Láska v Londýně

Láska v Londýně

Povídky Ivy Pekárkové se (až na jednu výjimku) odehrávají v současném Londýně, většinou v imigrantských komunitách. Autorka čerpá ze svých vlastních zkušeností, neboť se v anglické metropoli vrátila k taxikářské profesi. Její živě napsané příběhy jsou o lásce především milostné (heterosexuální i lesbické), ale i sourozenecké a mateřské.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12502/laska-v-londyne.jpg 3.133
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Listen

ivzu77
01.06.2016

Povídky nepatří k mé běžné četbě. Mám raději knihy, kde se příběh rozvíjí, v povídkách na to není čas. ALE zase obdivuji kvality autorů, kteří musí v krátkém době hodně čtenáři sdělit a zaujmout. A to jsem v teto i knížce našla. Děkuji za oddechovku .

Jana_Hlus
01.05.2016

Povídky z atraktivního prostředí Londýna, nahlédnutí do života jiných kultur, to jsou určitě klady knihy, tolik aktuální právě dnes. Přečtou se lehce, ale spíš jdou jen po povrchu, nenutí příliš k zamyšlení, klidná oddychovka.

Ciarra
27.11.2015

Útlá knížečka, která se dá přelouskat za večer. Jsou to takové minipovídky, ale když se do nich začtete, záhy se vám písmenka začnou měnit ve filmové příběhy, které se vám vryjí pod kůži. Spolu s hlavními postavami prožíváte jejich touhy, radosti, selhání, bolest i ztrátu.
Je pravda, že jsem od této knížky očekávala něco jiného, než jsem nakonec dostala. Ale ono i to nečekané může být v životě prospěšné :)

mariva
28.03.2013

Povídky jsou zajímavé a prokazují znalost prostředí různých národnostních menšin v prostředí Londýna. Určitě zajímavé čtení umožňuje nahlédnout do prostředí, kam se málokdo z nás dostane. Ale mám raději romány s bohatším dějem, forma povídek nepatří k mým oblíbeným.