ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Princezna Sultana a její blízcí Princezna Sultana a její blízcí Jean Sasson

Třetí díl vyprávění saudskoarabské princezny Sultana je kompletním zakončením jejího příběhu. Opět se setkáváme s životem v nesmírném bohatství a proti němu pohled do neskutečné chudoby. Jestli lze za peníze koupit vše? Určitě ne..... ale mohou napomoci k tomu, aby byl svět pro potřebné lepším.

15.02.2017 4 z 5

Princezna Sultana a její dcery Princezna Sultana a její dcery Jean Sasson

Druhá kniha vyprávění pravdivého příběhu saudskoarabské princezny Sultany mne opět velice zaujalo. Navazovala a doplňovala život v prvním díle. Nad něčím se mi tajil dech, něčemu jsem nedokázala asi ani porozumět, klobouk dolů před těžký osudem těchto žen, před jejich silou vůle. Přála bych klid, štěstí a lásku každé z nich.

10.02.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Stále patřím mezi milovníky Divergence. Jsem ráda, že je tato kniha tak jiná. Ráda čtu dystopické příběhy. Tento už byl ale spíše sci-fi. Ale ne, tím klasickým způsobem. Také jsem první čtvrtinu knihy hledala ucelený pohled na ten nový svět. Téma planet, rodů, společenství a Proudů mne pak ale čím dál tím více bavilo. A jsem zvědavá na pokračování.

03.02.2017 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Ke čtení knihy jsem se rozhodla z ničeho nic. Najednou jsem cítila, že jsem pro ni dospěla. Nebyla jsem ovlivněna žádným filmovým zpracováním, pouze převyprávěním divadelní hry od kamarádky. Na její doporučení se nyní kouknu na film z roku 1994. Obdivuji talent mladých anglických spisovatelek 19.st. ( Austenová, sestry Bronteovy ), ke kterým nyní řadím i Shelleyovou . Jejich popisné vypravěčská odstavce rozjedou vaši představivost na plné obrátky. I když pro dnešní čtenáře, zvyklé na akční formu psaní, se mohou zdát spíše nudné.
Ale rozhodne toto díl o stojí za přečtení.

25.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se četla velice dobře a rychle. Děj měl spád a směr. Nenechalo mne to knihu nechat dlouho odloženou. Další detektivní série s ženským vyšetřovatelem, která si myslím se bude rozbíhat. V případě této knihy jsem si řekla, že by se toto v reálném život mohlo i stát. A o to je to horší. ..
Určitě čtení doporučuji.

18.01.2017 4 z 5

Apokalypsa II Apokalypsa II Mario Giordano

Druhý díl se zdál zmatenější, protože jste se v něm neustále vraceli v ději nejen o týdny, ale o sto let i a tisíciletí. Mně to určitě nevadilo, orientovala jsem se. Mám ráda symboliku, znaky, záhady a odhalování. V knize byla spousta věcí přiřazená za vlasy, ale Já ráda čtu i fantasy, takže mi to opět nevadilo.

12.01.2017 3 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Mario Giordano

Do první čtvrtiny knihy jsem se musela nutit. Pak jsem se začetla, začala se v ději orientovat a očekávala, co z toho bude. Pak už jsem byla zvědavá. Napětí příběh doprovázelo . Mám ráda symboliku. A tady jsem byla spokojena.

02.01.2017 3 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Četli jsme knihu se synem jako povinnou četbu 5. třídy. Myslím, že to více dalo mně než tomu dítěti. Krásná čeština, plno metafor, popisných částí. Syn se ale pořád ptal: "A co to znamená? ". Kromě klasických pohádek ( Královna koloběžka, O rybáři a rybce, Až opadá listí z dubu a Pro je strýču moře slané ) si jich asi více pamatovat nebude.
Doporučuji spíše jako četbu pro zralejší věk.

02.01.2017 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Čtenářský zážitek perfektní napsaného skutečného příběhu Josefa Hasila. Pocházím z kraje, který Josef prochodil (Vimpersko, Husinec, Prachatice, Volary). Až nyní v dospělosti jsem sama začala pátrat po podobných informacích.

18.12.2016 5 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Tak tedy, mne příběhy zaujaly. Sama jsem navštívila dům poslední Žítkovské bohyně Irmy G. a poznala mystiku takového mista. Jejich léčitelství, znalostí psychologie, divadelní umění a talent získat si klienta jsou úžasné. Děkuji za taková Odtajnění.

