izinkaVENDULKA izinkaVENDULKA komentáře u knih

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

(SPOILER) Super knížka, dobře téma, které zaujalo. Bože jak mě ta sekta fakt štvala. Hlavně David a Birdie.... A tak moc jsem zazlívala rodičům Lucy a Henryho, že se neprobrali a nechrání své děti. No a konec? Stále přemýšlím co byl Henry zač... Nepřiznal, že je zamknul a rejdil jim v telefonu a na konci se chtěl přidat na cestu do Botswany ??? Co měl za lubem? Každopádně knihu doporučuji.

12.02.2023 5 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Noo dlouho jsem neřekla o knížce, u které jsem po první kapitole byla úplně v lese a neměla žádné extra očekávání, že to bude naprostá pecka. Dvě dějové linky obě moc zajímavé. Nakonec se protnou a wau. Jedna námitka na konec knihy- Já prostě potřebuji druhý díl :D
Evie byla ještě větší mrcha než jsem si dokázala představit. A Rayn byl neskutečně srab, což z něj udělalo taky "hajzlíka" ....Knihu doporučuji a dávám plný počet v hodnocení.

07.02.2023 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) Za mě famózní napsané. Nemít děti tak si minimálně 2 roky ani žádné nepořizuji. Malá ale hodně inteligentní psychopatka už v 7 letech se snaží zbavit maminky. Těmi připínáčky, kladivem a ohněm to teda dorazila. Na knihu dlouho nezapomenu a dávám nejvyšší hodnocení

01.02.2023 5 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Kniha je napsaná dobře. Na mě sice sexu až moc, jsem holt zvyklá na jiný žánr. Ale ty tajemství Evana, matka feťačka a spolužačka, která vydírání hlavní hrdinku celý příběh oživil a udělali o to zajímavějším. Rozhodně nelituji, že jsem knihu přečetla. Objevila jsem ji díky čtenářské výzvě a tématu zakázané lásky

25.01.2023 4 z 5

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

Jedním slovem šílené, ještě když je to skutečný příběh. Jedna z matek, která upřednostňuje kontaktní rodičovství, své dítě miluje a blbou souhrou okolností a pochybení všech možných lidí kolem se na ni jako lavina sesypala žaloba, kontroly OSPODu a nepředstavitelný stres. Místo aby si užívala mateřství, než dítě bude ve školce a ona zpět v praci, zažívá rok a půl pekla a šikany ze strany úřadů. Co mi na knize hoooodně vadilo, byla vazba. Nikoliv pevná ani klasický měkký nebo širší paperback, ale strašně tuhý paperback, který nešel pořádně otevřít, takže se vnitrni půlka stran četla hodně obtížně. To bylo fakt terno.

19.01.2023 4 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Kniha se ke mě dostala v rámci čtenářské výzvy 2023. Spisovatele znám jako holky v pubertě ho spousta z nás četla. Tato kniha mě ovšem dějem nezaujala a nějak nebavila. Jedno z těch slabších děl. NEURAZI ALE ANI NENADCHNE

16.01.2023 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Hodně zajímavá detektivka. Už jen díky prostředí. Všude řáďí válka, ale taky vrah. Nikdo nemůže věřit nikomu. No a když už si myslíte, že je konec a vrah byl chycen, tak zjistíte, že jste na omylu. Určitě doporucuji

08.01.2023 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Takové oddechové čtení, děj celkem hodně předvídatelné. Nicméně pokud máte chuť po té kopě thrilleru a krimi chuť na něco oddechového, tak je to fajn čtení. Aidan mě ze začátku děsně cuchal nervy. :D

31.12.2022 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

(SPOILER) Kniha náhodně objevena díky čtenářské výzvě. Pěkný příběh, Josie jsem celou dobu fandila, aby se na tu vysokou dostala. Konec vypadal slibne. Willie mi byla jako postava moc sympatická a skoro jsem obrečela, že umřela. Čekala jsem spousty možných konců, ale tento ne. Knížka byla moje prvotina od této spisovatelky, ale doufám že ne má poslední. Velice se mi líbil styl psaní.

