ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Pátrání Pátrání Monica Kristensen

Detektivní příběh dobrý. Autorčin popis norské krajiny v době polární noci je úctyhodný. A život norských horníků černého uhlí, popis pracovišť, strojů, prostředí uvnitř hory, špíny, prachu a nebezpečí, tak ten byl v knize popsán dokonale. Život lidí v malém městečku, školka, milenci, pašeráci, horníci, detektivové a hejtmanka. Ztracená holčička. Nehody, náhody, hledání, záchrana....

29.09.2016 3 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

A takhle vznikla legenda!!!!
Podle mne klasika, kterou by si měl každý čtenář alespoň jednou v živote přečíst. Filmování zpracování jsou bonusem.

19.09.2016 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Jirko, knihu jsem nyní přečetla již počtvrté od jejího vydání před 15 lety. A to díky tomu, že 8.9.2016 šel do kin konečně film, natočený podle Tvé knižní předlohy.
Všem vám životní příběh hledače vltavínů doporučuji .

11.09.2016 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

WAU, před pár minutami jsem knihu dočetla a musím své pocity ihned převést na papír...
Kniha se četla skvěle! Hlavního hrdinu, vypravěče, Poutníka či Modrého jezdce jsem si oblíbila... líbila se mi i dějová linie nomáda, vyhnance, bojovníka Saracéna. Odbivovala jsem promyšlenost, propojenost a prolínání dějových linií ... no musím si o tom ještě k hlavě vše srovnat, ale WAU... určitě knihu doporučuji.

08.09.2016 5 z 5

Rose a kouzelníkova maska Rose a kouzelníkova maska Holly Webb

Třetí díl knižní kouzelnické série o mladé Rose jsme si četly opět s dětmi před spaním a stále se rozvíjející příběh se nám moc líbí.

28.08.2016 4 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

SUPER severská trilogie ... komentáře mám u jednotlivých knih.
Pocta a můj obdiv zemřelému autorovi Stiegnu Larssonovi.

17.08.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Další díl navazující na trilogii St. Larssona Milénium jsem přivítala s nadšením. Divila jsem se, že má někdo odvahu ( David Lagercrantz ) pustit se do tak odvážné akce. Uvítala jsem, že autor je sám novinář, který si myslím chtěl vzdát tímto poctu zemřelému Panu Spisovateli.
Sama mám více v oblibě čísla než jazyky, takže toto téma mi padlo přesně do noty. I když jsem se zdaleka nemohla ve všem porgramátorském světě vyznat, pavoučí sítě jsou pro mne vzdálený svět, přesto jsem se v rámci příběhu dobře orientovala.
Lisbeth, Mikael a malý August mne zaujali a nezklamali. Určitě ráda knihu doporučím, četlo se to také moc dobře. Případné další díly bych uvítala ...
pozn. uvítala bych i filmové zpravování švédské koprodukce :-)
pozn.2 dokonce jsme se dozvěděli i to, že se ve švédsku nejí pouze obložené chleby nebo housky :-) :-)

17.08.2016 5 z 5

Při čtení třetího dílu trilogie jsem si říkala, že je na mne moc politicky zaměřené - do propletence špionáže, vlády a bezpečnostní policie jsem nikterak proniknout nechtěla, ale orientovala jsem se v rámci příběhu dobře. Hlavním postavám jsem fandila. Četla jsem a četla, protože jsem chtěla vědět, jak se příběh Lisbeth nakonec vyvine. Pro mne skutečný čtenářský maraton. Soudní přelíčení bylo popsáno výborně.
Nyní se pustím do Dívky v pavoučí síti. A ačkoliv neočekávám Larssonovo umění, tak se na příběh Lisbeth a Mikaela těším ....
PO SHLÉDNUTÍ FILMU: celou sérii ve filmovém zpracování švédské koprodukce doporučuji. Více mi to asi dávalo po přečtení knih, které mají rozsáhlejší obsah a dějové linie, ale za mne filmy také Ok

05.08.2016 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl mne zase plně vtáhnul do děje, četla jsem pořád a všude ... Lisbethin osud byl těžký, tvrdý, ael stala se pro mne díky svému pohledu na svět a inteligenci a tvrdosti velice sympatickou postavou... fandila jsem jí až do konce a věřím, že v dalším díle bude zase v pohodě a akční. Určitě celou trilogii ráda doporučuji. Sama jsem po třetím posledním díle sáhla ihned pět minut po přečtení tohoto druhého.
PO SHLÉDNUTÍ FILMU : Švédské filmové zpracování se mi líbilo, herce jsem si oblíbila již v prvním díle, děj odpovídal knize, ale ta KNIHA byla opět obsáhlejší, rozvinutější, plnější a emotivnější.

28.07.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

S autorem jsem se setkala nyní poporvé a hned jsem věděla, že to bude přesně má parketa. Severský krimi thriller se zajímavou rodinnou zápletkou, hledání v historii , odhalování důkazů. Mikael i Lisbeth jsou oba velice nadaní a inteligentní lidé, novinář a hackerka, oba jsem si je oblíbila a moc jim fandila. Ihned jsem sáhla po druhém díle
PO SHLÉDNUTÍ FILMU:
V USA verzi se mi samozřejmě líbila obsazenost novináře, Daniel Craing je můj oblíbenec, film OK, akční, ale proč skončil jinak než kniha?
Ve Švédské verzi jsem postrádala jen drobné odchylky od knižního příběhu, který je samo sebou více rozvinutý a plnější.

