jahlina Online jahlina komentáře u knih

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Knížka se mi opět moc líbila. Vtipné líčení poměrů na menším městě, učitelka Josefína Divišková na stopě dávného zločinu to mě prostě baví. Už se těším na další pokračování...

31.08.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Do poloviny knihy jsem měla okamžiky, kdy jsem chtěla knihu odložit. Pak se mi přece jen podařilo se začíst a zvědavost, co se z té zápletky vyvine, mi nedovolilo knihu nedočíst. Rozuzlení mě však také nenadchlo.

08.08.2018 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Silný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

04.08.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Neveselé temné čtení. Skvěle vykreslená psychologie postav.

01.07.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kim je skvělá. Případ byl napínavý, i když tušení jsem měla.

24.06.2018 5 z 5

Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Hana Parkánová-Whitton

Jako ostatní knížky autorky se mi četlo dobře. Mám tyhle historické romance ráda.

22.05.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížku jsem četla jedním dechem. Určitě si přečtu i předchozí knížku autorky Anežku.

19.05.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila moc. Vtáhla mě do děje a jen těžko jsem se od ní odtrhávala. Kniha zahrnuje období obou světových válek a končí těsně po revoluci, kdy se odtajňují seznamy spolupracovníků StB. Každá doba přináší své a jednotlivé postavy se vyrovnávají se vzniklou situací po svém. Po Haně, kterou jsem četla jako první a této knize si určitě brzy přečtu i Hotýlek, protože obě knihy mě opravdu nadchly.

05.05.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Další strhující čtení od tohoto autora. Do poslední chvíle jsem byla napjatá. Těším se na další.

29.04.2018 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Knížka nemá zvláštní děj, popisuje prostě osudy lidí v jednom městečku na konci listopadu. Atmosféra je taková ponurá, mrazivá, postavy jsou zvláštní, řekla bych skoro divné, něčím poznamenané. Přesto mě knížka dokázala zaujmout.

21.04.2018 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Skvělá knížka, silný příběh. Doporučuji. A určitě se podívám po dalších knížkách od Picoultové.

13.04.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Knížka se mi četla dobře. Stále se mi libí Vieweghův styl psaní. První povídka mi přišla naprosto typická, autobiografická stylizace hlavního hrdiny, ironie, běžné životní události lehce vyhrocené k absurditě. Bez používání vulgárních výrazů by to nešlo... Námět druhé trochu fantaskní povídky mě zaujal. Představa, že každému vidím do hlavy je na jednu stranu lákavá ale zároveň dost hrozivá...

10.04.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha z které mrazí, čtivě napsáno.

30.03.2018 5 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Začátek knihy mě trochu polekal, že kniha bude celá o zoufalství hlavní hrdinky nad ztrátou dítěte. Celý příběh se však zajímavě rozvinul a dovedl mě k nečekanému závěru. Knížka se mi hodně líbila.

24.03.2018

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Kniha splnila moje očekávání ohledně mrazivé atmosféry, která z příběhu vyzařovala. Četlo se mi dobře. Zakončení mě ale trochu zklamalo.

12.03.2018 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další zajímavé setkání s Kim Stoneovou. Těším se na další pokračování.

26.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mě chytla a nepustila. Svižný děj s několika zvraty mě udržoval v napětí až do konce.

06.02.2018 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Zajímavá zápletka, která je v úvodu nastíněná, vystřídala část, která mi přišla trochu zdlouhavá. Od půlky knížky ale jednotlivé střípky skládačky začaly do sebe zapadat a nešlo se odtrhnout. Celý příběh skvěle vygradoval a já mám dobrý pocit, že vše zkončilo, jak mělo.

03.02.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak tahle detektivka mě celkem nadchla. Nesympatická Kim Stoneová mi byla velmi sympatická, příběh je napsaný čtivě, děj má spád a rozuzlení je překvapivé. Určitě si ráda přečtu další knížky ze série.

27.01.2018 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Příjemné čtení o lásce, o náhodě, o tom že člověk by měl žít každý den svého života. Nic víc, nic míň.

23.01.2018 3 z 5