Princezna Sultana a její dcery

Je říjen roku 1992 a já, princezna Sultana as-Saúd, hraji jednu z hlavních rolí v příběhu, který nic nezamlčuje, líčí události tak, jak probíhaly. Horečné vzrušení se ve mně mísí se zoufalstvím. Vím, že každý z popsaných osudů bude čtenářům připadat neuvěřitelný, pokud nevezmou v úvahu barbarství, s jakým naši muži zacházejí se ženami. Jak přijme mocná rodina As-Saudů mé svědectví? Další osudy princezny Sultany a jejích dcer....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57334/princezna-sultana-a-jeji-dcery-57334.jpg 4.290

Sultana (2.)

Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, Levné knihy

Princess Sultana (2008)

Kniha Princezna Sultana a její dcery

Adelheid21

O něco slabší než první díl, ale určitě stojí za přečetní.

DragonflyT

Velmi zajímavá kniha. Nevěděla jsem, co očekávat, ale přečetla jsem ji velmi rychle. Poutavě napsaný životní příběh, plný rozporuplných situací, ze kterých místy mrazí.

Lilly4
14.12.2017

Druhý díl už je trochu slabší, ale dává nahlédnout, jak si střední generace žen "zvyká" na krutosti mužů k ženám (brutální znásilnění Sultaniny sestry a ona v limuzíně cestou do nemocnice "zadržuje smích") a pomalu rezignuje. Saúdi a muslimové celkově jsou svým chováním, zvyky, náboženským zanícením mnoho století, ale spíše tisíciletí za vyspělou civilizací a vůbec nevěřím, že se to v brzku napraví, ačkoliv i ženy budou moci mít řidičák a otevřou se tam kina. Jejich náboženství jim přísně nařizuje žít ctnostně a mravně, ale o to větší to jsou nechutná zvířata v reálu. Nejhorší je, že tito "lidé" jsou v OSN a "bojují" za lidská práva a dokonce za práva žen ve světě! Peníze mají, zdá se, čarovnou moc.

ivzu77
10.02.2017

Druhá kniha vyprávění pravdivého příběhu saudskoarabské princezny Sultany mne opět velice zaujalo. Navazovala a doplňovala život v prvním díle. Nad něčím se mi tajil dech, něčemu jsem nedokázala asi ani porozumět, klobouk dolů před těžký osudem těchto žen, před jejich silou vůle. Přála bych klid, štěstí a lásku každé z nich.

Larrissa
26.07.2016

Krásná kniha plná dojmů, názorů i úžasně vylíčených příběhů. Musím říct, že tahle kniha (i ostatní dva díly) patří k mým velice oblíbeným!

awatar69
29.06.2016

Moje asi desátá kniha o arabském světě. Nádherně napsaná, čtení jedním dechem. Patří tam všechny tři díly. A hlavně děkuji, že jsem Evropan.

kadgam
23.08.2014

Chudobní beduíni prišli vďaka rope k úžasnému bohatstvu ale vývoj preskočiť nevedeli. Pod rúškom náboženstvu týrajú svoje najbližšie - ženské pokolenie. Hrozné v detailoch, že aj ženy v rodinách uverili, že niet úniku z tradícií a trvajú na deformácii života svojich dcér

MarieŽ
25.02.2014