Mlha

Mlha https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12870/mlha-12870.jpg 4 66 10

Tajemný podzemní výbuch otevřel gigantickou trhlinu v samém srdci pokojné Anglie. Z hlubin země vystupuje podivná žlutá mlha a putuje krajinou. Lidé jsou zachváceni nevysvětlitelným šílenstvím, jako epidemie se šíří vražedný amok. John Holman je jediný člověk, který přežil útok záhadné mlhy a uchoval si zdravý rozum. Právě na něm teď možná závisí příští osud britských ostrovů. Mlha je v pořadí druhý román uznávaného mistra britského hororu Jamese Herberta. Román, který patří k jeho nejúspěšnějším, se dočkal i filmového zpracování.... celý text

Horory , Sci-fi , Fantasy

Vydáno: , Mustang

The Fog , 1975

Jack Bauer
05.02.2023 3 z 5

Skvěle napsaný horor, ač je hodně přitažený za vlasy, hltal jsem každou stránku. Ale po úžasné trilogii Krys nemohu dát plný počet. Mám ji od prvního vydání stále v knihovničce, snad se k ní někdy ještě dostanu a možná přehodnotím. Nejvíce se mě od Herberta líbilo Panství.

denib
09.12.2022 4 z 5

Největší plus téhle knížky je, že mě jednoduše strašně bavila :-) Není tam všechno vysvětlené a ke konci se mi některé věci zdály celkem nelogické. Jenže jsem to prostě hltala, protože jsem chtěla vědět, jak to bude dál, jak to celé dopadne. Hrůznost podivné mlhy je skvěle popsaná nejdřív na jednání lidí, kteří s hlavním dějem vlastně ani nesouvisí (vraždy, sebevraždy), později na davovém ohrožení hrdinů. Super kniha a jak píše sám autor v předmluvě, prostě klasický horor ze sedmdesátek :-)

Meda77
07.12.2021 3 z 5

Britská hororová jednohubečka, ve své době by dostala i 4 hvězdouše, ale s odstupem spíše lepší 3.Ale čte se to samo, proto je to také hororová beletrie. Takže pro ty co si rádi naloží do pampersů vcelku ok.

frantisek8863
04.11.2020 4 z 5

Rozhodně mě zaujala více než trilogie Krys. Četl jsem to dost dávno, ale klidně bych si ji přečetl znovu. Jako obvykle autor děsí lidi násilím, strachem, boj o přežití a opět do příběhu zamíchá trochu erotiky.

Lenka0007
03.08.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy už nebylo co číst. Neměla jsem žádná velká očekávání, ale překvapila. Apokalypsa, hromadné sebevraždy, vraždy, morbidní obrazy a hlavní hrdina, který zachrání celý svět. Bizarní, ale jo. Návrat do literární minulosti.

Lorrinka
21.01.2019 5 z 5

Tohle je ta nejzvrácenější knížka, jakou jsem kdy četla. Fakt to není nic pro slabší povahy!
První kapitoly pro mě byly jedno velký "wtf", ale čím víc jsem četla, tím víc jsem si na to šílenství a nechutné (sebe)vraždy zvykala. (to zní asi taky trošku zvráceně, že?)
Velké + jsou i vsuvky o jiných nakažených lidech, a jejich většinou krátkých životech.
Knížka se mi četla sama, bavila mě, a určitě vyhledám i jiná díla od tohoto autora.

PAVEL z BRNA
03.07.2015

Z knihy jsem byl nadšen neboť nic šílenějšího jsem nečetl. Pokud je toto nejhorší dílo, pak jsem velmi zvědav na ty lepší. O knize mohu říci, že hned tak na ni nezapomenu, přímo se mi svou děsivostí vpálila do mozku.

eraserhead
15.08.2014 3 z 5

Mlha patří k nejslabším Herbertovým knihám, co jsem četl. Přijde mi to hrozně prázdné, kalkulované. Je to v podstatě to samé, co předtím i poté používal v krysí sérii. Ta je ale na rozdíl od tohohle záživná a strhující. U Mlhy jsem se často nudil, hlavní hrdina mi přišel nijaký, zápletk hrozně plochá a papírová. Těch několik zajímavých scén a tradičně skvěle napsané mikropříběhy vedlejších postav román jako celek moc nezachraňují.

senseifails
18.07.2014 5 z 5

Je to pokleslé,je to úchylné,vpálí se vám to do mozku s razancí pneumatického kladiva a ovlivní vás to...ne,není to King nebo Barker,tohle je mnohem krystaličtější a čistší žánrová zkušenost z dob,kdy tento námět nebyl již tolikrát zrecyklovaný.Pod brakovou slupkou se ukrýva až nepříjemně sugestivní příběh který ve mně rezonoval dlouho po dočtení .

machalcz
08.03.2011 5 z 5

Tohle byla vskutku zajímavá kniha pro mé mladé já (školák). Každopádně utkvěla v hlavě a do dnes dokážu vyprávět spoustu zajímavých momentů.

James Herbert
britská, 1943 - 2013