Motory Boha

První kniha série Motory Boha. Lidé jim říkají Stavitelé monumentů. Neznámé civilizaci, která po sobě zanechala ohromující nepozemské sochy na odlehlých planetách galaxie. Každá planeta je jiná. Každý nápis vzdoruje snahám o přeložení. Přesto jsou neskutečně krásné. A pro planetu Zemi, která se nachází na pokraji zkázy, mohou mít jediný klíč k přežití celého lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23280/motory-boha-23280.jpg 421

Motory Boha 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Návrat

The Engines of God, 1994

Kniha Motory Boha

WugWugs

Klasický vesmírny príbeh o odkrývaní pozostatkov veľmi aj menej vyspelých bytostí a ich civilizácií, ktorý len balansuje na hrane tvrdšej sci-fi. Kniha je zvláštne rozdelená na tri príbehy spojené postavou pilotky Hutch, a každý z nich je kvalitatívne iný (po prvom som Motory takmer zavrhol, na čo ma ďalší prekvapivo potešil a záver už len fajn, ale zdĺhavý). Autor má ten klasický sklon uvádzať príliš veľa postáv, ktoré sú napokon úplne podružné, avšak vždy to robí otravne mechanicky opisne - obšmykne sa nová postava a k nej celostranová "psychologická" charakteristika alá horoskop. Táto stránka sci-fi je tiež už štandardne slabšou (odporúčam doplniť si niečo od C.J.Cherryh, ktorá oproti "klasikom" vyčnieva o dve triedy), občas niekto zomrie a ide sa ďalej. Xenoarcheologickú stránku však dokáže McDevitt podať zaujímavo a bez zbytočného preháňania(vedy) - celkový dojem je tak -pre sci-fi fanúšika- skôr dobrý, otáznikom je pokračovať, či nie? Téma horizontu udalostí a prázdneho vesmíru, ktorý by mal byť plný života je dostatočne príťažlivá, na rozdiel od McDevittovho podania.

Däniken
29.06.2020

Uz je to hezka radka let co jsem cetl Jackovo MB a me osobni hodnoceni se rovnalo peti supernovam. Dnes uz to bohuzel zadna supernuklearni exploze neni.
Namet je podle me velmi dobry, vesmirna archeologie a artefakty zaniklych i existujicich civilizaci v nasi galaxii, ale samotne spracovani je opravdu bida s nouzi. Nektere sceny jsou tak priblble, ze si clovek pri cteni i hlasite zakleje a krouti neverice hlavou az ho zacne bolet za krkem.:)
Z nostalgie tri bile trpasliky!

ladynka
29.09.2016

Rozporuplné. Na jedné straně zajímavé popisy a předestřená tajemství, na straně druhé nelogičnosti, které nepasují na jednání, nehrají na stav světa, jak je nám vylíčený. Země má vyspělou techniku, díky níž si komunikuje a bezstarostně poletuje vesmírem, zároveň má vážně existenční problémy zbytek světa? Na výpravu se vydává loď a je to vylíčeno jako událost připomínající nekončící večírek – s jedním členem posádky?
Ono velké tajemství čítá rozvrh statisíců let, aby ho posádka dostihla a seznámila se s ním v řádu několika hodin a to na opačné straně galaxie? Všechno tohle a ještě víc je přinejmenším naivní.

Ighy
19.09.2015

Sci-fi, ve kterém je spousta dějin. To bylo první co mě napadlo při čtení této knihy. Nejen, že se člověk něco dozví, ale je i mile překvapen jak elegantně autor vymyslel technologii pro další staletí. Miluju A. C. Clarka, I. Asimova a J. McDevitt zřejmě také. 4 hvězdičky za můj subjektivní názor - chyběl mi spád.

pajonek

stáhl jsem si mcdevitta z rapidu, a čtu, zatím nadšení, tohle se asi opravdu povedlo , uvidíme ........ a hned se pustím do pláž nekonečno..........