IvcaSammet IvcaSammet komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nádherná kniha! Už podle námětu mě hodně zaujala, možná taky kvůli tomu, že mi to hodně připomnělo Puls od Stephena Kinga. I když je kniha psaná zvláštním způsobem, dokázala jsem ji zhltnout najednou. Myslím, že právě tento styl psaní dodává knize tu pravou ponurou atmosféru. Konec přesně takový, jaký jsem čekala, i když jsem se slzičce v koutku oka nevyhnula ...

02.03.2015 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Tahle kniha mě opravdu překvapila. Nejdřív jsem o Shakespearovi u maturity nechtěla ani slyšet, většina lidí, které znám, totiž tvrdila, že jsou jeho díla zdlouhavé, nudné a pro dnešní dobu už prostě nečitelné ... Do smrti nepochopím, jak někdo mohl něco takového říct a už dvakrát nepochopím, jak jsem mu to mohla uvěřit! Úžasné, opravdu úžasné dílo! Po maturitě si určitě ještě nějakého Shakespeara přečtu!

01.10.2014 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

(SPOILER) Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! Už od první stránky jsem Pod kupolí hltala až do té poslední. Kdybych měla na knihu více čas, věřím, že bych ji klidně zvládla ani ne za týden. Musela jsem se opravdu hodně přemlouvat, abych přestala číst a začala si dělat své povinnosti! Jediná věc, která mě u této knihy zklamala, byl závěr ... Čekala jsem prostě něco víc ... Něco, čemu člověk uvěří ... Jinak ale mistrovské dílo! Už se těším, až si knížku přečtu znova!!

26.03.2015 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Čekala jsem všechno, ale tohle určitě ne ... Námět se mi líbil a tak jsem si dala knížku k maturitě ... Musím říct, že je to opravdu hodně vtipná komedie, hned bych si na ni zašla do divadla! Konec je naprosto geniální!

22.09.2014 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

R.U.R. není vůbec špatné dílo, jen mi na všech pět hvězdiček přijde trošku moc "roztáhané" ... Děj je na můj vkus zbytečně zdlouhavý a plný až předramatizovanými monology ... Jinak nemám knize co vytknout, Karel Čapek, byl opravdu geniálním spisovatelem!

04.02.2015 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Výborně napsaná kniha, i když pro mě občas těžko představitelná - o rybaření nevím vůbec nic a většinu ryb z knihy neznám. Knížka se ale dobře čte, takže si čtyři hvězdičky určitě zaslouží.

30.08.2014 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ještě než jsem knihu otevřela, bylo mi jasné, že dělám chybu a že tohoto rozhodnutí budu litovat. Nenávidím romantické braky a Mám tě ráda, nemám tě ráda je dokonalým důkazem proč.
Jediným důvodem, proč jsem se knihu vůbec rozhodla přečíst, je letošní čtenářská výzva a fakt, že jsem tuto e-knihu dostala jako dárek k nákupu.
Nebýt čtenářské výzvy, letěla by přímo do koše, a obávám se, že tak tomu mělo i být.
Děj je je nejen příšerně neuvěřitelný, ale celkově mi přijde, že se jedná o obyčejnou "fan fiction" napsanou třináctiletou puberťačkou. Ani jedna ze situací by se v reálném životě nikdy nestala, natož tak v takovém množství. Příběh mě nijak neoslovil, neustále oddalování důležitých částí knihy mě po chvíli začalo lézt na nervy a rádoby "vtipné" situace či poznámky mi přišly spíš trapné. U knihy jsem se ani jednou nezasmála, maximálně jsem se jednou či dvakrát pousmála. Přece jenom se mi ale podařilo knihu úspěšně přečíst (i když z velké části za to může právě čtenářská výzva), a tak jsem původně knize chtěla dát dvě hvězdičky. Kvůli posledním 100 stránkám jsem si to ale nakonec rozmyslela a dávám hvězdičku jenom jednu. I přesto, že romanťárny bytostně nenávidím a čekala jsem, že že budu trpět, tohle na mě bylo opravdu přespříliš. Stupidní závěr ani komentovat nebudu. Tuto autorku už nikdy více, bohužel.

