Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Mexické zlato Mexické zlato Louis L'Amour

Druhá moje kniha od tohoto autora, skvělý western, ale mám dojem, že je psán jaksi zkratkovitě.

08.02.2023 4 z 5

Planeta lhářů Planeta lhářů Erich von Däniken

Knihu jsem četl kdysi dávno a úplně ji vypustil z hlavy, Dänikena mám hrozně rád, ale tohle se mě zdálo jako naprosto nevěrohodné, vymyšlené.

06.02.2023 1 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Nevím jak jsem k této knize přišel, asi mě zaujala v DK vysokým hodnocením nebo byla ve čtenářské výzvě, každopádně jsem udělal dobře, že jsem si ji ihned uložil do chci si přečíst. Krásně napsaný příběh z obyčejného života což mám rád, vše pravdivě bez příkras popsáno. Zaujal mě popis práce prodavačky za pokladnou v Bille, nevydržel bych ani den. Po přečtení knihy Hrdinové kapitalistické práce bych rád našel nějaké podobné knihy, jak to u nás v práci chodí, šikana na pracovišti, nemožnost jít na wc, bossing, mobing, práce v montovnách, lemplové apod. Lidi jsou zlí a člověk s tím nic nenadělá. Štěpo, ne vlastně Štěpán jinak by se zlobil, je pubertální kluk s dobrým srdcem, takového syna bych si přál. Ťežký osud, člověk si nevybere, bylo mě ho moc líto. Příběh mě naprosto oslovil, jelikož má ex manželka dělá v Bille za kasou (což jí velice přeji) a k vlastní dceři se chová jak macecha. Snažím se jí pomáhat jak se dá, ale nejde to, je to také na román. Citace uživatelky gladya:... i když se mi zdá, že problémů a témat, kterých se autorka dotýká, je až moc. Jeden člověk či rodina asi jen těžko prožije vše, co hlavní hrdina a jeho rodina. Tak já a má rodina prožila daleko horší věci než se zde popisuje. Někteří tu dávají typy na podobně zaměřené romány ze života na které se velmi těším a velice děkuji. Jsem a musím zůstat být soběstačný.
Plný počet nedávám proto, že na toto téma jsem četl mnohem hrůznější knihy dle skutečné události, které najdete v mých doporučených , jako např. Nikdo tě nemá rád,Nikdy o tom nemluv, Kolotoč strachu, Dítě zvané To, Pod zámkem, Tati, prosím,ne a pod.

06.02.2023 4 z 5

Mlha Mlha James Herbert

Skvěle napsaný horor, ač je hodně přitažený za vlasy, hltal jsem každou stránku. Ale po úžasné trilogii Krys nemohu dát plný počet. Mám ji od prvního vydání stále v knihovničce, snad se k ní někdy ještě dostanu a možná přehodnotím. Nejvíce se mě od Herberta líbilo Panství.

05.02.2023 3 z 5

Tušení stínu Tušení stínu Ludvík Souček

Na takových sci-fi jsem vyrůstal, proto nesnáším některá dnešní rádoby sci-fi, kdy se skáče z planety na planetu na kterých je všude dýchatelný vzduch, létá nadsvětelnou rychlostí do jiných galaxií a zpět, nehledí se na pojem času a spousty dalších nesmyslů.

04.02.2023 5 z 5

Cesta slepých ptáků Cesta slepých ptáků Ludvík Souček

Dnes už si děj ani trochu nevybavuji, ale Součka jsem měl velmi rád.

04.02.2023 3 z 5

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Četl jsem v ranném dětství jako velký milovník dobré sci-fi, dnes už ale nevím o čem to bylo a zda by se mě to ještě líbilo., ale jelikož Souček byl v té době můj velice oblíbený autor, tak věřím, že ano oproti dnešním sci-fi brakům.

04.02.2023 3 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Kniha se tváří jako povídková, ale vše je provázané. Od samého začátku má krásný spád, pořád se něco děje i když v právnické rovině, ale to nenudí ani trochu. Tentokrát Grisham popsal jiného právníka, než jsme z jeho knih zvyklí. Spousta zajímavých postřehů k zamyšlení i to, proč právníci vysekávají z potíží kdejakého zločince. Velmi zajímavé prostředí ze soudní síně, jak vše funguje, je to jen divadlo, hra. Já bych nemohl hájit nějaké zločince ani za balík špinavých peněz, raději bych byl v roli soudce. Skvělá kniha.

