Jamira Jamira komentáře u knih

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Ja proste Agathu rada poslocham pred spanim jako audio. Fakt me to skvele uspava.. :)

09.02.2020 4 z 5

Veršované pohádky Veršované pohádky Helen Anderton

U nas teda moc oblibena kniha, dceri jsou 3 roky. Pohadky uz umime obe nazpamet. Ale je videt, ze se jedna o preklad, nektere rymy jsou takove kostrbate. A mne osobne teda vadi ty netradicni konce nekterych pohadek. Ale dcera je spokojena...

09.02.2020 4 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Moc oblibena kniha me dcery, cteme porad dokola. Jooo, jsou tam hlody, co pobavi i rodice.. Nektere bavi dokonce taky porad dokola.. :)

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Klasicka Agatha. Poslochala jsem pred spanim a super, dobre se mi u toho usinalo. Cloveka to celjem zajima, ale zase ne tolik, ze by nemohl usnout.. :)

Aspoň jsem to zkusil Aspoň jsem to zkusil Michael Třeštík

Pohodove cteni, pohladi na dusi, clovek ma chut si precist basne a zacit je malovat... :) Velmi obdivuji autoruv prehled v umeni a nadhled v zivote. A i naopak to plati.. :)

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Stejne vyborna jako 1.dil. Opet jsem se smala nahlas. Matky pochopi.. :)))

17.01.2020 5 z 5

Moc mila knizka, dobre vas naladi. Zalezitost na jedno odpoledne, je v ni i hodne obrazku, takze se cte rychle. A chcete pak mit hygge proste.. :)))

07.01.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Poslouchala jsem jako audioknihu, moc prijemne nactene. Typicka Agatha. Cist me ji moc nebavi, ale posloucham rada.. :)

05.01.2020 4 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Typicky Milos Urban. Musim rict, ze nerozumim negativnim komentarum. Nejedna se o typicky thriller, kterych jsou plna knihkupectvi, ne, ale to ctenar asi ani nemuze ocekavat. Milos Urban je spisovatel originalni, dokaze paradne zachytit a popsat atmosferu mista, v jeho knihach muze nastat uplne cokoliv, realne i nerealne, ctenar se muze uvolnit a proste jen cist. Pokud cekate zapletku soused mozna zabil souseda a ted se to resi, nectete Milose Urbana.

05.01.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Po trosinku slabsich dilech prisel opet Harry ve sve nejlepsi forme. Skvele. Nesbo me zase dostal.

02.01.2020 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Chytne a nepusti. Sice je pribeh prirazeny za vlasy, jak uz to u tohohle zanru byva, ale ocenuji, ze vse hezky a logicky zapada do sebe.. :)

24.11.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Bozi.. Neskutecne vtipne, pritom jsou tam i vazne myslenky, ale tak nejak s nadhledem, jsem proste nadsena. Uz dkouho me zadna kniha nenadchla tak strasne moc...

08.11.2019 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Nebyt vyzvy, vubec bych netusila, ze tato kniha existuje. A je skvela. Trosinku mi pripominala Skvoreckeho a jeho knihy s Dannym Smirickym..:)

02.11.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Nádija Murád

Precteno na jeden zatah. Cteni jen pro silne povahy. Budu jeste dlouho zpracovavat.

17.09.2019 5 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Vyborna knizka, ktera je napinava od zacatku do konce! Opravdu mi velmi pripominala Divku ve vlaku, od ktere jsem se taky nedokazala odtrhnout. Byt teda tema je jine, tady asi jeste originalnejsi. Pro me tedy mile prekvapeni po dlouhe dobe.. :)

15.09.2019 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Skvela knizka, srovnatelna se svetovymi krimi. Navic paradne zaxhycena atmosfera Ostravy, proste luxus.. :)

06.09.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Libilo se mi dokonce vic nez Hana. Zadne zasadni tema se tu neresi, takove fajn oddechove poctenicko.. :)

04.09.2019 5 z 5

Dívka ve tmě Dívka ve tmě Martin Jaroš

Tesila jsem se na ceskou detektivku, ale kniha tedy zklamala na cele care. Pripomina mi cteni z detstvi-Spravnou petku.. Hloupa zapletka, vysroubovane dialogy, kostrbate vety, celkove velmi jednoducha zalezitost vhodna spise pro ctenare, kteri chodi na 1.stupen ZS.

26.08.2019 odpad!

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nejlepsi kniha spisovatelky. Pribeh je vypraven velmi pomalu a klidne, presto je strhujici. Kniha me bavila od prvni stranky.

12.08.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Za me patri kniha k tem slabsim od autora. Sice ocenuji znalost ceskych dejin, ale pribeh me prilis nezaujal, postavy mi byly spise nesympaticke, tedy az na Sama, celkove je to takove o nicem trochu. Sklenenemu pokoji, Padu, ci Divce, ktera spadla z nebe se to opravdu rovnat nemuze.

04.08.2019 3 z 5