23.06.2022 1 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Byla jsem předem varována, že Laduslav Fuks byl podivín a to se taky zobrazovalo na jeho dílech, ale i přesto jsem si ale knížku do maturitního seznamu zařadila. Své volby nelituju, knížka opravdu stojí za přečtení, ale myslím, že jednou to bohatě stačí. Děj je šíleně zdlouhavý, ale důležité pasáže jsou napsané jakoby náhodou, ve spěchu ... Tak nízké hodnocení dávám, že jsem se převážně u knihy nudila ...

19.01.2015 2 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Knížka to opravdu není zas až tak špatná, ale je neuvěřitelně, ale opravdu příšerně zdlouhavá. Jednu myšlenku autor přepisuje na deseti stránkách a než se dostane k něčemu zajímavému, čtenář musí přelouskat padesát stránek. Ke konci začala mít kniha konečně spád, ale nakonec poslední kapitola zase spadla do nudné snůšky pořád se opakujících myšlenek. Mít o sto nebo dvě stě stránek míň, věřím, že bych byla z Neviditelného nadšená.

10.11.2014 3 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Bohužel hodnotím pouze dvěma hvězdičkama ... Stařec a moře je krásná povídka, ale Fiesta mě vůbec nezaujala a hodně mě nudila ... Já bohužel nejsem na díla tohoto typu, já prostě potřebuju něco, co mě zaujme. Možná, až budu starší a doufejme, že chytřejší, si knížku zase vezmu do ruky a Fiestu si znovu přečtu a třeba změním názor, ale momentálně bohužel ...

04.09.2014 2 z 5

...nebo jsem cvok? ...nebo jsem cvok? Richard Hammond

Absolutně nejvtipnější knížka, kterou jsem kdy četla! Pokud jste fanouškem Top Gearu, určitě doporučuju přečíst, je tu hodně zajímavostí nejen z natáčení, ale taky ze 'zákulisí' :)

28.02.2014 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Opravdu se mi velmi málo kdy stane, že bych po přečtení knihy jednoznačně usoudila, že filmové zpracování bylo daleko lepší. U Chlapce v pruhovaném pyžamu tomu tak ale bohužel je. Je pravdou, že jsem netušila, že se jedná o knihu pro děti, právě proto mě ze začátku velmi zarazil styl, kterým byla kniha napsaná. Ten by mi ve finále ani tolik nevadil, ale neustále opakující se věty o Berlíně či tečce a skvrnce mě v průběhu knihy začaly opravdu vytáčet. Celkově mi přišla kniha oproti filmu daleko nudnější, i když je fakt, že nám poskytla daleko více informací o Brunově i Šmuelově "předchozím" životě. Snad největším zklamáním pro mě byl ale konec. Nejdřív jsem chtěla knize dát čtyři hvězdičky, nakonec ale hodnotím něco mezi třema a čtyřma. Je sice fakt, že ve filmu byl konec zpracován záměrně cílený na city, což za normálních okolností nemusím, knižní konec mě ale naopak nechal úplně chladnou. Čekala jsem něco víc, už jenom proto, že po shlédnutí filmu pokaždé brečím ještě douho po té, co skončí záverečné titulky.

04.11.2021 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

(SPOILER) Cujo je spíš vztahové drama než pořádný Kingovský horor, proto mě knížka celkově moc nebavila. Strašně moc "omáčky" naprosto přehlušilo ty lepší dramatické části, kterých bylo opravdu málo. Závěr mi přišel příšerně přitažený za vlasy, 330 stránek se čtenář nudí až na posledních stránkách se všechno důležité odehraje ve stejnou dobu. Chápu, že (ZNOVU VAROVÁNÍ - SPOILER!) smrt Tada byla pro většinu čtenářek daleko emotivnější než smrt kohokoliv jiného, na mě to ale zapůsobilo úplně opačně. Kdyby Donna umřela a Tad se musel o sebe postarat sám, určitě by ve mě kniha zanechala hlubší dojem. Takto jí nejen že prošla nevěra, ale ještě z ní hrdinka. Fuj. Spíš slabší průměr, ale na dvě hvězdy to zase úplně nebylo.