04.02.2023 4 z 5

Opium Opium Colin Falconer (p)

Barvitě napsaný román z drsného drogového prostředí triád, ale kde je to slibované napětí? Řeší se spíše vztahy mezi korsičanem Baptistem a krásnou Noelle, trocha napětí se dočkáme až na samotný závěr s Ly May. Je to má třetí Falconerova kniha a líbili se mě v pořadí jak jsem četl: Hedvábná stezka, Harém a Opium. Je to chyba překladatele nebo spisovatele?: Oči se mu divoce leskly jako zvířeti...
snad oko ne?, když měl přes druhé černou pásku. Dále už autor píše: Baptiste se na něho podíval svým jedním okem. Nejvíc z celé knihy mě dojala scéna, kdy malá holčička Ly May leží oslepená v nemocnici a volá Maj-ku. Kur-fa.
a Také zajímavé názvy ulic:
Ulice Krysích výkalů
Půlpsí ulice

01.02.2023 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Kdybych věděl, že to bude další příběh plný hádanek bez nějakého nervydrásajícího napětí, tak bych knihu vzdal hned na začátku. Vydržel jsem číst jen proto, že je kniha pěkně napsaná, krásné popisy francouzského prostředí místy docela poučné, šampaňské, katakomby..., ale děj mě moc nenadchl. Stále stejná pisníčka dokola, kdy vrah zanechává zašifrované stopy, aby na sebe upozornil. Tohle už jsem četl v různých obměnách nespočtukrát. Přesto si přečtu další příběhy , i když dle některých komentářů je celá série Akta Enza z Mayových knih nejslabší.

26.01.2023 2 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Výborně napsaný román, ale cítím z něho přílišnou ženskost. Do všech postav i vedlejších jsem se úplně vžil, což se mě u nedávno čtené knihy „Motory bohů" ani trochu nedařilo. Od samého začátku jsem čekal co z toho vyleze a závěr byl velice překvapivý. Autorka umí dobře psát, těším se na její další romány.

23.01.2023 4 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Kniha z velmi zajímavého zapovězeného prostředí plná intrik, opět velmi čtivá, ale Hedvábná stezka" se mě líbila mnohem víc. Autor tam má ale chybu, jelikož dané místo jsem navštívil. Sidi Bou Sad se nachází v Tunisku nedaleko Kartága a ne v Alžírsku. Na trhu kde prodávali Julii prodávali Angeliku. Možná je v Alžíru nějaká osada stejného jména, ale dle popisu mě to sedí na Tunisko. Díky barvitě popsanému Istanbulu mě autor nalákal k opětovné návštěvě podívat se na Bránu blaženosti kam se ukládali uříznuté hlavy o čemž jsem tenkrát nevěděl.

11.01.2023 4 z 5

Deepsix Deepsix Jack McDevitt

Po nedočtených Motorech Boha jsem chtěl přesto v této sérii pokračovat, ale i přes zajímavý příběh hned v úvodu mě to odradilo od dalšího čtení. „ Pilotka nadsvětelníku???",
proboha co to je za výrazy? Sci-fi se tváří jako hardcore, přirovnáváné ke Clarkově Rámě a přitom mě připadá jakobych četl snad Hvězdné války. Nadsvětelné skoky a spousta dalších nehorázných nesmyslů, autor děj zasadil pouze o cca 150 let do budoucnosti, kdyby přidal 20 tisíc let snad bych mu to žral.

Uznávaný autor přichází s nepřekonatelným dobrodružstvím na život a na smrt - se strhujícím, trvale napínavým, úžasně uvěřitelným příběhem s pevnými základy v technické science fiction......tomu se mě nechce vůbec věřit.

Velice rád bych si toto sci-fi přečetl, ale po Motorech Boha a zde opět divných výrazech ztrátu času riskovat nebudu. Vypadá to ale lákavě...

05.01.2023

Motory Boha Motory Boha Jack McDevitt

Na to jak je tato kniha vychvalovaná a přirovnávána ke Clarkově Rámě jsem se od samého začatku nemohl začíst. McDevitt neumí vtáhnout do děje, popsat prostředí vesmíru a planet, samé tlachání nejrůznějších postav do kterých jsem se nedokázal ani trochu vcítit, spousta vaty a když se něco začne dít jako například vyvolaná tsunami, tak je mě to absolutnbě putna. Jelikož jsou další pokračování ještě lépe hodnoceny několikrát jsem se nutil knihu dočíst , ale v polovině jsem to už po několikáté vzdal. Také mě nesedí Devittova fantazie jako Nočané, chlupatí krokodýli apod.

