ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na knihu jsem čekala několik měsíců na rezervaci v českobudějovické knihovně, splnila jsem si s ní bod ČV2019 (kniha od současné české autorky). Kniha čtivá, děj ubíhá rychle, propojenost tří generací v době Československa mne zaujala, osudy žen A+A+A a historické mezníky minulého století se snadno chápaly. Jak píše čtenář níže, také jsem si uvědomila, že knihu čtu v době 80. výročí
A Hotýlek mám právě položený na stole.

21.03.2019 4 z 5

Kniha o hřbitově Kniha o hřbitově Samko Tále (p)

Po knize jsem sáhla v knihovně díky ČV2019 (v názvu slovo kniha). Sama jsem od ní nic neočekávala, ale nakonec jsem byla překvapena, protože mi tento satirický humor o vlastně tragickém osudu není cizí. No ne?
No ano.
"Někdy byly fotografie barevné. Ale já jsem jim ani potom nerozuměl, protože neumím německy, protože na takové hlouposti nemám čas, umím slovensky, protože jsem slovenský, a maďarsky, protože jsem se učil, protože mám velkou inteligenci, i když by se to nemělo, protože tady jsme na Slovensku."

"Někdy si myslím, že umřel proto, že byl pořád takový vážný a vůbec nebyl humorný, protože to je velmi důležité, aby byl člověk humorný. Potom musí mít i zdravou správu života a pít hodně kefíru a hodně se pohybovat.
Protože kefír je hodně zdraví.
A tak."

Životospis Samka Táleho, spisovatele z Komárna

15.03.2019 4 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

Tato kniha této autorky nepatří do série jejích detektivek z oblasti Baztánu, ale je napsána se stejným nadšením a precizností jako ony. Měla jsem radost, když na mne v knihovně čekala na polici a rozhodně jsem ji ocenila ukápnutím slzy. Doporučuji.

Álvaro vstal, podíval se otci do očí a odpověděl:
"Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět."
"To řekl ďábel, když pokoušel Ježíše," zašeptal Manuel.

10.03.2019 4 z 5

Říkání pro radost Říkání pro radost Vladimíra Gebhartová

Kniha dětství mých dětí .....

09.03.2019

Sněženka a Růženka Sněženka a Růženka Jacob Ludwig Carl Grimm

Kniha mého dětství .....

09.03.2019

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Za mne pět hvězdiček, kniha se mi moc líbila a velice dobře a rychle se četla. Dej byl strhující. Téma určitě aktuální.

22.02.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se četla dobře, nebyl to nikterak složitý a zapletený příběh, konec překvapil.

17.02.2019 4 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Smutek, pravda, osud, strach, obavy, lítost .... vše je v této básni obsaženo , nad každou slokou se lze zamyslet a společně s autorem se ptát čtenáře jako Maryčky na řešení ....

12.02.2019 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Tak to pro mne vážně byl zážitek. Nemyslela jsem si, že mi slza zkapne nad knihou vhodnou pro čtenáře od 10 let. Bylo to psané tak jasně, jednoduše a přitom tak složité... Živočišnost, láska a bolest z toho jen sálaly .... Díky za pohled do života těchto statečných lidí ....
Krásné ilustrace.

09.02.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další super čtivý a napínavý díl. Tentokrát to na mne působilo jinak než normální detektivky, protože jsme v polovině knihy věděli, kdo je vrah a pak jsme druhou polovinu knihy prožívali i z jeho strany pohledu. Opět díky a těším se na další.

06.02.2019 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Četli se to dobře, napínavé to bylo. S Divergencí nesmíte vůbec porovnávat. Tohle je úplně jiné téma, jiná vesmírná budoucnost lidstva.

01.02.2019 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Veselé, smutné, šťastné, nešťastné, poučné a krásné. Příběh nás vzal za srdce. Několikrát jsme viděli i filmové zpracování a knihu můžeme se synem jen doporučit. Určitě jdeme do dalšího dílu.

20.01.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Moje první seznámení s tímto autorem je kvůli ČV2019, kniha podle mne 100% splnila téma černobílé obálky a navíc ještě je krásně celá černobíle ilustrovaná. Povídka na mne zapůsobila zvláštně, ale rozhodně jsem se musela zamyslet nad tím, kdy mám čas pro sebe já. A popravdě, čas pro sebe si ukradni každý den při čtení knih.

20.01.2019 4 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Kniha se četla rychle a dobře. Je zařazena sice mezi detektivky, ale stejně tak by to mohl být příběh o kamaradství pro ženy. Přesně mi uniklo přirovnání k Agathe Christie. Ale byla jsem spokojená.

16.01.2019 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha se mi dobře četla, téma mne zaujalo. Novinářce Noře jsem fandila a navíc mne na konci ne-potěšilo, že se jednalo částečně o téma podle skutečné události.

03.01.2019 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Oddychovka, i když téma pro mne trochu přiřažené na vlasy.

22.12.2018 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasika,kterou jsem zkusila číst se synem jako povinnou četbu, ale vůbec ho to nezaujalo a bohužel nerozuměl starý slovům. ...

22.12.2018 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Za mne opět další napínavě napsaná detektivka série s komisařem JL.

03.12.2018 4 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Syn už pomalu dorůstá do pul éry, ale stále chce od maminky číst před spaním a ke Krysákům se vracíme každý rok.

19.11.2018 4 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Kniha na mne vykoukla v polici knihovny. Naplánovala jsem si po jejím přečtení shlédnout filmové zpracování a byla to super kombinace.

13.11.2018 4 z 5