ivousekk ivousekk komentáře u knih

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Přečteno za dvě odpoledne již loni v květnu jako beta čtenář pro nakladatelství. Četlo se to výborně, děj odsýpal, bylo to napínavé. Líbilo se mi, jak byly vykreslené nálady a smýšlení jednotlivých postav. Jenom konec a vysvětlení příčiny v epilogu bylo tak nějak zrychlené, ke zbytku knihy to úplně nepasovalo. Připomnělo mi to film Trhlina, knihu jsem nečetla.
4,5*

21.02.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Uz treti kniha autorky a opet skvela. Zase se velice dobre cetla, i kdyz to nebylo o lehkych vecech. A to se mi libi. Jde ukazat, ze i stredoskolaci to muzou mit tezke a presto se to da ustat.

25.11.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Super hate-love romance ze sportovního prostředí. A i když je děj dost předvídatelný, příběh mě bavil.
Přesto mám výtku. Na mně tam bylo, hlavně v první půlce, extra moc myšlenek hlavní postavy. A v případě rozhovorů jsem zcela ztrácela nit. Na jednu větu dialogu připadal odstavec myšlenek. To mi vadilo, hodně to ubírá dynamice příběhu, a to je škoda.

04.05.2021 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Velice zajimavy pribeh. I kdyz jde o fikci, byl inspirovany skutecnymu udalostmi. Moc me bavi knihy, kde je dej ve dvou casovych rovinach a kdyz se k tomu dozvim i neco z historie, je jak tresnicka na dortu. Pribeh z minulosti byl skvely, pribeh ze soucasnosti uz slabsi a ten preslazeny happy end uz do toho moc nepasoval.

03.05.2020 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Dočteno. Sedím, koukám, vstřebávám. To už jsem vážně na konci? Ještě ne, prosím, ještě pár stran...
Tato trilogie je ÚŽASNÁ! Neskutečně čtivá, napínavá, plná zvratů a tak málo předvídatelná. Autorka stvořila úžasný svět, který vtáhne a nepustí. Postavy, které si zamilujete a držíte jim palce i na nohou :) A konec? Moc se mi líbilo, jak autorka nastínila budoucnost jednotlivých postav, jak se našly a s kým... :-)
Rozhodně doporučuji. A i když je trilogie primárně určena náctiletým, skvěle se u ní budou bavit i starší ročníky, sama jsem toho důkazem ;-)

21.06.2019 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Pani, bylo to dlouhe. Ale kazda z tech 560 stran stala za to, ani chvili jsem se nenudila, zadne hluche misto. Napinave od zacatku az do konce. A zapletka byla vynikajici, stejne tak skvela byla hlavni dvojice. I kdyz oba "postizeni" traumaty z minulosti, pusobili mnohem realneji nez jejich "rozervani" seversti kolegove. Take jsem si nekolikrat rikala, tak co, bude mezi nimi neco? :) Rozhodne doporucuji a tesim se na pokracovani!

31.03.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Dobré to bylo. Pro mne celkem nezvyklé prostředí, tetování nemusím a nechápu potřebu mít něco na kůži navždy. Přesto mi Marni byla sympatická. I její zapálení přijít na to, kdo je vrah. Snad jen střídání vyprávění z pohledu hned několika osob bylo lehce rušivé, stačilo by mi pouze z pohledu Francise a Marni. I přes výtky stojí za přečtení.

14.02.2019 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Pani, to bylo skvele. Mile, pohodove, romaticke. Pribeh, u ktereho jsem se musela prubezne uculovat :-) Pribeh, ktery jsem precetla za jeden den, protoze se nedalo odtrhnout.
Az budu mit chut zase na neco mileho a romatickeho, urcite sahnu po nektere dalsi knize autorky.

04.02.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Jojo opět nezlamala. Navíc příběhy, ve kterých se prolínají dvě časové linie a ve finále se protnou, patří mezi moje nejoblíbenější. Jediné, co bych vytkla, jako někteří přede mnou, rozvláčný začátek. Ale jakmile se příběh rozjel, užila jsem si jej. Takže za mne spokojenost :)

09.11.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Výborné, napínavé a hlavní motiv je hodně podobný Poslední paní Parrishové.
Tahle knížka je lepší v tom, že je v ní více odhalení. Jen možná to úplně poslední, Emino, bylo zbytečné. Každopádně se to výborně četlo.

