Ivka2 Ivka2 komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Knížku jsem četla snad věčnost. Ze začátku jsem u ní nemohla vydržet. Chybí mi tam Lisbethina chladná logika, Blonkvistova poctivá dřina. Je tam spousta postav, spousta zápletek, někdy je ale méně více. Bohužel moje poslední kniha v sérii Millenium, do které sem se pustila.

11.01.2021 1 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak takovou dávku brutality jsem vážně nečekala! Rozuzlení jsem četla se zatajeným dechem. Doporučuji!

05.11.2020 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

"Člověk v sobě má pud k ničení, pud k zabíjení, k vraždění a běsnění, a pokud celé lidstvo bez výjimky neprojde proměnou, bude zuřit válka, bude všecko, co se vystavělo, vypěstovalo a vyrostlo, opět zdupáno a zničeno, a pak to začne nanovo."
Neuvěřitelně silný příběh. Anně se přeci jen splnil jeden z jejich snů. A to, že díky jejímu deníku, zůstala živá i dlouho po své smrti.

04.10.2020 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knižka se dobře četla, ale na můj vkus tam bylo zbytečně moc postav, které s dějem prakticky neměli nic společného. Ale zápletka byla dobrá a děj utíkal. za mě 4 hvězdičky.

21.04.2020 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale jelikož nemám v povaze jen tak odložit knihu, obzvláště půjčenou knihu na něčí doporučení, rozhodla jsem se ji dát šanci. Když se proškrábete asi prvních 200 stran, kde Vás autor seznamuje s prostředím a postavami, nebudete pak chtít knihu odložit. Ano, některé části se zdají být dost přitažené za vlasy, ale to už k severským autorům tak nějak patří. Takže pokud máte rádi akci, zvraty, rodinné neshody a detektivní práci, vřele knihu doporučuji.

17.03.2020 4 z 5

Slavnostně přísahám, že jsem připraven, ke každé špatnosti!

12.02.2020 3 z 5

„Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi, a omráčit horského trolla, vysokého dvanáct stop, k takovým věcem určitě patří.“ Krásná kniha.

16.01.2020 5 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Čtivý, někdy až dech beroucí příběh o lásce Němce a Francouzsky. Na knihu jsem narazila díky ČV a jsem moc ráda, že mi padla do oka právě ona. Jelikož jsem nedávno navštívila Paříž, připadala jsem si jako bych ji procházela s monsieurem Antoinetem znovu. Autor krásně poukazuje na fakt, že nemusíte být tím, kým Vás chtějí mít ostatní. I když někdy zaplatíte cenu nejvyšší.

17.10.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Musím uznat, že se mi film líbil více. Filmaři vzali z knihy to nejdůležitější a nezabývali se zbytečnými pasážemi z knihy. Ale kniha jako taková se četla rychle a lépe se vcítíte do Willovi situace.

29.07.2019 3 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Autorův styl mě prostě baví, třetí kniha ze stejné série a přitom pokaždé jiná. Musím, ale dát za pravdu komentujícím, že některé části jsou zdlouhavé. Ale i tak dávám 5 hvězd, protože i přes dlouhé pasáže si je kniha zaslouží.

02.04.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pro mě velké zklamání. Nevím jestli je to tím, že Sněhulák u mě nasadil laťku dost vysoko, ale samotný příběh na mě působil dost zdlouhavě, nenapínavě, někdy mi přišlo jakoby chtěl autor nalákat čtenáře do Austrálie a vraždy se děli jenom aby se neřeklo. Zajímavé byly příběhy, které se postupně detektiv dozvídá od postav. Doufám, že další díly budou zajímavější.

04.03.2019 2 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

SPOILER
Příběh začíná podobně jako zlodějka knih, malé dítě v období druhé světové války touží po mamince a hledá útěchu v knihách. Pak nabírá příběh trochu jiný směr. Stejně jako Alenka se náš hrdina ocitá v kouzelné říši, ve které na něj však z každého rohu číhá nebezpečí. Pomocí svých přátel, které postupně získává a ztrácí, prochází neznámým světem, který tak trochu připomíná příběhy bratří Grimmů. Kombinace, motivů se mi moc líbila. Knížka se čte moc dobře, ale nedoporučila bych ji malým dětem. Spíše zlobivým odrostlým dětem, kterým chcete pohrozit, že si je vezme do parády obézní Sněhurka a sedm soudruhů trpaslíků.

05.02.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Krásné pohádky o kouzelných stvořeních a kouzelnících. Jistě je jednou budu číst i svým dětem.

01.02.2019 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Příběh je velmi zvláštní. Tajuplný až děsivý, ale jsem ráda, že měl jen tak málo stran, protože se obavám, že kdyby příběh byl delší, ztratil by na temné a ponuré atmosféře, kterou chtěl autor ve čtenáři zanechat. Jistě si každý, kdo přečetl tuto knihu rozmyslí, zda jít do knihovny těsně před zavřením.

01.02.2019

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

I když nejsem velkým fanouškem knih, kdy už v první třetině autor odhalí pachatele, u této knihy mi to zas tolik nevadilo. Asi je to tím, že autor postupně ukazuje změnu myšlení, které díky vnějším vlivům může mít tak hrozné následky.

29.01.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knižka se mi dobře četla, i když se nejedná o můj šálek kávy. Děj rychle utíká a přeskakováním z jedné postavy na druhou autorka udržuje dynamiku. Rozhodně bych knihu doporučila k oddechovému čtení pro čtenáře jako jsem já, který si musí čas od času odpočinout od trillerů a detektivek.

22.01.2019 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po přečtení mojí první knihy od tohoto autora se vůbec nedivím, že mi jeho tvorbu tolik lidí doporučovalo. Příběh je napínavý, děj je propracovaný a fantazie pracuje na plné obrátky. Takže se přidávám k lidem, co tuto knihu mohou jenom doporučit.

26.10.2018 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Krásná kniha plná kouzelných momentů a čokolády o niž se čtenářům může jen zdát.

07.09.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

No, abych nezačala hned kritizovat, musím uznat, že příběh z pohledu slepé dívky je velmi zajímavý námět, líbí se mi smysl pro detail i nápad střídání časové linky, ale jelikož jsem se musela ke knize přemlouvat, spíš jsem se ztrácela. Samotný děj na mě neudělal velký dojem. Řekla bych, že až posledních 150 stran se začíná něco dít.

07.09.2018 2 z 5

Moc hezké čtení, autor skvěle pracuje s fotografiemi, i když bych řekla, že jsem z tohoto typu příběhu už odrostla, neubránila jsem se a musela přečíst i druhý a třetí díl, které mi přišli trochu slabší. Kdybych měla ohodnotit všechny tři knihy dala bych tři hvězdičky autorovi za styl psaní a dvě za příběh.

13.08.2018 4 z 5