30.11.2016 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Po přečtení knihy jsem s jejím dějem spokojená. Očekávala jsem, že to bude příběh Terezy a Thomase před Labyrintem. Příběh zasáhl ale daleko, daleko do minulosti ještě před tím, než se ti dva potkali. Líbila se mi akčnost vyprávění, popis té hrůzy po zničení civilizace a spád děje.

23.11.2016 4 z 5

Rose a stříbrný duch Rose a stříbrný duch Holly Webb

Čtvrtý díl série kouzelnického příběhu malé Rose kouzelnice jsem opět četla společně s dětmy před spaním, Příběh se nám líbil a konečně se rozuzloval původ a osud malé Rose.

15.11.2016 4 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Po delší době jsem opět sáhla po knize s andělskou tématikou, s tématem lásky a oddanosti. I tentokrát se mi kniha četla dobře, prolínání pohledů Jordana a Ebony bylo zajímavé. Fandila jsem síle nebeského řádu, porazit temnotu a zlo.
Milovníkům andělů doporučuji.

14.11.2016 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Další kniha od českého Pana spisovatele!!!
Obdivuji lehkost jeho psaní, hloubku myšlenek, skvělé popisy a skvostný český jazyk. Při čtení této knihy mi zase před očima běžel film, byla jsem pohlcena příběhem. Bydlíme v Českých Budějovicích a když jsem četla o kavárně, bylo to jako bych v ní sama seděla a když jsem četla o zastávce MHD, jako bych na ní stále nebo s hrdinou přecházela přes mosty.
Jirko, děkuji za pěkný zážitek.

09.11.2016 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Knihu bych si sama nikdy nekoupila, ale když už se mi dostala do ruky, tak jsem si řekla, že přestože nemám povídky moc ráda, od Viewegha jsem četla asi dvě tvorby, tak že si ji přečtu, že každá kniha si zaslouží být přečtena. Ale tím jsem s optimismem skončila. Nijak mne to nenadchlo, nijak neurazilo. Nejlepší si mi jevila povídka Zmenšený muž.

01.11.2016 2 z 5

Potopa Potopa Stephen Baxter

Kniha je velmi čtivá, Napínavý děj, Neobvyklé katastrofické téma, osud lidstva ... potopa.
Za mne kladné hodnocení A DOPORUČUJI.

30.10.2016 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jednoho dne jsem si řekla, tak a teď už je na tuto knihu čas. Nikdy jsem si ji jako povinnou četbu nevybrala, přestože jsem z rodiny rybářů. Ale nyní, po 20.ti letech od střední školy, nyní si ta kniha vybrala mne. Příběh se četl velice dobře, je to pro vás buď pouze příběh a nebo váš pohled v ději vidí to, co autor asi chtěl. Boj o přežití, touhu po úspěchu, pocit vítězství, naději, obavy, boj se " žraloky ", odevzdání, zklamání, ale návrat domů.
Za mne doporučuji.

17.10.2016 5 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Od této knihy jsem nevěděla, co očekávat. Překvapivě jsem v obchodě sáhla po zdařilé detektivce, která se výborně četla. Napínavý děj, neokoukané téma, krátké strhující kapitoly, prolínající časy a děje jsou přehledné. Téma současné doby - internet. Slogan, který mi zůstal v hlavě : Na Facebook máš 438 přátel, jednoho nepřítele. Ten si tě vyhlídne, najde a zabije. Máš 438 přátel a NIKDO si ničeho nevšimne.

14.10.2016 4 z 5

Dárce Dárce Charles Wilson

Příběh se četl celkem dobře, nebylo to pro mne ale nikterak napínavé. Chyběla akčnost současných románů. Téma pro mne bylo dost dystopické, představa takových lékařských zákroků je děsivá .

29.09.2016 3 z 5

Pátrání Pátrání Monica Kristensen

Detektivní příběh dobrý. Autorčin popis norské krajiny v době polární noci je úctyhodný. A život norských horníků černého uhlí, popis pracovišť, strojů, prostředí uvnitř hory, špíny, prachu a nebezpečí, tak ten byl v knize popsán dokonale. Život lidí v malém městečku, školka, milenci, pašeráci, horníci, detektivové a hejtmanka. Ztracená holčička. Nehody, náhody, hledání, záchrana....

29.09.2016 3 z 5