ivetdos Online ivetdos komentáře u knih

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Série Papírová princezna a Něco skutečného se mi líbily moc, ale musím říct, že tahle knížka je o něco horší, než ty ostatní. Ovšem pořád je velmi dobrá. Neskutečně čtivá, krátké kapitoly, rychlý děj, vtáhne vás, žádné zbytečnosti. Přečetla jsem ji za den a půl. Jelikož mám porovnání s ostatními knížkami, přišla mi tahle trochu naivní, občas mě malinko vytáčela a na rozdíl od ostatních knížek od Erin Watt bych ji doporučila spíš o dost mladším čtenářkám. Také pár věcí mi tam moc nesedělo. Jako odpočinkové čtení ale super.

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Do teď přemýšlím proč se to jmenuje zrovna Nezapomenutelná cesta... no ale knížka se mi líbila, měla hodně pomalý začátek - pro mě dost odrazující, ale pak to gradovalo až ke strhujícímu konci, který jsem celý probrečela. Jak jinak u Sparkse :D Je to krátká, ale hluboká knížka. Ale na Zápisník jedné lásky to samozřejmě nemá

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tohle je tak strašně milá a hezká knížka :) nečekejte velkou literaturu, je to prostě romantika, klišoidní zápletka o popové hvězdě a obyčejné dívce, kteří se do sebe zamilují. Od začátku víte jak to dopadne a přece vás to bude bavit. Situace v průběhu knížky nejsou předvídatelné a vtáhnou vás do děje. Za mě rozhodně anoo

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Není to špatná knížka, bavila mě, ale rozhodně bych ji brala kratší. Podle mě tam bylo plno zbytečných vycpávkových situací, kterými autorka chtěla přiblížit čtenářovi postavy, ale zbytečně. Od Stephenie Meyer jsem čekala TOP thriller, protože všechny ostatní knížky od ní mě bavily. Ale Specialistka neurazí a ani nenadchne. Je to jeden z těch lehčích thrillerů, ovšem propracovaný. Líbilo se mi jak si autorka vyhrála s detaily a příběh tak působil velmi reálně.

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tak tohle byla bomba! :) Perfektní psycho thriller i pro takový cítě jako jsem já, co nemají rádi horory a těžký thrillery :D bude vám běhat mráz po zádech, ale bude se vám to líbit. Miluju ten styl vyprávění, kdy pořád musíte číst dál a hltáte každé slovo. Máte pocit, že jste v obraze a na konci zjistíte, že to tak úplně není. Jsem nadšená a doporučila bych ji každému!

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Tvář vody je neskutečně originální příběh, se skvělýma zápletkama a ohromujícím koncem. Mluvím o knížce, film se mi nelíbil. Ale ten styl psaní :/ proč...? Naprosto nepoutavý, ztrácela jsem se v ději kdy postava vzpomíná a kdy je to realita (a ne, nemá to být záměr jak u dívky ve vlaku). Taky jsem měla problém se vžít do postav. Slabé místo er-formy. Není to špatná knížka, jen je škoda, že není čtivěji napsaná. I tak doporučuju

13.04.2021 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Smutná, děsivá, ale krásná mi teda Dívka na kusy nepřišla. Bylo mi z ní úzko, docela depresivní a nepřekvapivý konec. Za mě ne. Četla jsem ji hlavně přes den, protože jsem si nechtěla kazit večer. Jediné, co se mi na ní líbilo, byly věrně vykreslený pocity hlavní hrdinky a taky styl psaní, kdy některé slova byly zvýrazněny kurzívou a člověk se nad nimi mohl pozastavit. Dokážu si představit, že v Americe tato knížka může mít úspěch, protože se sebepoškozováním tamní mládež má v dnešní době nejspíš problémy. Ale pro nás to zase tak závratná knížka nejspíš není, dle mého názoru. Trochu zklamání.