28.12.2022 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Krásný příběh, který se líbil i mě milovnici psycho i krvavych thrilleru. Na knihu jsem narazila v rámci čtenářské výzvy a jsem víc než milé prekvapena. Žádná červená knihovna, ale dvě dějové linky jedna za války, kdy Nellie píše deník, ve kterém popisuje surovost války a svou nešťastnou lásku a druhá linka ze současnosti, roku 2019, kdy Liv si otvírá parfumerii a postupně se dozvídá o svých předcích. Na konci se obě dějové linky protnou. Kniha mě opravdu bavila a četla se rychle. Škoda že měla šíleně dlouhé kapitoly

15.12.2022 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Těžko říct, co si o knize myslet. Nějak mi nesedí na královnu severské krimi. Je to fakt pouze rychlo-jednohubka. Konec by zasloužil ještě 2 kapitoly jak to bylo dál. Jinak teda konec celkem překvapil. Četla se rychle takže u mě tak 3/5*

07.12.2022 3 z 5

Nejistá oběť Nejistá oběť Claire McGowan

(SPOILER) Kniha čtivá a napínavá. Četla se rychle. Hodně jsem tušila s předstihem. Konec mi přišel jakoby byl psán nějak ve spěchu nebo někým jiným. Byl tak zvláštně překombinován, tím sražením Nicka doktorem Holtem. Ale jako kniha pěkná a jsem ráda že se ke mě dostala.

30.11.2022 4 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

Knížka pěkná. Mám teda jediný problém, a to jsou ze začátku knihy ty jména. Prvních šest kapitol, co kapitola to dvě nová jména. (Mám ten problém u každé druhé knihy :D ). Trvalo mi, než jsem dobře věděla kdo je kdo. Nápad a děj super. Na konci jsem myslela, že se dozvím jestli je Katja i Elin. Poté, co jsem dočetla a konec zůstal otevřený jsem se koukala zajistila, že je to první díl série. Každopádně kniha pěkná natolik, abych si počkala na pokračování a četla i další.

26.11.2022 4 z 5

Za mě bezvadný cestovní deník ztřeštěné holky. Jako bych viděla sebe. Lůca je přesně moje krevní skupina. U knihy jsem se parádně bavila, četla se rychle. Hodně jsem se nasmála a představovala si tam sebe. Jediný rozdíl, že já neumím anglicky ani fň.

21.11.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

(SPOILER) Paráda tato kniha byla napínavá od začátku až do konce. Jediné, co mě fakt mrzí a v knize chybělo, bylo nějaké rozuzlení, jak to dopadlo s rančem, když byla podepsána předběžná smlouva o výstavbě nového projektu.
Za nedlouho vychází nová knika autorky, na kterou se už moc těším.

16.10.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha se mi líbila, nebyl to přímo asi thriller, ale napínavé to bylo stále jsem hádala, kdo je Sally. No nakonec jsem teda koukala. Jen mě mrzí, že se mi sešly 2 podobné knizky po sobě (Tiché lzi a Fama). Obě začínají dětskou vražedkyní s novou identitou,tak jsem měla trochu problém se oprostit od předešlé a vžít se do této.

10.10.2022 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Super knížka, jak postupně vycházely najevo různé skutečnosti. Určitě nezustanu jen u té jedné knihy od spisovatelky

16.09.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

V první půlce jsem se trápila a nemohla se začíst... V druhé půlce už byla napinavejsi a četla se dobře. Námět dobrý, ještě dám šanci druhému dílu, který se mi také hodí do čtenářské výzvy.

25.08.2022 4 z 5

Kniha, která začala dobře, ale po asi 1. kapitole, kdy Nombeko opustila Soveto, jsem měla chvilku krizi a nemohla se začíst. Musela jsem knihu asi na měsíc odložit, než jsem ji dala znovu šanci, protože nerada knihy odkladam navždy. Jsem nakonec ráda, pokračování mě chytlo, někdy jsem až kroutil hlavou a příběh Nombeko pobavil. Nad postavami Holgera 1 a Celestine nešlo než se smát. Kniha nakonec 4* a ráda si přečtu ještě jiné knihy autora.

23.08.2022 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Páni asi i lepší než ten první díl, napínavý, zvrácený, až se mi zavařily mozkové závity, jak jsem se snažila přijít kdo a proč to byl.

13.07.2022 5 z 5