07.06.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Super detektivka, za mne rozhodně nejlepší díl. Fosterová už se neutápí ve smutku nad zemřelým manželem. Plně se věnuje vyšetřování a nečekaná "zápletka" s Petersonem je příjemné osvěžení. Jen škoda, že se autor víc nerozepsal, případný vývoj by mě docela zajímal :-) I když je jasné, že hlavní linií příběhu bylo vyšetřování.

08.02.2018 4 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

4/5 knihy jsou bezva - zajímavé, napínavé. I když správně tušíte, kdo je Paul, stejně čekáte na jeho odhalení v příběhu. Ale konec? To je solidní úlet. Úplně příběh zabil :( Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, rozhodně ne takhle divně vyumělkovaný happy end.
Ale co se mi líbilo, bylo vykreslení médií. Sice bylo nenápadné a hodně v pozadí, ale bylo tam. To jak prahnou po senzaci, jak se dožadují každé informace, detailu a nerespektují soukromí, protože "právo na informace" je přece nejvíc. No hnus...

27.12.2017 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Tak to je mazec! Právě jsem dočetla a musím říct, že drsnější příběh jsem dlouho nečetla.
Pro naši generaci je život v Rusku 50. let, kdy vše bylo pod krutovládou Stalina, naprosto nepředstavitelný. Stačilo se na někoho jen škaredě podívat, o někom něco říct, někomu se znelíbit a mohli jste skončit v lepším případě ve vězení, v tom horším v dobytčáku na cestě do gulagu. Presumce viny fungovala dokonale. Pohled do života běžných lidí a fungování tajných služeb je v příběhu vykreslen skvěle. Teror a strach ovládal lidi a jejich životy.
Přijde mi, že kniha má dvě linie, jednu, která popisuje život v tehdejším Rusku, funkci tajných složek, jejich sílu a krutost a druhá, která líčí pátrání po vrahovi dětí. Obě se skvěle doplňují a tvoří tak napínavé čtení, od kterého se nemůžete odtrhnout. Protože chcete vědět, zda bude dopaden vrah stejně, jako chcete vědět, jak dopadnou osudy hlavního hrdiny a jeho manželky. Jen škoda ten konec, přišlo mi, že se pak vše odehrálo v "zrychleném režimu".
Rozhodně doporučuji, velmi zajímavé čtení. Kdyby šlo dát více hvězdiček, dala bych jich 6 :)

20.04.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Super to bylo, povedeny mix. Trochu drama, trochu detektivka, trochu historie. Jen ten konec byl neuzavreny, skoda.
CRo za 1

16.10.2023 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvele, napinave, zvracene. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout.
CRo na 1*

03.10.2023 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Vynikajici. Napinave, jen malo predvidatelne a jeste osvezi pamet co se historie tyce.
Bavi me historicke romany, diky kterym si zase o neco rozsirim obzory. Toto je jeden z nich. Mnohokrat jsem si hledala fakta o postavach ci radu johanitu na netu. Poslouchala jsem jako audioknihu a byl to velmi prijemne straveny cas. Jdu hned na dalsi dil.

06.05.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Vynikajici. Odposlechnuto jako cetba na pokracovani. Dospivala jsem ve stejne dobe, tak jsem s usmevem vzpominala na obdobi “bravicka”. Se zvedavosti sledovala mistni zvyky a nahlizela do zivota akteru, s nadsenim poustela dalsi dily. A se slzou v oku doposlouchala ten posledni.

14.02.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Slupnuto jako malina za víkend. Zapata tento typ romanťáren prostě umí. Přišpendlí vás k příběhu, že se dokážete pořádně odtrhnout až na konci. A pak vás to vlastně naštve, protože ještě nechcete, aby to skončilo. Po Kultim druhý nejlepší příběh.

13.06.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Četla jsem již v lednu jako beta čtenář pro nakladatelství. A naprostá paráda! Napínavé, málo předvídatelné, příběh vtáhl hned od začátku. Jenom konec byl na mne zbytečně překombinovaný. Ale i tak stopro top thriller. Stejně jako série s opičím vrahem. Autor prostě thrillery napínavé jak kšandy umí.

12.04.2022 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Super to bylo. Dostanete přesně to, co anotace slibuje - vtipnou letní romatiku, která má sice předvídatelnou zápletku podle již milionkrát použité šablony, ale stejně je zábava si ji přečíst. A pátá hvězdička je za super obálku.

28.07.2021 5 z 5