13.04.2021 2 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Laura Kneidl je prostě druhá Mona Kasten. U obou autorek vypnu hlavu a jsem schopná si u čtení skvěle odpočnout. Romantika je klišoidní, milá, hezká, ale řeší se i těžší temata, zvlášť v této knize. Cením, že nešlo jen o plytkou romantiku, autorka se nebála zakomponovat problematiku panické poruchy nebo zneužívání dětí. Děj utíká rychlostí blesku, stejně jako u jedničky, ale za mě tam bylo trochu více zbytečného okecávání. Přišlo mi, že autorka vytváří umělé situace, jen aby knihu natáhla.
Jako celek knihu hodnotím pozitivně, bavila mě a rozhodně ji můžu doporučit. Jako jednohubka na letní, nedělní odpoledne je ideální :)

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Nenadchne, neurazí. Za mě docela průměrné psychologické drama s thrillerovým prvkem v závěru, tak jak to autorka umí a popravdě tím knihu zachránila. Asi jsem měla příliš velká očekávání, ale většinu knihy jsem se nudila. Iritovaly mě postavy, překlad občas taky, pomalý začátek, občas absurdní situace... Posledním asi 50 stranám bych dala 4* ale celou knihu to prostě nezachrání. Špatné to rozhodně není, konec se mi vážně líbil, ale jako celek prostě žádná pecka :/ Matčina hra byla za mě o moc lepší

10.04.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jedna z mých nejoblíbenějších knih a jediná, která se mi od Greena fakt líbila, moc doporučuju! :)

08.04.2021 5 z 5

Myškinův problém – Zápisky zrání Myškinův problém – Zápisky zrání Petr Novak

Trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná, ale stal se pravý opak. Už dlouho jsem nečetla knihu od českého autora, která by mě svou jednoduchostí, lehkostí ale silným tématem tak zaujala. Občas jsem se při čtení usmívala nebo se zastavila a přemýšlela, jaká hloubka se za tak jednoduchým textem skrývá. I přesto ale jde o odpočinkové čtení, které dáte za jeden víkend :)

„Zápisky zrání“ naprosto perfektně vystihuje celou knihu. Hlavní hrdina Petr prožívá romantický vztah s Markétou, který v průběhu času, vzhledem k nečekaným událostem, vyústí v zajímavý příběh, plný veselých i smutných momentů – střet s realitou, láskou a zodpovědností, se kterou se Petr musí popasovat.

Moc se mi líbil jazyk, jako by knihu napsal zkušený, vypsaný spisovatel. Autor má bezpochyby cit a talent pro psaní.
Určitě bych si od něj ještě něco dalšího přečetla.

08.04.2021 4 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Woow, tohle teda bylo zajímavý čtení. Já moc Hostovky nečtu, ale tohle téma mě zujalo.
Je to autobiografie francouzské nakladatelky, její upřímná zpověď, přiznání, vysvětlení, formou restrospektivy, kdy se vracíme do jejího pokřiveného dětství s absencí určitých hodnot a sledujeme její milostný vztah se známým spisovatelem.

Teda, tohle bylo tak zajímavý a zvrácený. Krásně se tu ukazuje pohled malého dítěte, docela normální dospívající dívky, které chyběla láska, dotyk, rodina a jak moc se to může zvrtnout a změnit život. Jak takové dítě přemýšlí, vnímá tento “druh lásky” a perfektně nám prezentuje, proč děti do 15 let by neměly mít pohlavní styk a troufám si tvrdit vážné vztahy obecně. Ať už vypadají a smýšlí jakkoliv vyspěle. Nemůžou určité věci pochopit a interpretují si to po svém. Nad tehdejší vnímání literárních umělců společností mi zůstával rozum stát. Jak něco takového mohlo projít. Není to Lolita, tento sexuální predátor jel jiný styl. Autorčinu odvahu obdivuju a po důkladném progůglení se celou aférou se jí vlastně zase tak nedivím. Měl charisma, rozhodně nevypadal na 50 let, dokonce bych se odvážila říct, že to byl fešák. Ale to není první takový psychopat, že?

22.03.2021 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Čekala jsem, že se u této knihy budu bát. Ne, nebála jsem se a že vůbec ne. Jsem velký strašpytel, ale ani to se mnou nehlo. Možná protože to je spíš psychologický detektivní román s thrillerovými prvky. Temnou atmosféru to má, hlavně teda začátek, ale pak už vůbec. Bylo to neskutečně čtivé, svižné, krátké kapitoly utíkaly, stránky mizely pod rukama. Autorka si s námi hraje, pořád nevíte, co si máte myslet. Taková druhá B. A. Paris, ale trochu promyšlenější zápletky.

