Poslední dívka

Svědectví ženy, která přežila genocidu jezídů, přibližuje její životní pouť, otřesné podmínky v zajetí i celkové pozadí situace v Iráku, který zažívá celkový rozpad politických, občanských i rodinných vazeb. Autorce je dvacet tři, přesto už musela snášet nepředstavitelné utrpení a byla svědkem zločinů, nad nimiž zůstává rozum stát. S nelítostnou upřímností vykresluje znepokojivý obraz kdysi vzkvétajícího koutu světa, který nehumánní ideologie proměnila v měsíční krajinu. Právě této ideologii tak, jak ji hlásá takzvaný Islámský stát, se autorka svou knihou postavila....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372979/posledni-divka-vEy-372979.jpg 4.34

The Last Girl: My Story of Captivity, and My Fight Against the Islamic State (2017)

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

cérka

Musím dát 5 hvězdiček a moc si přeji aby si tento příběh přečetlo co nejvíce lidí!!! Aby Nadiiono svědectví a to co prožila a celý život bude prožívat oslovilo co nejvíce lidí!!! Jelikož na to peklo na zemi kterým si prošla nelze zapomenout. Abychom my všichni přestali být hluší a slepí!!!
Proboha kde jsou všechny humanitární organizace, kde je to slavné OSN, kde jsou ty slavná vojska zemí bažících po ropném bohatství ( kvůli lidem tam viditelně nejsou) a hlavně kde je lidskost?

Nadiio, je mi to strašně líto!!!

Ps. Tady nehodnotím styl vyprávění, slovní zásobu, způsob vyjadřování a kvalitu překladu. Kniha se mi četla příšerně, odcházela jsem od ní a zase se vracela. Věděla jsem, že se Nadii útěk jednou musel podařit, ale dočíst se k tomuto okamžiku bylo nekonečné a děsivé.

Autor knihy

Nádija Murád