ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Psí poslání byla krásná kniha, film zážitek ještě podtrhl. Psí cesta krásně příběh doplnila a ukončila. Film už je také v kinech a se synem se na něj těšíme. Další kniha autora je Psí domov a tam jsem filmové zpracování již viděla a doporučuji.
A zabrečela jsem si u čtení také

01.07.2019 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Samostatná kniha tohoto autora, vyšetřovatel není HH, ale příběh měl napětí a strhující děj. Ráda doporučuji.

27.06.2019

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Napínavé, nelze přestat číst. Pro mne překvapivé odhalení na konec. Těším se na film, v kinech u nás bude na podzim 2019.

15.06.2019 4 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Špionážní detektivka od Královny detektivních příběhu. Děkuji za skvělé čtení

06.06.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Téma dobré, zápletka zajímavá, kniha čtivá, oddechovka

31.05.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mne se kniha četla dobře, krátké kapitoly přidávali na rychlosti čtení, prolínání dějů a "chybějící" uvozovky mne bavily.

27.05.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Třetí kniha autora, třetí skvělá detektivka. Čtivé, napínavé, rychlé.

24.05.2019 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Čtivá oddechovka pro klidné dny.
Chtěla byste být z trojčat?

18.05.2019 4 z 5

Zrada v Andělském Dvoře Zrada v Andělském Dvoře Richard Sobotka

Když se mi dostala tato kniha do ruky, nevěděla jsem, zda je to čtení pro mne. Ale TOHLE je čtení pro každého člověka, každý by měl vědět, co se za války dělo za hrůzy a jak se v odlehlých a chudých krajích naší vlasti žilo. Příběh mne dostal. Vím že místa a osoby jsou smyšlené, ale hned jsem si našla, že podobná protipartyzánská operace v Beskydech v listopadu 1944 skutečné proběhla pod názvem Operace Tetřev.

09.05.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Když jsem zjistila, že moje oblíbená česká spisovatelka vydala také knihu pro děti, tak jsem si ji chtěla přečíst. Byla to krásné napsaná pohádka o strašidýlku Strášovi, který se bál i svého skutečného jména Bubu.
Největší poklonou by pro autorku byla slova mého syna, který bohužel není žádný vášnivý čtenář po mamince, ale který pronesl " Tak tahle knížka mne docela bavila."

08.05.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Pátá kniha série komisaře MŠ, pátá detektivka, která mne hodně bavila. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Určitě jsem se s MS ráda vrátila k jeho prvnímu případu. Bavilo mne prolínání této knihy se světem jiného spisovatele a jeho knih.
Určitě za mne doporučuji.
Sama nemám hady ráda a musela jsem odložit vrchní obálku, abych knihu vůbec vzala do ruky, sama sobě jsem říkala, že je to pneumatika a ne hadí kůže.... ????

07.05.2019 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Děkuji za další pěkné čtení od této autorky. Taková detektivka s nádechem psycho. Nic až strašně brutálního fyzickeho, spíše strašidelné, brutalita psychická a nepředvídatelné jednání pomsty.

28.04.2019 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Po knize jsem sáhla díky ČV2019 ( kalendářní měsíc v názvu knihy). Nic jsem od ní neočekávala, nikterak mne nezklamala, nikterak mne nenadchla. Jsem ráda, byla to pro mne výzva, jinak bych si ji asi ani v poliččce knihovny nevšmla, ale .... příběh jedné generace od školních let do dospělosti, období 1938 -1968, politická situace v Česko - Slovensku a Maďarsku, osudy lidí v té době .... není od věci se poučit o dobové situaci v našich zemích.

24.04.2019 3 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Já nevím, pro mne prostě básně a ani básně v próze asi nejsou tím pravým ořechovým. Vím, že je kniha i autorka populární, ale pro mne to moc není. Četla jsem i první knihu Mléko a med, přeci jen se mi tato zdála o trochu více cílenější. Taková oslovující, nabádající, bojovná a feministická.

18.04.2019 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

K této knize jsem se po sedmi letech vrátila znovu ze tří důvodu
- ČT 2019, bod oblíbené místo - Purkarec na břehu Hněvkovické přehrady je náš víkendový rybářský domov.
- divadelní zpracování této knihy Jihočeským divadlem České Budějovice, premiéra 18.4.2019
- jediný úspěšný spisovatel, kterého znám osobně je právě J.H.
Při čtení jeho knih se mi slova promítají jak na filmovém pásmu.

14.04.2019 5 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Kniha se četla snadno a rychle. Za mne neurazí, nenadchne. Oddechovka s příchutí písničky a pohledu dítěte s neuvěřitelnou pamětí.

03.04.2019 3 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Neměla jsem o této mladé ženě ani tušení a přitom na ni musíme být jako ČEŠI náležitě pyšní.

29.03.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět i u další knihy této autorky jsem se do příběhu začetla a děj plynule ubíhal a příběh života se vyvíjel... moc se mi to líbilo.

28.03.2019 5 z 5

S jménem Rosa Afrikou S jménem Rosa Afrikou Vincenc Streit

Tuto knihu jsem si zvolila díky ČV2019 a byla to pro mne osobní výzva, která mne mile překvapila. Nejsem příliš čtenářka biografií a cestopisů, tato kniha byla založená na sbírce faktů a skutečností, data, místa a informace. Ale poznala jsem osud statečné a obdivuhodné ženy, jejíž jméno nyní již nikdy nezapomenu a vypravím se i s rodinou na výlet do Holic, kde uvidím vše, o čem jsem četla. Děkuji

25.03.2019 5 z 5

Černý hřebec Černý hřebec Anna Sewell

Knihu jsme četli se synem v rámci povinné dobrovolné četby. Klasický příběh osudu hříběte, jeho cesty životem od majitele k majiteli, příběh z anglického venkova i Londýna v době 19. stol. , kdy koňská síla byla ještě jediným pohonem...

21.03.2019 4 z 5