Princezna Sultana a její blízcí

Princezna Sultana a její blízcí https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60798/princezna-sultana-a-jeji-blizci-60798.jpg 4 90 10

Sultana série

< 3. díl

Třetí vyprávění princezny Sultany as-Saúd o životě v královské rodině, o krutých osudech mladých dívek a zejména o její osobní snaze prosadit změnu v postavení žen v arabském světě.

eva0772
eva0772
26.09.2019 2 z 5

Stacilo by precist jeden dil. Dalsi uz byly na jedno brdo.

Mabie
Mabie
24.08.2019 2 z 5

Také za mne špatná volba. Kníhu jsem četla na základě doporučení a také kvůli Čtenářské výzvě (předchozí díly jsem nečetla a nemyslím, že to byla nějaká velká ztráta). Autorčin způsob psaní mi přišel hodně amatérský, postavy kromě pár výjimek ploché a nevýrazné a nebo naopak přepjaté.
Podle mne se kniha snaží o reálný pohled do arabského světa, ale příběhy v ní popisované nejsou pro normální středoevropany reálné ani trochu - ať už prostředím superluxusu, starostmi hrdinky a nebo kulturou. Tak trochu jako nepovedená Harlekýnka.
Dvě hvězdičky dávám za silné příběhy o skutečně otřesné situaci žen a dívek v exotické části světa. Děkuji, nechci. Mám raději naši českou kotlinu a jsem ráda, že jsem se narodila do dnešní doby, protože to, co jsem dočetla, je spíš o středověku.

Denisa_a
Denisa_a
25.10.2017 4 z 5

Toto je první kniha z této tématiky, kterou jsem četla z pohledu bohatství. Opravdu zajímavý pohled. Příběh smutný, ale že by mě vtáhl do děje tak, aniž bych se musela od knihy hnout, se říct nedá.
Četla jsem jen tento díl a moc nenavazuje na díly předchozí, takže super.

Aileena
Aileena
03.05.2017 2 z 5

Za mě špatná volba. Knížka se mi dostala do ruky náhodou, předchozí díly jsem nečetla. A po této ani číst nebudu. Další reálný - otřesný pohled do arabského světa - rozhodně přínosné, ale tím to končí. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy svou rozmazleností a slabošstvím, očekávala jsem dle anotací silnou ženu bojující za práva žen a četla jsem o princezně, která neví co s penězi, sice si neustále opakuje, jak je postavení žen hrozné, ale místo skutečného protestu propadá alkoholismu a má značné problémy s vlastní vůlí. Chápu, že situace žen zde musí být otřesná, ale v jejím postavení bych čekala méně rezignace a více snahy. Jakýsi náznak odvahy jsem nalezla až na úplném konci, ale těžko říct, zda tentokrát hrdinka dostojí svým předsevzetím, když se neustále potýká se slabou výdrží a nedodržováním přdsevzetí...

ivzu77
ivzu77
15.02.2017 4 z 5

Třetí díl vyprávění saudskoarabské princezny Sultana je kompletním zakončením jejího příběhu. Opět se setkáváme s životem v nesmírném bohatství a proti němu pohled do neskutečné chudoby. Jestli lze za peníze koupit vše? Určitě ne..... ale mohou napomoci k tomu, aby byl svět pro potřebné lepším.

kikina28
kikina28
17.11.2013 5 z 5

Život v islámu popsán okrajově, ale i tak se kniha čte velice dobře. Doporučuji i její další dvě pokračování.

michalka S.
michalka S.
22.08.2013 3 z 5

Kniha byla zajímavá!!!

uarda
uarda
08.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha, která se četla jedním dechem, vřele doporučuji :-)

Lenka Žofka
Lenka Žofka
16.07.2012 3 z 5

Je to hodně čtivé. A "Sultana" měla hodně veliké štěstí, že měla zázemí jaké měla. Kdejaký chlap by její chování "tam unich" jen tak nezkousnul. O to smutnější mi přišlo, že si toho ne vždy vážila. Oceňuji upřímnost především ohledně vztahu k alkoholu. A v této trilogii je krásně popsáno, jak jsou arabské země "země přetvářky". Navenek huj, uvnitř fuj. A lepší nevědět, co se děje za zdí!
Jo a ještě jsem se pozastavila nad jejím podivem, když poprvé platila kreditkou, že utratila za jeden nakup v New Yorku, JENOM 380 tisíc dolarů :D některé součásti jejího života bych celkem brala. Třeba i pocit být unavena ze sledování někoho jak pracuje :D

Katy78
Katy78
09.05.2012 5 z 5

tuto trilogii jsem precetla behem 3 dnu....1. princezna Sultana : zivot pod zavojem, 2. princezna Sultana a jeji dcery, 3. princezna Sultana a jeji blizci....
Nemohla jsem se od pravdiveho pribehu z prostredi Saudske Arabie...vrele vsem doporucuji...... ale cist opravdu vsechny 3 dily....budete litovat, kdyz jeden vynechate... :-))

Jean Sasson
americká, 1947