ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Čtvrtý příběh, čtvrtá pěkně napsaná kniha.

03.07.2018 4 z 5

Tomáši děkuji za to, že jsem získala trochu přehled o tom, co a čím na svých misích procházíte. Jste BORCI.

30.06.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Díky ČV 2018 jsem konečně sáhla po teto knize,kterou jsem mela již několik let v hledáčku. Tíha, deprese, nátlak, touha, vzpomínky, svoboda, zvrat, zlom ....
Stalo, nestalo, stane, nestane, může, nemůže? ???

25.06.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jednoduše psaná detektivka, která se rychle čte a napětí se tedy stihne projevit. Žádné krvavé scény, téma úpadku, únosu a beznaděje.

19.06.2018 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Když jsem chtěla splnit další bod Čtenářské výzvy 2018 - kniha s tématem MOŘE, tak jsem automaticky sáhla po knize Bílá velryba. No byla to fuška. Ještě nikdy jsem knihu nečetla takovou dlouhou dobu. Ale nelituji, když jsme přečetla americkou klasiku z 19. stol., skutečně jsme si řekla, že toto je zaslouženě získaný bod. Ale určitě doporučuji. Myslím, že v době svých studentských let bych ji neocenila tolik jako nyní o třicet let později.
Doporučuji film V srdci moře.

13.06.2018 5 z 5

Kuchař Kuchař Martin Suter

Po této knize jsme sáhla náhodou v knihovně, díky tématu jídlo a splnění si dalšího bodu Čtenářské výzvy 2018. Četlo se to dobře, zaujaly mne popisy indických chutí, dostala jsem ihned chuť na placku a karí :-)
Doporučuji film Láska na kari. Po celé čtení jsem film měla v hlavě.

24.05.2018 3 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Po knize jsem sáhla v poličce knihovny díky Čtenářské výzvě 2018. Četlo se rychle , dobře, trochu naivity,trochu napětí ..... chvilku by chtěl byt třeba každý detektivem....

20.05.2018 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

I já jsem si knihu vybrala díky Čtenářské výzvě 2018, i já jsem navštívila v Brně tuto úchvatnou památku ( tedy pouze zvenku a její zahrady ), i mne kniha a příběh zcela pohltil a já doporučuji ke shlédnutí ještě díl seriálu ČT1 Národní klenoty věnovaný vile Tugendhat.

18.05.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Čtvrtý díl kriminální série francouzského kriminalisty Martina Servaze mi krásné navazoval na předchozí dej a minule díly. Četlo se mi to Ry hle a dobře. Já se těším na další.

08.05.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi čtivá kniha s hrůzným osudem. Poprvé jsem se setkala s osudem vysídlených německých občanů, poprvé jsem četla osudy válečného a poválečného Brna a jižní Moravy. Kniha byla exceletně napsána a s tím, že osud byl tak krutý nemůže ani autorka nic uDělat. Klobouk dolů před její sílou a SÍLOU PŘÍBĚHU.

24.04.2018 4 z 5

Generální zázrak Generální zázrak Vladimír Páral

Osudy osmi lidí, jejich samostatné životy, které se ale proplétají. Milování, láska, starosti, všednost, mimořádnost, nevěry, zrady, odchody a návraty. ...
Ivanka a Leoš, Petr a Emka , Marián a Jorga, Darina a Anek ...

13.04.2018 4 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Vážně mne překvapilo, jak jsem nadšená z přečtení této knihy. Znalost seriálových herců dala postavám jasné tváře. Osudy a životy lidu z předminulého a minulého století je dobré si stále připomínat. Děkuji za PĚKNÝ čtenářský zážitek.
Pozn. Po přečtení knihy jsem shlédla celý seriál a jsem mile překvapena, že se scénář držel na 90% knižní předlohy.

24.03.2018 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nenápadná kniha s krásným příběhem.

10.03.2018 5 z 5

Brunclík a lev Brunclík a lev Oldřich Sirovátka

Knihu jsem četla se synem před spaním. Myslím, že je bezva, že jsou pověsti napsané moderním jazykem, srozumitelnější pro děti. Kniha se nám líbila.

07.03.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mne jsou všechny knihy RB čtivé a napínavé. Ani od této jsem se nemohla odtrhnout. A těším se na čtvrtou knihu v sérii, která vyjde za 10 dni .....

05.03.2018 5 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Moderní HARLEKÝNKA, Červená knihovna, trochu erotiky. Čtivé, pro ty, pro které je to napsáno určitě uspokojivé.

25.02.2018 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Druhý případ vyšetřovatele Hungera Muncha a Mii Kr. mě velice zaujal. Zápletka příběhu, téma rituální vraždy, hnízdo, peří, panna.... Dobrý. Kriminalisté už se až tak moc od prvního dílu neotevřeli, jejich postavy spíše stagnovaly. Ale pořád dost dobrá detektivka.

16.02.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Příjemné čtení, NOVÁ série nového kriminálního sboru. Detektivní parťáci jsou mi sympatičtí. Příběh strhující. Hned jdu na další případ.

08.02.2018 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Moje asi šestá kniha od této autorky. Oddechovka, její klasický příběh, ŽENA, DVA MUŽI, LÁSKA, TEN JEDEN PRAVÝ, TEN DRUHÝ NECHTĚNÝ, PROZŘENÍ a ŠTĚSTÍ.

24.01.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dva příběhy, dva lidského osudy, společné chvíle, ale samostatné životy. Nápad se mi líbil. Četlo se to dobře. Za mne osobně začít číst nejdříve Veroniku a pak až Jáchyma.

15.01.2018 4 z 5