28.07.2016 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Touto knihou jsem si splnila bod Čtenářské výzvy 2016 - Kniha od českého autora. Všechny příběhy mne vtáhly do děje, sama jsem vyrůstala v 80. letech a některé poznatky se mi zdály velice trefné. Popis charakteristik jednotlivých postav, sourozenecké boje, život v nekompletních rodinách, běžné lidské osudy... vše skutečné, autentické a čtivě popsáno.

08.07.2016 5 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Po knize jsem sáhla na doporučení naší knihovnice a díky Čtenářské vývě 2016, kde jeden bod je Kniha napsaná autorem do jeho 30. let. A právě proto prvotina Michala Viewega byla moje volba. Detektivní příběh z malého města na Sázavsku, den a noc o tradiční pouti, pouťové zábavě a životech lidí na maloměstě. A k tomu vražda nevinné ženy. Pachatel může být každý z obyvatel a nakonec .....
Četlo se mi to dobře, krásné češtinářské popisy ..

07.07.2016 4 z 5

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Nejdříve jsem vůbec netušila, že autorka knihy je právě sama hlavní hrdinka Sophie. O to více na mne zapůsobil příběh psaný životem, emotivní zpověď mladé ženy, která se musí poprat se zákeřnou nemocí. Opět jsem byla utvrzena v tom, že rakovina je nemoc, která se dá ovládnout pozitivním psychickým myšlením za pomoci léčebných metod. Všem držím palce v boji proti tomuto onemocnění!!!!

28.06.2016 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Díky Čtenářské výzvě jsem pátrala po oblíbené knize mého dětství a Elsa byla moje jednoznačná volba. Tento krásný osudový příběh lásky člověka a zvířete jsem milovala před třiceti lety a znovu jsem se při čtení dojímala i nyní. Spisovatelka popsala přírodu, zvířata, skály, vody přesně tak, že se vám v hlavě stane z příběhu najednou filmové zpracování a vaše představivost nezná hranic a najednou jste přímo uprostřed toho všeho ... ještě jednou díky.

21.06.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Po knize jsem sáhla 1) z důvodu Čtenářské výzvy a za 2) z důvodu naprosto krásné obálky, barevných obrázků, barevných stránek - ilustrace na 5 hvězdiček.
Kniha mne mile překvapila, Aňu mám ráda jako herečku, soukromý život jsem jí nikterak nesledovala, ale po přečtení jejích myšlenek, pocitů, starostí, radostí, lásek, zklamání, po přečtení toho, jak se otevřela a napsala pravdu o životních pravdách, otevřeně napsala to, co všichni cítíme a víme ... poté jsme si ji docela oblíbila. A ve spoustě věcí jsem se našla, na plno otázek si stejně odpověděla a u hodně odstavců se upřímně nasmála....
děkuji

16.06.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

K přečtení knihy mne inspirovalo filmové zpracování a téma Čtenářské výzvy 2016. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla, děj knihy mne vtáhl do života lidí, téma mne zaujalo. Také jsem o existenci prvního Muže předělaného na ženu neměla vůbec tušení. Zaujalo mne, že jsou v knize autentické poznámky a údaje ze života skutečné osoby a že to bylo napsáno částečně pro čtenáře zajímavým stylem románového psaní s přídavkem fixe.
FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ : v tomto případě je film velice zdařilý.
Doplňte si informace o Lili Elbe na Wikipedii.

08.06.2016 5 z 5

Láska v Londýně Láska v Londýně Iva Pekárková

Povídky nepatří k mé běžné četbě. Mám raději knihy, kde se příběh rozvíjí, v povídkách na to není čas. ALE zase obdivuji kvality autorů, kteří musí v krátkém době hodně čtenáři sdělit a zaujmout. A to jsem v teto i knížce našla. Děkuji za oddechovku .

01.06.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Pro mne kniha získala svůj čas nikoliv v době mé školní docházky, ale až o 25 let později, kdy jsem po ní sama s chutí sáhla a teprve v tomto věku jsem ji ocenila a asi i správně pochopila. Nevinný milostný příběh z 1.sv. války, odehrávající se v Paříži mezi mladíkem a slečnou, první zamilovanost, poznávání, láska ... a pak letecký útok na kostel .......

30.05.2016 5 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra P. D. James (p)

Klasická detektivka klasického autora ... obdivuji popisné části, které jsou úchvatné, ale zase mohou někdy pro čtenáře působit zdlouhavě a nudně ( myslím to v porovnání dnešních akčních detektivek ) . Nejprve se pro mne vyšetřovací příběh vlekl, všechny ty jednotlivé výslechy, nejvíce mne kniha upoutala v posledních 50 stránkách, ale to asi bylo tím, že se pak už " něco " dělo. Ale jinak SUPER, klasika.

26.05.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Těšila jsem se na třetí příběh soukromého detektiva Cormorana Strika, kterého jsem si oblíbila. A tedy, mne opět tato detektivka nezklamala. Tentokrát nevyšetřují detektivní případ žádné mediální hvězdy, ale obětmi se stali přímo oni - Cormoran a Robin. Více psát a komentovat není potřeba. Kniha i sama spisovatelka si najdou cestu k srdci tech, kteří je tam chtějí pustit.

23.05.2016 5 z 5