Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372979/bmid_posledni-divka-vEy-372979.jpg 5 67 13

Svědectví ženy, která přežila genocidu jezídů, přibližuje její životní pouť, otřesné podmínky v zajetí i celkové pozadí situace v Iráku, který zažívá celkový rozpad politických, občanských i rodinných vazeb. Autorce je dvacet tři, přesto už musela snášet nepředstavitelné utrpení a byla svědkem zločinů, nad nimiž zůstává rozum stát. S nelítostnou upřímností vykresluje znepokojivý obraz kdysi vzkvétajícího koutu světa, který nehumánní ideologie proměnila v měsíční krajinu. Právě této ideologii tak, jak ji hlásá takzvaný Islámský stát, se autorka svou knihou postavila.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Girl: My Story of Captivity, and My Fight Against the Islamic State , 2017

iv.ča
13.02.2024 5 z 5

Velice silná kniha. Musela jsem číst s přestávkami, protože mi bylo těžko a zle. Přála bych si, aby všichni, co žijí ve strachu, v otroctví, v beznaději, zoufalství a ve válce čekali lepší zítřky, láska, štěstí a budoucnost.

Lo3ce
11.09.2022 4 z 5

Hrozné, čeho jsme my lidé schopni. Kvůli náboženství taková zvěrstva.
Pořád jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem knihu četla, pak mi došlo, že je skoro totožná jako knížka Dívka, která zvítězila nad IS. Zásadně dočítám, takže jsem musela, ale toto by mi fakt stačilo absolvovat jednou.

Palorizek85
03.08.2022 5 z 5

Fantastická kniha o otřesném tématu. Jen těžko si dokážu představit, že by se mi život změnil tak, jako hlavní protagonistce a jejímu městu. Vše v co celý život doufala se rozpadlo do prachu ISIS a jejich barbarským zvykům. Tleskám autorce za to, že se dokázala z tak prekérní situace dostat a ještě tento příběh vykreslit.

Janca007
21.01.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Příběh dívky s jezídskou vírou, jejíž osobu ničil Islámský stát a ona měla sílu na to utéct... dívky, jejíž rodinu zničil IS. Neuvěřitelné, že se toto děje. K zamyšlení. Přečtení knihy doporučuju

Alenka76
17.09.2021 5 z 5

Velmi silny pribeh neviem co napisat najhorsie na tom je ze je to pribeh čo sa stal nieco som o tom citala v novinach o tych zverstvach čo napachal islamsky štat ale po precitani tejto knihy to budem mat dlho este v hlave štyl pisania sa mi pacil treba precitat.

PetraDD
04.07.2021 5 z 5

Asi by si to mel precist kazdy...

kuky921
18.03.2021 4 z 5

Velmi silné čtení.

janina pako
27.11.2020 5 z 5

Kniha je ctiva, je hrozne, co se deje jeste dnes ve svete. Obdivuji Nadiiu, ze o tom vsem dokaze vypravet. Klobouk du. Je to vsechno bolestive, nepredstavitelne.

simona5r
13.04.2020 5 z 5

Mrazivý příběh a hlavně to, že se tohle děje právě teď!!!! Nepředstavitelné, bolestivé, intenzivní. Dívky mají neskutečnou odvahu a sílu bojovat a snažit se o útěk znovu a znovu. Tohle by se vůbec dít nemělo!

Jamira
17.09.2019 5 z 5

Precteno na jeden zatah. Cteni jen pro silne povahy. Budu jeste dlouho zpracovavat.

Crozz
05.04.2019 5 z 5

Hodně čtivá knížka, přečteno jedním dechem, smutné co se ve světě furt děje

Poetika_slov
03.11.2018 5 z 5

Strhující příběh,který je bohužel podle skutečných událostí jezídské ženy, kterou zajala ISIS. Je to kniha, kterou by si měl přečíst každý, abychom si uvědomili jakou extrémní hrozbu představuje Islámský stát.

cérka
07.09.2018 5 z 5

Musím dát 5 hvězdiček a moc si přeji aby si tento příběh přečetlo co nejvíce lidí!!! Aby Nadiiono svědectví a to co prožila a celý život bude prožívat oslovilo co nejvíce lidí!!! Jelikož na to peklo na zemi kterým si prošla nelze zapomenout. Abychom my všichni přestali být hluší a slepí!!!
Proboha kde jsou všechny humanitární organizace, kde je to slavné OSN, kde jsou ty slavná vojska zemí bažících po ropném bohatství ( kvůli lidem tam viditelně nejsou) a hlavně kde je lidskost?

Nadiio, je mi to strašně líto!!!

Ps. Tady nehodnotím styl vyprávění, slovní zásobu, způsob vyjadřování a kvalitu překladu. Kniha se mi četla příšerně, odcházela jsem od ní a zase se vracela. Věděla jsem, že se Nadii útěk jednou musel podařit, ale dočíst se k tomuto okamžiku bylo nekonečné a děsivé.

Autorovy knížky

Nádija Murád