12.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Po této knize jsem pokukovala už hodně dávno, ale až teď jsem se k ní konečně dostala. Časožrouti byli skvělí a zhltla jsem je skoro najednou. Bohužel jsem ale příběhu musela jednu hvězdičku strhnout za Dinu. Iritovaly mě nejen její jasnovidecké (?) schopnosti, ale i její chování a vlastnosti ... Taky mě docela štvalo to přemrštěné řešení vztahů v závěru povídky ... A co se Craiga Toomyho týče, toho mě bylo opravdu líto ... Díky Skrytému oknu jsem po Čtyřech po půlnoci tak toužila. Tajemné okno patří mezi mé oblíbené filmy a tak jsem se nemohla dočkat, až si knížku přečtu. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem film viděla dřív, ale na druhou stranu mě příběh docela zklamal. Přehnané dávky neustálého vylévání citů a řešení vztahů mě naprosto zkazilo požitek z mého oblíbeného příběhu. Napsaný byl opravdu skvěle, jen těch citů tam mohlo být opravu míň ... A co se týče konce ... SPOILER ... To vážně nikdy nemůže vyhrát "zlo"? Proč příběh nemohl skončit přesně tak, jako skončilo Období setby?

27.04.2015 4 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Zajímavý námět, ale nijak zajímavě zpracovaný. Četba mě nudila, ale protože mě přece jen závěr zajímal, knihu jsem dočetla. Jenže bohužel mě i ten závěr zklamal. Podprůměrná hra ...

04.02.2015 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Geniální dílo geniálního spisovatele. Námět knihy mě zrovna obzvlášť nikdy nijak neoslovil, ale po návštěvě této divadelní hry mě kniha začala hodně lákat. A i když v ní vlastně nebylo nic, co by ve hře nebylo, knihu jsem četla se zatajeným dechem a konec mě dostal stejně jako kdybych ho ani neznala.

23.01.2015 5 z 5

Tato knížka mě zaujala už v hodinách češtiny, takže mi bylo hned jasné, že určitě bude v mém maturitním seznamu ... I když jsem potom s obrovským zklamáním zjistila, že knížka ve výběru ani není, přesto jsem stále dychtila po tom si ji přečíst. A když jsem se k ní konečně dostala, byla jsem naprosto nadšená! Film jsem neviděla, takže jsem nijak zvlášť nevěděla, jak se bude příběh vyvíjet ... Hodně se mi taky líbilo její dvoujazyčné vydání, protože, s prominutím, ten český překlad byl docela o ničem ...

21.01.2015 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Některé básně se mi opravdu líbily, ale většinu z nich jsem buď nepochopila, nebo se mi prostě nelíbily ... Knihu mám k maturitě, ale až budu starší, určitě se k ní vrátím a znovu si ji přečtu, možná ji potom líp pochopím ...

22.09.2014 3 z 5

Některé povídky jsou naprosto geniální, ale bohužel se najdou i takové, které mě prostě nudily. Navíc mě přijde, že jsou si všechny hodně podobné. Edgar Allan Poe je vynikající spisovatel a jeho příběhy mě budou vždycky fascinovat, ale toto je prostě bohužel hodně nevyvážená sbírka ...

22.09.2014 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Naprosto vynikající dílo, jediné, co opravdu zamrzelo byl trošku nudný konec ... Velká škoda, že očekávané velké finále bylo daleko horší než celý příběh ...Každopádně napínavé až do poslední chvilky!

16.12.2013 4 z 5