Planeta lhářů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V této knize vypráví Erich von Däniken svůj vlastní příběh, který se mu přihodil už v roce 1987, ale z jistých důvodů se ho rozhodl zveřejnit až po 20 letech. Při cestě pouští se před jeho očima materializovala bytost schopná navázat normální mezilidský kontakt. Autor nám předkládá svědectví o soužití s touto bytostí, kterou pojmenoval Tomy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65221/big_planeta-lharu-2LF-65221.jpg 4.245
Žánr:
Záhady

Vydáno: , Dialog
Originální název:

Tomy und der Planet der Lüge, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Planeta lhářů

Kulhajs
25.11.2018

Jako akční, mysteriozní a špionážní thriller docela dobré, ale kdo má rád klasického Danikena, tak je to neskutečná kravina a asi zbytečná kniha.

Leipreachán
26.04.2018

Buď je to velká fabulace nebo šokující skutečnost, kterou bysme rádi považovali za fabulaci. Nečte se to špatně, ale víc jak tři hvězdičky dát nemůžu.


Peleus
18.09.2015

Nebudu rozebírat, zda se jedná o čistou fikci, nebo přemýšlet tradičním českým stylem "zda na každém šprochu ....".

Z knihy, resp. ze stylu, jakým je napsána, jsem měl silné déjà vu, a to s různými rozhovory s politiky, kteří jsou tzv. dávno za zenitem. Velmi intenzivně z těchto interview cítíte, že nebýt jich, jsme "odsouzení k záhubě". Zkrátka starší pánové vzpomínají na dobu, kdy byli švarnými junáky s velkorysým přimhouřením očí k jejich opravdové historické roli.

To stejné je cítit u Dänikena. V knize ho nikdo příliš nesvádí, nikdo po něm nic moc nechce. Je sice světa znalý, ale ve věku, kdy stejně jako herci už nehraje milovníka, leč moudrého rádce. Z této myšlenky je právem posmutnělý.

P.S. Zvláštní pokus o jakési sdělení na pomezí faktů a fikce. Pokud čtete autorovy knihy, asi se s dílem stejně seznámíte, ale osobně mám za to, že jeho minutím, o nic nepřicházíte.

Pirkus
11.09.2015

Jako román je kniha velice zajímavá a čtivá, i když s občasnou nepřesností a chybnou gramatikou.

Čtenář je "nucen" pokračovat ve čtení dále a dále, aby zjistil, co se stane a jak bude příběh pokračovat. Při čtení jsem byl doslova přikován a jednotlivé popisy pomáhaly k dojmu, že jste přímo na místě probíhajícího děje.

Pokud bych však měl k této knize přistupovat jako k ostatním knihám EvD, tak nevím, co si o ní myslet.

Terva
07.06.2015

Nevím, zda je pravda o tom časovém rozdílu, kdy se příběh stal a kdy byl vydán. Pravda je však, že zase tak šokující to není a to vám nelžu. Kdo zná dílo mistra Dänikena, ví co může očekávat.