Brunclík a lev

Brunclík a lev https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75144/bmid_brunclik-a-lev-yKl-75144.jpg 4 42 6

České pověsti pro děti. Za dávných časů bylo, nebo snad nebylo... Ale kterého čtenáře by to rmoutilo! Kterak Ctirad k Šárce přišel? Jak to bylo se Šemíkem? A kdopak dřímá v Blaníku? Nejen tyto, ale i všetečnější otázky, zodpoví vám bájný svět starých českých pověstí. Brunclík a lev, Tři Svatoplukovy pruty, Horymírův skok, Ctirad a Šárka, Jak našli v Jihlavě stříbro, Drak a kolo na brněnské radnici, Jak byl založen hrad Pernštejn, Mistr Hanuš a pražský orloj, O Žižkově stole, Jak rabín Löw stvořil Golema a další..... celý text

Shashlick
28.02.2022 3 z 5

Na to, že se jedná o knihu pro dětského čtenáře, mi některá souvětí přišla až moc komplikovaná.

Worbitka89
28.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Moc pěkné pověsti pro děti, které je seznámí s naší historií, lva bez hřívy mi ale bylo jako dítěte velmi líto.

Hoshi
09.08.2019 5 z 5

Ani nevím, kde se ta kniha v té mojí knihovně vzala, odkud přišla, kdo jí přinesl, přesto jsem ráda, že jí tam mám. Pověsti jsou čtivé, napsané srozumitelně, jen některá slova budete muset dětem vysvětlit.

SisaK
05.07.2018

Pověsti pro děti.Velmi oblíbená knížka z dětství mých dětí.Hezké ilustrace a výborný vypravěč pan Oldřich Sirovátka.

ivzu77
07.03.2018 5 z 5

Knihu jsem četla se synem před spaním. Myslím, že je bezva, že jsou pověsti napsané moderním jazykem, srozumitelnější pro děti. Kniha se nám líbila.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Toto vydání jsem dostala od rodičů. Myslím, že je z Levných knih. Pověsti mě opravdu bavily a po přečtení jsem se cítila tak nějak krásně. SUPER!