Dívka ve tmě

Dívka ve tmě https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402477/bmid_divka-ve-tme-gRN-402477.jpg 3 28 11

Nález starého deníku rozpoutá víc než jen zlatou horečku. Setkání s mladými zlatokopy a nález deníku v opuštěné chatrči přivedou Evu na skvělý nápad – vydá se po stopách tajemného zlatokopa 0.0. z deníku a natočí dokument o neštěstí, které jeho kamarádům přineslo rýžování zlata. Jakmile se však o svůj dokumentární záměr podělí se svým strýčkem – majitelem internetové televize, který o záhadu projeví neobyčejný zájem – zlatá horečka se najednou stane tím posledním, čeho by se mladá dobrodružka měla bát.... celý text

Vanka11
07.10.2022 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a dobře se četla.

iv.ča
05.10.2022 2 z 5

Kniha se dobře četla. Děj byla změť všeho možného (nacistický poklad, tajný deník -jak od Jana Tleskače, rýžování zlata, tajná skála, do toho tajná komunistická policie). Vadilo mi, že autor do knihy vměstnal i osobnosti o kterých psal biografické knihy. Obálka knihy se mi moc líbí, ale možná bude lepší psát ty knihy o osobnostech. Tady se to úplně nepovedlo.

čef
09.08.2022 3 z 5

Dobře se to čte, to je fakt. Čtenář se moc nezasekne, žádné myšlenky, nad kterými by se alespoň na chvíli pozastavil, zde totiž ani nejsou. Příběh plyne jako slohová práce gymnasisty a vše je takové řídké bez většího napětí. Zdá se, že biografická díla jdou autorovi mnohem lépe.

Emma27
29.05.2022 3 z 5

zajímavy příběh.

teriberi424
27.10.2021 1 z 5

Určitě jsem čekala víc. Anotace mě nalákala a nápad byl originální, ale pro mě bohužel zklamání. Zápletku jsem uhádla napůl už v první polovině knihy i když vlastně jen půlku. Zvrat na konci mě dost překvapil až jsem se musela smát, co to byl za výmysl.
Místy jsem si myslela, že na mě vybafne nějaký démon (v té chvíli bych to snad i ocenila), ale jinak jsem u knihy zavírala oči.

Jirikk
24.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbia. Hrdinka knihy byla sympatická a jako čundrákovi se mi líbilo prostředi kde se kniha odehrávala, srub, zlatokopové, trampové. Příběh se klidně mohl stát..

asodomkova
09.02.2020 2 z 5

No, jak bych můj názor na knihu jen podala…
Možná bych začala něčím pozitivním: rozhodně to byl originální nápad, to vážně ne že ne. Malými chvílemi i trochu zajímé. Přemýšlím sebe víc ale nic už mě nenapadá.
Tak a teď trochu kritiky: neskutečně protažené, styl psaní mi absolutně nesedl, nebyly tam vůbec zajímavé spády, hladina adrenalinu mi ani jednou nevylétla a tak nějak jsem se knihou spíše překousávala.
No nevím, příště se do něčeho takového znovu nepustím

micha-ella
24.01.2020 1 z 5

Chtěla jsem si odpočinout od předchozího těžšího čtení, ovšem tahle knížka byla až tak lehká, že jsem hledala údaj, pro jaký věk je určená. Nedalo se to dočíst. Hvězdička je za obálku.

ivana02
05.10.2019 3 z 5

Knížku bych zařadila možná mezi detektivky. Zajímavé téma, české prostředí, čte se lehce a rychle. Místy napínavá, bohužel je tam dost neskutečných náhod. Jako oddychové čtení ale určitě doporučuji.

Jamira
26.08.2019 odpad!

Tesila jsem se na ceskou detektivku, ale kniha tedy zklamala na cele care. Pripomina mi cteni z detstvi-Spravnou petku.. Hloupa zapletka, vysroubovane dialogy, kostrbate vety, celkove velmi jednoducha zalezitost vhodna spise pro ctenare, kteri chodi na 1.stupen ZS.

janina66
17.06.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Byla čtivá, akorát napínavá, a byla česká! Doporučuji