ivakola ivakola komentáře u knih

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Ano, kniha začíná dětstvím Amandy a pokračuje jako cestopis, škoda že to i takhle nepokračovalo. Nemohu se zbavit pocitu, že za situaci, do které se dostala si tak trochu může sama. Vůbec nezpochybňuji to, že si vytrpěla strašné muka, trpěla o to více, že je žena a dovolím si říci, že její konvertování k islámu ji asi zachránilo život. Sama autorka na závěru knihy přiznává, že s odstupem času si uvědomila jak bezohledná byla vůči svým blízkým a hlavně rodině. Naprosto s ní souhlasím.

12.05.2019 2 z 5

I já jsem se staříkem spokojena. Místy se mi to zdálo trošku křečovitě napsáno, ale pobavila jsem se. Zasazení do aktuální doby to jen spestřilo a udělalo knížku zase o něco zajímavější, hlavně pro mladší generaci. Nejvíce mě snad pobavilo rádoby podnikání ,, spolucestovatelů "
staříka.

24.04.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Velice čtivá knížka. Jak už jsem dříve uvedla knížky od Tessy mě vždy mile překvapí a ani Hra s ohněm není vyjímkou. Opravdu dobře napsané.

05.04.2019 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Příběh policisty a jeho psa. Oba mají trauma z minulosti. Prožili nepříjemné okamžiky, které je oba málem stály život. Tuto knížku jsem četla spíše jako pěkný návod na krásné soužití člověka a psa, než jako detektivní román. I když napínavé momenty zde nechybí. Líbilo se mi to.

27.03.2019 3 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Není to jen příběh nadaného muže ,,Ruska". Ten kdo čte opravdu pečlivě a přemýšlí nad tím co čte, najde v knížce daleko víc. Uvědomila jsem si jak důležitý je vztah rodiče a dětí. Jak nás tohle může poznamenat na celý život. Bylo to otřesné zjištění, tedy pro mne. Hluboká kniha, krásně napsaná, tak dlouho jsem si žádnou knížku tak neužívala. A to jsem myslela, že ji přečtu jen kvůli čtenářské výzvě.

19.03.2019 5 z 5

Lékař od Stalingradu Lékař od Stalingradu Heinz Günter Konsalik

Kniha mě opravdu bavila. I já jsem si uvědomila, že v té ruské mašinérii byli a určitě i jsou lidé, kteří si dovedou vážit lidského života. Ale zase na druhé straně, to Němci rozpoutali to peklo v Evropě a nejenom v ní. Po celý čas čtení mi byla děsná zima, to popisování prostředí, počasí a podmínek v lágru a kolem něj mě děsí i teď.

01.03.2019 5 z 5

Velká láska malých rozměrů Velká láska malých rozměrů Colin Falconer (p)

Pěkná knížka. Příběh výškou malého Diega a překrásné Mencie je poutavě napsaný a kdo četl od tohoto autora knížku Harém, tak si na ni určitě při čtení vzpomene. Mě sice od tohoto autora sedí více knížky bez této romantiky, např. Zmizelí..., ale i toto je příjemné čtení.

13.02.2019 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. V hlavní roli sněžný tygr...a to co jsem se dozvěděla o životě kočkovitých šelem je tak trochu bonus navíc.

03.02.2019 5 z 5

Out Out Nacuo Kirino

Já jsem si vždy myslela, že japonské ženy jsou takové mírné, kultivované a tak trochu usedlé a zcela podřízené svým manželům. Tato knížka mě tedy opravdu vyvedla z omylu. Lze dokonce tento příběh s trochou nadsázky brát jako návod na zřízení výdělečného zaměstnání když se vám úspěšně zdaří zlikvidovat manžela...

28.01.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Jsem s této knihy hodně rozladěná. Asi do půlky mě to zase až tak nebavilo a nevím vlastně proč, ale Lilly mi byla po celou knihu strašně nesympatická.Ano jistě, litovala jsem ji, měla strašný život a to co jí provedli její vlastní rodiče je otřesné, ale nemůžu si pomoci, nelíbilo se mi to.

20.12.2018 2 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Líbila se mi, dobré čtení a já tedy vůbec nevěděla až do konce jak příběh dopadne. Přečtu si další knížky tohoto autora.

05.12.2018 4 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Moc krásný dobrodružný příběh. Já jsem se díky této knize vrátila do mých mladých let, kdy jsem hltala knížky tohoto žánru jednu za druhou. Jsem moc spokojená, bylo mi moc dobře u čtení této knihy.

19.11.2018 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Autorčina prvotina? To tedy klobouk dolů. Krásný příběh přátelství stárnoucího muže a jeho čtyřnohého kamaráda. Je nádherné jak se oba potřebují a rozumějí si. Těch krásných slov a myšlenek. Jen jsem tu knihu musela číst po kratších úsecích, chvílemi mě to krasořečení unavovalo.

01.11.2018 4 z 5

Kat lidumil Kat lidumil Jiří Hanibal

Opravdu moc pěkný příběh chebského kata Karla Hussa. Knížka je pohodová, nenáročná oddychovka, která mě opět zavedla do naší minulosti. Můžu porovnat s podobnou knihou od pana Svátka. Myslím si, že pan Hanibal napsal knížku přece jen o maličko čtivější formou. Asi to bude tím normálním jazykem, kterým je Kat lidumil napsán.

12.10.2018 5 z 5

Jsou knihy, které přečtu a už si na ně nevzpomenu. Toto bude ale jiný případ. Není to jen knížka o cestě stárnoucího muže za dávnou kamarádkou. Při čtení jsem si bolestivě uvědomila jak jsme v dnešní době lhostejní k lidem okolo a co je nejhorší někdy i ke svým nejbližším. Zastavme se a přemýšlejme. Naslouchejme a mluvme o problémech, nepřehlížejme problémy svých blízkých, budeme spokojenější a šťastnější.

03.10.2018 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Vynikající příběh. Děj se odvíjí v Argentině za doby kdy v zemi vše řídí Perón a jeho noshledi. Nikdo si nemůže být jistý životem a lidé žijí v neustálem strachu o svůj život a o život svých nejbližších. Zde také započne příběh dvou sester dvojčat Gabriely a Simone. Je to příběh o bolesti, strachu, utrpení a konečně i odpuštění. Pomsta je dokonána.

19.09.2018 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Já jsem si díky této knize opět uvědomila, jak je ten svět pro některé lidi nespravedlivý.Nicméně velmi se mi líbil autorčin styl popisování života na tehdejším Islandu. Díky popisu toho příšerného počasí, jsem měla mrazivé pocity i když venku bylo přes třicítku.

07.09.2018 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a čtení jsem si užila.Náměty knížek této autorky jsou hodně zajímavé. Jak už ty současné nebo ty popisující minulost na všech je znát, že autorka je lékařka. Paní Gerritsenová se pomalu ale jistě stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

27.08.2018 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Hodně dobré čtení.

03.08.2018 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Nebylo to špatné, taková oddechovka. Pro mládež asi moc dobré čtení.

03.08.2018 3 z 5