Shrnuto podtrženo - měla jsem obří očekávání, ale zase taková dechberoucí pecka to nebyla. Čekala jsem něco víc, i když ten konec mě opravdu překvapil. Moc mě to bavilo, to ano, bylo to neotřelé téma (pořád jsem čekala nějaké ale :D) a docela jsem si u toho odpočinula. Knížku rozhodně doporučuju, stojí za přečtení :)

22.03.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Tak už to mám konečně za sebou. Uff. Tohle mě stálo opravdu hodně úsilí a vůbec nechápu, co to autorka předvedla. Asi budu hodně přísná, ale tohle byla fakt ztráta času, jestli ten třetí díl nebude stát za to, tak budu vážně naštvaná.

Fakt hodně jsem se na druhý díl těšila, z Holubice a hada jsem byla nadšená a tohle bylo velké zklamání. Krev a med byl naprosto průměrný, vycpávkový díl. Většinu času jsem čekala, kdy se tam konečně začne něco dít, a když má kniha 460 stran, tak to čekání sakra bolí. Měla dlooouhej rozjezd, většinu času mě vůbec nezajímalo, co se tam děje, nepodstatný děj a dialogy, táhlo se to. To, co spolu řešili Reid s Lou, jsem vůbec nepobírala. Občas jsem měla pocit, že mi v ději něco uniká, že autorka nevysvětlila všechno. Až u konce autorka překvapila a konečně byla nějaká akce, která ale neměla žádné pořádné logické vyústění. Divně překombinované a složité.

Achjo. Originální to bylo, to jo, ale stálo to za to? Autorky je mi líto (četla jsem poděkování), měla celkem stres s tímto dílem, ale jako čtenář jsem fakt zklamaná a tahle série měla zůstat jako duologie. Nebo nejlíp stand alone.

13.03.2021 2 z 5

Čekala jsem víc, možná i proto, že už mám hodně načteno, věnuju se výživě už hodně let, taky mě minulý rok semlela neskutečná marketingová masáž. Tahle kniha je přesným příkladem. Nechci být zlá, není to špatná kniha, určitě tu najdete plno dobrých receptů, které já běžně používám a řekla bych, že i vy z vás, co zdraví nehrotíte jste o nich už slyšeli. Já ze svých zkušeností vím, že věci nejsou černobílé a ve stravě (zdraví) to platí tuplem. Nemůžeme jet všichni podle tabulek, každý jsme jiný, nemůžeme se na všechno odkazovat na WHO, která má některé limity makroživin stále nastaveny na poválečný stav, to vám řekne každý odborník. Nemůžeme na rovinu tvrdit, že pokud nevypijeme 5 káv denně tak to s náma nic neudělá, i když většina z nás lítá na záchod, ať jsou studie jakékoliv. Prostě jsme každý jiný a mě dost zaskočilo, jak to tu bylo podáváno, jako jedna pravda, takhle to je, EU má limity, WHO má limit, hotovo. Jistě, jde o to se z toho ne po, ale taky nad tím víc přemýšlet.
Pokud si tuhle knihu nekoupíte, o nic nepřijdete, myslím si, že je tu plno jiných knih a e-booků, které jsou za mě rozhodně přínosnější.
Je to krásně zpracovaná kniha, super grafika, krásné fotky, taky cením stručnost a žádné velké okecávání, ale to je za mě tak nějak prostě málo.

05.02.2021 1 z 5

Jak to celé přežít a nezbláznit se Jak to celé přežít a nezbláznit se Denisa Cziglová

Tuhle knížku jsem si chtěla vždycky přečíst, Denisa je pro mě hrdinka a neskutečně silná, inspirativní ženská.
Co si budeme povídat, není to lehké čtení. Chvílemi smutné, ale neskutečně inspirativní. Příběh mi byl vzhledem ke zkušenostem z mého okolí velmi blízký a ještě tím, že jsem z Brna, jsem přesně věděla, o jakých místech a o kom Denisa mluvila a díky tomu pro mě byl její příběh ještě více osobní. Mimo jiné v knížce najdete i nespočet zdravých receptů, které chci jednou vyzkoušet.
Nečekejte jen smutný nebo poučný příběh o tom, jak být lepší člověk díky vážné nemoci. Ano, všechno z toho tam vícemnéně najdete, ale naprosto okrajově, nenásilně a nenápadnou, nevtíravou formou. Denisa si moc nebrala servítky s popisy některých situací, ale její černý humor to často odlehčil :D Co mě hodně překvapilo, byla extrémní čtivost. Příběh letěl, těžko se mi od čtení odcházelo, nenajdete tu hluchá místa. Taky se mi líbilo, jak se Denisa nebrala příliš vážně, napsala věci tak jak je cítila.
Četla jsem už několik knih tohoto žánru, ale tahle byla rozhodně nejlepší. Donutila mě zamyslet se nad sebou, připomněla mi důležité myšlenky, během čtení jsem si dělala poznámky. Hodně se mě celý příběh dotýkal. Člověk vydrží opravdu hodně, nesmí si nechat věci líbit a musí se ozvat, když má pocit, že něco není v pořádku.