03.01.2023 1 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

„Pan Mercedes" super, „Právo nálezce" slabší průměr, „Konec hlídky" hovadina. Jakmile tam vstoupilo nadpřirozeno, tak jsem to vzdal. Nechápu, proč pokazil vcelku slušnou sérii.
Tenhle tolik vychvalovaný autor mě přestává bavit. Co kniha, to děsná hovadina. Hledat v jeho tvorbě dobrou knihu jako třeba „Mysery" nebo „Running man" ( dosud 91 knih) nehodlám.

26.12.2022 1 z 5

Hedvábná stezka Hedvábná stezka Colin Falconer (p)

Naprosto boží kniha. Pochybující templář a fanatický kněz se vydávají na strastiplnou cestu šířit slovo Boží a získat spojenectví proti Saracénům. Nestačil jsem obracet stránky jak mě to od samého začátku chytlo až do děsivého konce na který budu dlouho myslet. Také se mě líbilo neustálé handrkování Josserana s Wiliamem. Kněží neustále káží dobro, ale sami jsou to ďáblové, Kniha má krátké kapitoly, vše barvitě popsáno, jakoby se před očima odehrával film a fascinuje mě jak autor dokázal na pár zavěrečných stránkách uzavřít celé děsivé vyprávění ještě děsivějším koncem. Krásná kniha na boží vánoční nesmyslné svátky. Doporučuji všem věřícím i nevěřicím. První kniha tohoto autora co jsem četl a ne poslední. Těším se na Harém a všechny Falconerovy knihy, autora si přidávám k oblíbeným.

„Co to tam sedí za vránu na tom koni?"
„To je svatý muž."
„Něco jako šaman? Vypadá jak mrtvola. Ví vůbec, jak je ohavný?"

„Papež. To je blbé slovo"

„Touto rukou tě zprošťuji všech hříchů. Za trest ale budeš do konce svých dnů žít v cudnosti a vzdáš se všeho majetku ve prospěch Svaté matky církve."

25.12.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Peter May je výborný vypravěč, jelikož mě kniha chytla hned od záčátku a nepustila, bez jedinného hluchého místa, Je to moje první kniha totohoto autora a rozhodně se vrhnu na další.
Detektivní příběh ( nebo také průvodce po Londýně) v době pandemie, velmi čtivý a barvitě vylíčený, hltal jsem každou stránku, jen ten konec s Pinkiem byl hodně přitažený za vlasy za který bych nejraději ubral pět hvězdiček, ale poslední věta vše zas uvedla do normálu.

09.12.2022 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Naprosto skvělý napínavý román, který se nedá přestat číst a musí se obracet stránka za stránkou přesně jak mám rád. Navíc z divoké přírody, akce bez hluchých míst s nečekaným rozuzlením.

02.12.2022 5 z 5

Přestože je kniha útlá, neměl jsem sílu ji dočíst. Jakobych stál stále na místě. Vše by se dalo shrnout na jednu stránku. Všechna Mansonova díla jsou mě u prdele. Téhle literatuře bych dal nejraději odpad, ale přece tam nějaká ta motivace je.

30.11.2022 1 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Bruno Traven

Ze začátku jsem se musel smát, že jsem přes slzy nemohl číst. Útrapy námořníka bez dokladů, kdy si ho jedna země přehazovala do druhé, stejné řeči a způsoby policie k vyhoštění ze země...
Jediné co mě vadilo byl styl psaní na což u Travena nejsem zvyklý. Traven píše romány o dobrovolné i nedobrovolné nejtvrdší práci, jakou si dovedete představit za minimální mzdu. Druhá část knihy , kdy námořník nastoupí na loď mrtvých už k smíchu není a nejde mi na rozum, jak se někdo může stát dobrovolně otrokem. I zvíře raději volí smrt jak sám Traven píše než aby tohle podstoupilo. Tenkrát byla ale jiná doba i jiné myšlení lidí, dnes v rozmazlené době by tohle asi nikdo nedal. A třetí závěrečná kniha je bezohledný pojišťovací podvod. První román co jsem od něj četl byl Poklad na Sierra Madre, který já řadím mezi nejlepší a pak velmi zdařilou i zfilmovanou Vzpouru oběšenců.

26.11.2022 4 z 5