ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Byla jsem nadšená, když jsem objevila informaci o tom, že se vydává další Nesbovka a Harry Hole bude opět v akci. Sérii s tímto detektivem jsem začala číst od knihy Sněhulák a od té doby jedu na vlně HH. Každá z následujících dílů série by si zasloužila zfilmovani jako Sněhulák. A těším se.....

03.01.2018 5 z 5

Čarodějův učedník Čarodějův učedník Eduard Štorch

Příběh chlapce Větříka z kmene Medvědů o břehu Labe z doby bronzové - železné jsme si přečti spolu se synem. Eduard Štorch psal velmi poutavě.

03.01.2018 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Kniha se četla rychle a dobře díky krátkým kapitolám. Je to prosté a oddechové čtení. Příběh mne svou záhadou děťátka držel v tajemství ostrova. Odhalení přišlo postupně se Sophií. Byla to moje čtvrtá kniha od autorky. Pro mne srovnatelná kvalita.

19.12.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Velká reklama,Velké srovnávání s první knihou autorky....pro mne v prvních 2/3 Velké množství lidí. Výhodou jsou krátké kapitoly. Příběh zajímavý, finální vysvětlení vše objasní.

04.12.2017 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Čtivé, tajemné, detektivní příběh s historickými podfakty tajemství Stonehenge, kamenů z minulosti, síle víry a životě sekty v dnešní době.

16.11.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nejdříve jsem netušila, že se jedná o samostatný příběh bez detektiva M.S.
Také jsem si říkala, že je kniha trochu více vulgární mluvou. Ale nakonec jsme ji přečetla jedním dechem, příběh byl napínavý a závěr překvapivý.

03.11.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Čtivý dámský román, oddechovka. Ztráta paměti a její znovuobjevovaní by kolikrát bylo řešení k rodinný krizím.

23.10.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Opět jsem se těšila, knihu si hned koupila. Do čtení jsem se pustila s elánem a i jsem ji rychle přečetla. Opět napínavé, opět čtivé. Lisbeth a Mikeal jsou prostě nezapomenutelní.

10.10.2017 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Oddechové čtení.
Příběh, který by se mohl stát i v normálním životě.

29.09.2017 3 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Čtivé, napínavé, příjemné prolévání dějových linií. Baví mne každé odhalování církevních tajemství. Detektivové byli příjemní.
A po přečtení vám stejně v hlavě zůstane otázka A JAK TO TEDY VLASTNĚ JE?

12.09.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Čtivé. Napínavé. Opravdové a skutečně se to muže stát každému. ....
Moc se mi to líbilo.

05.09.2017 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Pro milovníky série Labyrint jako jsem já byl tento poslední díl konečně rozuzlením a vysvětlením všeho. Rozhodně doporučuji.

27.08.2017 5 z 5

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Nejoblíbenější kniha mého tatínka, bod do čtenářské výzvy. A přestože jsem se nejdříve nemohla do toho hanáckého nářečí ani pořádně začíst, humor a vtip, životní elán a pohoda pro mne byly nádherným překvapením. Děkuji ti tati za tip.

16.08.2017 5 z 5

Armageddon Armageddon Thomas Sniegoski

No pátý,poslední díl série už přečíst musíte. A uděláte dobře, tam se vše ucelý, rozlousknout a propojí. Nakonec Dobrý.

11.08.2017 3 z 5

Opuštění Opuštění Thomas Sniegoski

Po přečtení třetí knihy jsem nevěděla, jestli se mi dále chce pokračovat. Ale zvědavost a očekávání zvítězilo. A co k ději? Svět se ponořil do temnoty. .. kdo nás zachrání?

06.08.2017 3 z 5

Konec dnů Konec dnů Thomas Sniegoski

Třetí knihu série jsem si vzala na přečtení ze zvědavosti, co a jak bude pokračovat. ....ale bylo tam příliš mnoho boje, samé zombie, oživlé mrtvoly a příšery. Tato série mne nenadchla tak, jak jsem očekávala. Sama nevím, zda dam poslední dva díly. Nevím, jestli se mi do nich chce. Ale pokud nemáte slabé žaludky, je to čtivé.

01.08.2017 3 z 5

Aerie / Zúčtování Aerie / Zúčtování Thomas Sniegoski

Tyto dvě knihy 2 . série jsem četla s očekáváním, co se z toho vyvrbí. Aaron poznával sám sebe, své schopnosti, svou minulost a své poslání. Od knih o padlých andělech jsem očekávala méně bojů a krve, ale i přes vleklé pasáže se kniha četla dobře. Zkusím ještě třetí v sérii. .....

30.07.2017 3 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Přečetla jsem spousty knih o padlých andělech, tuto sérii jsem měla vyhlídnutou dlouho. Nyní jsem po ní sáhla po několika detektivkách a nevím proč, ale očekávala jsem romantiku. A tedy zatím boj a krev. Četlo se mi dobře, uvidíme. ....

22.07.2017 3 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Odpočinková kniha, vtipný příběh, skvělý vypravěč. ....
Herkules byl borec.

15.07.2017 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Pro toho, kdo má rád tento sci-fi akčni žánr, musí být Kulhánkův styl naprosto skvělý. Jsem ráda, že máme i takovéto české autory. Téma upírů v Praze i ve světe, téma triád a ninžů, rozdělit moci světa nad lidskou rasou, mne se ti moc líbilo. Bylo dost mrtvých a krve, useknutých rukou a hlav, ale napsáno takovou nenásilnou a vtipnou formou. Líbily se mi oba díly, doporučuji číst po sobě

10.07.2017 4 z 5