Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Musím říct, že mám dalšího oblíbeného vyšetřovatele - Nicka Hellera! Od první strany vás kniha chytne a už nepustí až do poslední stránky. Přečteno během jednoho dne. Doporučuji!

19.01.2020 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Jedním slovem - výborné! Thriller se vším všudy. Přečteno během 24 hod. Propracované vykreslení postav i děje. 5*

14.01.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Super jako vždycky! Autorka je díl od dílu lepší. Moc se těším na další díl! Vždycky si říkám, že si knihu budu "šetřit", aby vydržela na vícero večerů, ale zkrátka to nejde a mám přečteno za 2 dny - 5* je málo.

10.12.2019 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Pecka! Super kniha. Ráda se přidávám ke kladnému hodnocení této knihy. Už aby bylo další pokračování s Robyn. Opravdu povedené :-)

10.11.2019 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Detektivka "naruby" - od první strany čtenář ví, kdo je pachatelem, ale stejně autorka umí příběh poutavě vystavět a rozvíjet. Opět mě odpuzoval obal knihy i název, ale kniha mnohonásobně předčila moje očekávání. Doporučuji výborná detektivka - za mě 5*.

07.04.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Dlouho jsem knihu odkládala a nechtělo se mi do ní - číst o 1. a 2. svět. válce - není toho neštěstí dost? Vše ale předčilo moje očekávání - kniha stojí opravdu za přečtení - je to velmi silný příběh lidí o neskutečné statečnosti a odvaze špionek zakládající se na pravdivých událostech. Kniha by zasloužila 10*. Také bychom si měli uvědomit, v jakém blahobytu, pohodě a bezpečí oproti linii příběhu nyní žijeme.

11.03.2019 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Skoro k neuvěření, že takový člověk může existovat! Zažila jsem, takže vím, že existují a chovají se přesně takto "nenápadně". Za mě plný počet bodů a výborné čtení.

25.01.2019 5 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Moc čtivé - pro mě spíše psycho-thriller! Hodně mi to připomínalo knihu Když přišlo zlo. Doporučuji k přečtení a těším se na další slibovaný díl - v zahraničí již vyšly 3 díly.

15.11.2023 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Moje první setkání s touto autorkou - kniha přečtena prakticky během 24 hodin. Moc zajímavý a dojemný příběh, styl psaní autorky je mi blízký - těším se na její další knihy! 5* a doporučuji

22.03.2022 5 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Kniha nezarmoutí - nenadchne. Variace na stále stejné téma - unesené dítě - na základě toho nevěra jednoho z manželů. Myslím, že knih na toto téma bylo napsáno mraky, autorka v předchozích knihám měla originální náměty - zde nikoli. Kniha je čtivá jako všechny knihy autorky, ale díky tématu - občas i rozvleklé - 3,5*.

25.10.2021 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Nazvala bych to "psychologickou" detektivkou - vyprávění z úhlu jednotlivých postav. Rozuzlení nečekané. Celkově výborné, doporučuji - přečteno během odpoledne. I postava detektiva seržanta Cartera se mi moc líbila.

06.06.2020 5 z 5

Pššt Pššt Mel Sherratt

Po dlouhé době vyšetřovatelka, která ani nepije alkohol či jiné návykové látky, Grace je prostě super! PŠŠT je moc pěkná detektivka - doporučuji a těším se na další pokračování s Grace v hlavní roli.

20.01.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Nepřipojím se k příznivcům této knihy. Četla jsem jen proto, že nerada nedočítám knihy a že už jsem tuto knihu „chtěla mít za sebou“. Na mě zde byla příliš „květnatá mluva“ a zbytečné popisy nepodstatných věcí – knize by stačila polovina stran. Za mě průměr a thrillerem bych ji vůbec nenazvala.

08.01.2020 3 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Ač člověk od začátku věděl, jak to skončí, tak kniha byla nádherná. Těžké téma, ale krásně psáno. Popsána soudržnost rodiny a tak hluboké lásky, jaké si člověk v dnešní době snad již ani neumí představit. Ještě ve mě dlouho bude "rezonovat" ozvěna a stopy po této knize. Nezapomenutelná! za mě 10*

08.12.2019 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Mně se příběh líbil. Žádná hluchá místa, svižný děj. Vypravováno z pohledu Rachel a Suzie a na konci kniha nutila k zamyšlení, kdo má pravdu, kdo kde udělal chybu. Jak bych se zachoval/a já ve stejné situaci? 5*

15.09.2019 5 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Souhlasím s níže s bookcase. Velmi hezká a čtivá kniha, myslím, že zdraví lidé se do situace Margaret nikdy tolik neumí vcítit. Na druhé straně ukázána zbabělost Chipa, který ukázal, že není chlap, ale bábovka a slaboch. Za mě moc hezké čtení, byť těžká situace, ale psáno s lehkostí, humorem a vtipem.

12.05.2019 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Parádní jízda s Kate a Tomasettim jako vždycky. Už aby byl další díl!

23.12.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Knihu jsem sice přečetla, ale nezanechala žádnou stopu. Hadrový panák byl mnohem lepší. Další knihu si již nekoupím. Znám lepší detektivky...

19.06.2018 2 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Výborná kniha, vřele doporučuji přečíst. Přečteno za 1 den. Přesně, jak je napsáno na obálce knihy: "Nedokážete knihu odložit, dokud nedočtete poslední slovo".

27.05.2018 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Silný a srdcervoucí příběh! Jak bychom se zachovali my (já) v 16 letech - stejně jako Eve či jinak? Má Eve právo na to, abychom její jednání pochopili či ji odsoudili? Přečtete si v knížce - doporučuji - opravdu hluboký příběh - 10*.

02.12.2023 5 z 5