24.01.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Woow! Tak tohle se Colleen opět neskutečně povedlo :) Nemohla jsem čekat ještě rok na vydání, tak jsem ji zkusila v angličtině a musím říct, že to byla pecka. Colleen je prostě geniální autorka, to asi všichni víme, ale tohle mě zasáhlo asi nejvíc, ze všech jejích knížek. Knihu (originál) jsem četla poměrně dlouho, necelé dva týdny, ale užívala jsem si to naplno. Už jsem zapomněla jaké to je číst tak intenzivně a dlouho jednu knihu. Autorka neskutečně dobře obsáhla problematiku vztahu mezi dcerou a matkou snad ze všech úhlů pohledu, sama jsem si uvědomila dost věcí ze svého života. Nastavuje zrcadlo nám všem. Zamilovala jsem si postavy, totálně jsem se s nimi sžila. Byl to velmi intenzivní, hluboký příběh, plný zvratů, lásky a nepochopení. Ačkoliv jde o nenáročnou literaturu, jednoduše napsanou, zasáhne přesně na ta místa, kam má. A to je to, co na Colleen obdivuju. Snadno, přesně a výstižně, aniž byste si toho všimli :) Spolu s Na obtíž se řadí mezi mé nejoblíbenější knihy od Colleen

06.12.2020 5 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

To byl nádherný příběh! Tak milou knihu jsem už dlouho nečetla, usmívala jsem se pokaždé, když jsem knihu vzala do ruky. Nádherný styl psaní formou dopisů. Říkala jsem si, jak to autorka asi pojme, zvlášť když si dopisuje více postav, odehrává se toho opravdu hodně a my víme jen to, co se napíše do dopisů. Autorka to ale zvládla bravurně. Pohladilo mě to po srdci, hrdinové se mi dostali pod kůži. Jde o hodně odpočinkovou literaturu, ale není to všední příběh. Skrývá toho v sobě opravdu hodně – v jednoduchém (krásném!) textu tolik životních pravd. Musím vás ale upozornit, že kniha je spíš pro dospělejší čtenáře. Je to pomalé, odpočinkové… Taky je to znát ve vyprávění. Ale moc se mi to líbilo. Skvěle jsem si odpočinula a můžu vám to doporučit, pokud hledáte příjemnou a milou knihu, při které opravdu utečete z běžného života

12.11.2020 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Takhle... celou dobu jsem ji četla s tím, že jde o psychothriller a až na konci jsem nějak došla k tomu, že to skončilo takhle ne proto, že by mi chyběly stránky, ale protože je to psychologické drama :D A tak byste to taky měli celou dobu brát, abyste si to dostatečně užili. Protože tahle kniha je výborná. Pokud ji dáte šanci a nebudete vnímat jen povrchně samotný příběh, předá vám toho mnohem víc.
Postavy se mi zaryly pod kůži, všechno jsem to s nimi prožívala. Paris umí dokonale vykreslit atmosféru, fyzicky to cítíte. Za mě rozhodně doporučení.

12.11.2020 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Ze začátku jsem byla nadšená, jak je kniha originální a vtipná. S přibývajícími stránkami, kdy se nic moc nedělo, situace se opakovaly, mě kniha bavila míň a míň. Často jsem četla o nezajímavých situacích a občas jsem se ztrácela v ději. Já nevím, přišlo mi to celé nějaké zbytečné... Autor se snažil i o vážnější emocionální dějovou linku, ale za mě mu to moc nevyšlo. Čekala jsem aspoň trochu romantiky, trochu přesahu, ale nic z toho jsem nedostala. Nevím kde se bere ten obří hype na tuto knihu :/ Asi jsem nebyla cílový čtenář nebo jsem měla jiná očekávání

05.09.2020 2 z 5