příběh o lásce, zradě, úkladech a lidské zlobě, ale také o přátelství a morálních zásadách. Bylo mi potěšením knihu číst, dávám pět hvězd a doporučuji. :-)

broskev28
broskev28
21.01.2021 3 z 5

Moje prababička zažila úžasně romantický začátek vztahu bohatá nevěsta - chudý lesník, ale konec tohoto vztahu už by se do romantické literatury vůbec nehodil.
Nejstarší čtenářka naší knihovny, 97letá čiperná a především duševně velmi čilá paní, to měla přesně opačně: na začátku nerovného manželství ji její bohatí rodiče vydědili a vyhnali nejen ze statku, ale dokonce ze země, tak, aby o ní už nikdy neslyšeli. Přesto se mladí manželé uchytili v nové zemi a prožili krásný a bohatý život.
E. Haran ve své poslední knize zvolila pro nerovný mladý pár jiný osud, ale o romantické zápletky a osudové náhody čtenářky určitě nepřijdou. K tomu si přidejte irské a čínské přistěhovalce, pobřeží i drsné australské vnitrozemí. Stejně jako všude na světě, i tady najdete schopné, dobré a ochotné lidi stejně jako hochštaplery i necitelná a sobecká individua.
My čtenáři můžeme posoudit, jak se tahle kombinace povedla a nakolik je čtivá. Já soudím, že kniha pokračuje v dosavadním stylu autorky - odpočinete si u ní, i když konec tušíte už na začátku. Téměř 400 stránek je hodně, ale není to harlekýnka a měla by přece čtenářkám nějakou dobu vydržet!

Jeanine8
Jeanine8
13.10.2020 1 z 5

Celkem vleklé a nudné.....Asi jediná kniha, kde se hlavní hrdinové společně nevyskytují téměř celý příběh :-D

josska
josska
25.09.2020 5 z 5

Spisovatelku mam hodně už načtenou,každa její kniha se mě líbila,ale tady ta,je myslím nejlepší,napínavá,čtivá,zamilovaná,slza mě ukápla,,prostě E.Haran umí psát a jsem moc ráda,že jeji knihy u nás pořád vychází,,,,a teším se na další,,a myslím,že si udělam i reading jejích knih....

Ivetaa
Ivetaa
18.08.2020 5 z 5

Krásný příběh je ukázkou toho, že manipulátoři byli vždycky, jsou a budou. Pěkné čtení, kde nekoukáte na hodiny...

putpuda
putpuda
10.08.2020 5 z 5

Podle mého názoru jedna z nejlepších knih E. Haran.
Moc hezky se četla, příběh se mi moc líbil....co dodat. Už se těším na další knihu ;)