Jana.Kuc Jana.Kuc komentáře u knih

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

První díl byl přeci jen o chlup lepší. Doufala jsem, že se vrátí k Aimee. Těším se na trojku.

09.06.2021 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Mně osobně se Hrob třinácté panny líbil víc. Ale velmi pěkná knížka. Určitě se k této spisovatelce ráda vrátím.

02.06.2021 4 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Rozečteno ráno v 9, dočteno ten samý den v půl šesté (a to jsem mezitím normálně fungovala pro rodinu). Hodně čtivé, chcete se dozvědět, kdo je vrah a to vás popohání ve čtení!

28.05.2021 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Dva večery čtení a bylo po knížce. Krásně napsané. Všechny příběhy se tak prolínají a poslední dvě stránky to všechno "obrátí" vzhůru nohama. Co by se stalo, kdyby... Za mě skvělá knížka.

18.05.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Samotný Sophiin příběh by byla sotva třetina knížky. Což mě trochu zklamalo. Některé pasáže mi přišly zbytečně prodlužované, jen aby se oddálil její příběh. Smutný příběh. A právě posledních 150 stran přečteno jedním dechem. Kvůli těm posledním 150 stranám vyšší hodnocení.

13.05.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

První knížka, u které jsem se dokázala bát. Nechtěla bych být v roli matky.

21.03.2021 5 z 5

Spiknutí Spiknutí Nicolas Beuglet

Na mě až moc feminismu. Ale četlo se dobře, příběh dobře odsejpal.

27.02.2021 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Úplně mi nevyhovovalo, že je celá kniha pohledem 5ti letého kluka. Ale téma bylo hodně zajímavé.

08.11.2020 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi silný příběh. Smutný. Dlouho mi bude ležet v hlavě. Moc se mi líbilo, že se autor podíval i do budoucna, jak se posunuly osudy jednotlivých postav.

19.10.2020 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Není to špatné, ale ten styl psaní mi nesedí...

14.09.2020 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Začátek hodně pomalý, ale pak se to nedá odložit... :-)

07.08.2020 4 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Není to první kniha, kterou jsem na toto téma přečetla. Srovnala bych to s hraným dokumentem. Hraný dokument vás taky nechytne za srdce tolik, jako film. Tohle mě taky úplně nevtáhlo do děje. Ale tím nechci říct, že by byla kniha méně zajímavá.

05.06.2020 4 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Nesuď knihu podle obalu. U této knihy to platí 100%! Sice mi chvilku trvalo, než jsem knize přišla "na kloub", ale podařilo se a konec překvapil.

01.06.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Zhltnuto za 2 večery. A jen tak z hlavy nedostanu.

26.05.2020 5 z 5

Sněhurčina rakev Sněhurčina rakev Kerstin Signe Danielsson

Čím novější kniha této dvojice, tím lepší a napínavější příběh. Mám přečtené všechny (od Motýlího domu ke Sněhurčině rakvi). A vzhledem k tomu, jak to všechno končí (otevřeně u příběhu Stiny), bude určitě další kniha. U spisovatelské dvojice bych se nebála přirovnání k Lars Keplerovi či Stieg Larssonovi.

19.04.2020 5 z 5

Berge Berge Jan Kjærstad

Za mě teda vůbec. Zdlouhavé, nudné (myšlenky mi utíkali mimo příběh). A ještě s otevřeným koncem... Tohle nebyl můj šálek kávy.

09.04.2020 2 z 5

Paní plukovníková Paní plukovníková Rosa Liksom (p)

Zajímavý pohled do nedávné historie. Veškeré knížky z válek se točí kolem Německa, Polska. Tohle bylo rozšíření obzorů, protože o Finsku jsem toho příliš nevěděla (jaký mělo postoj za druhé světové). Postav bylo hodně, ale základní příběh byl hezky vyprávěn. Jen z těch finských názvů jezer, hor apod. už mi šla hlava kolem... :-)

26.03.2020 4 z 5

Takový jiný Forrest Gump. Velmi pěkné odpočinkové čtení. Těším se na další díl.

05.03.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Pokud sledujete detektivky (stačí i obyčejný Colombo), je Vám po první kapitole jasné, jak to je. Ale i přes to je kniha velmi čtivá, napínavá a můžu jen doporučit.

23.02.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi smutná knížka, u které jsem si pěkně pobrečela.

06.09.2019 5 z 5