Ita Ita komentáře u knih

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Nuda...
Kdybych si to nevybrala do čtenářské výzvy, byla by tato kniha pro mě ztrátou času.

15.04.2021 1 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Jedna hvězdička za začátek - několikrát jsem si říkala, že takovou nudu fakt číst nebudu.
Druhá hvězdička za Johna - "vědmu" si představuju jinak než patnáctiletého kluka.
Kéž by byla více rozpracovaná část po Vánocích...

02.04.2021 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Knížka je tedy hodně průměrná. Škoda... Kdyby Wim vypustil pasáže, které už řekl, určitě by zvedl její čtivost. Takhle jsem si připadala jako nějaký zabedněnec. Pořád dokola. O několik stránek dál zase to samé.
Nicméně jsem ráda, že jsem šla do koupi této publikace. Už jenom pro ty šedé rámečky, které chci uvést do praxe. Při studiu internetu jsem všechny neobjevila.

22.03.2021 3 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Milý příběh, který mi v této nelehké době zvedl náladu.

16.03.2021 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Dlouho jsem se nemohla začíst. Říkala jsem si, jestli má cenu tuhle knihu vůbec dočítat. Mladá holka a její začátek v nové škole - přišlo mi to docela nudné. Ale kolem strany 140 se začalo něco dít a já se na čtení začala těšit.
Nicméně - příběh mohl být lépe propracovaný. Některé pasáže mi přijdou takové odbité, občas jsem si nebyla jistá, co se vlastně děje. A že se všechno ve výsledku točí kolem výsledkové tabule? Škoda... Asi mám přemíru fantazie, ale se zápletkou se podle mě dalo lépe pracovat.

14.03.2021 3 z 5

Už dávno žiju podle hygge a nepotřebuju k tomu ani skoro tříset stránkovou knížku tohoto autora.

11.02.2021 2 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se často vracím. Vím jistě, že se na film nepodívám, protože si nechci kazit představy, jak vypadají hlavní hrdinové a jejich "svět". Stačila mi upoutávka na snímek a hned jsem měla jasno, že kniha je mnohonásobně lepší.

11.02.2021 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Páni! ♥
Čtení jsem si moc užila a brzy se k této knížce opět vrátím.
Děkuju, Veroniko!

07.02.2021 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Tahla knížka byla pro mě utrpení, nechápu, jak může mít tolik kladných hodnocení a dokonce je podle ní natočený film!
Kdybych ji nečetla do výzvy, tak jí dávno odložím. Do půlky se tam nic neděje a od půlky vlastně taky ne. Komentáře, že autor má úžasnou fantazii, nějak nechápu. Místa, kde by šlo čtenáře zaujmout nějakým zajímavějším dějem, odbude dvěma větami nějaké příhody a pokračuje v další nudném pochodu hlavního hrdiny krajinou. To že nechává postavy sem tam zaběhnout za strom, aby si ulevily, mě dost rušilo a posléze lezlo na nervy.

31.01.2020 odpad!

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Ze začátku jsem se nemohla začíst, kniha mě moc nezaujala a četla jsem ji jen kvůli výzvě. Nicméně o několik listů dál začal být děj konečně zajímavý a příběh mě nakonec chytl. Že bych se pustila do dalšího dílu?

31.10.2019 4 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Obdivuju autora - dokázal napsat knihu, která mě přestala bavit až po deseti stránkách...

14.10.2019 1 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Tahle knížka je o cestě k sama sobě a k objevování svého ženství. Ze své vlastní zkušenosti vím, jak obtížné to někdy může být a zároveň - jaké dobrodružství se z toho často stává...
Držela jsem Marianne pěsti od začátku až do konce a její příběh a její proměnu jsem si moc užívala.
Rozhodně si tuhle knihu pořídím.

24.09.2019 5 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Krásná kniha. Trochu snová, ale přesto krásná.
Ač jsem i já ztratila otce a mnoho stránek bylo neskutečně těžkých, nemohla jsem nečíst dál. Nina je mistriní obrazů.
Možná si ji koupím do vlastní knihovny. Možná...

"Myslím na svého otce a jen pro jistotu vyslovím nahlas jeho plné jméno. Říká se, že vyslovíme-li jméno mrtvých, dotknou se nás."

"Jakmile spatřím svého otce, je mi okamžitě jasné, že sním. Stává se to, když ztratíme někoho, kdo nám byl celým světem. Naším životem se táhne puklina, ve které mizí smích a bezstarostnost. Jejich nepřítomnost nás ničí. Najednou vidíme zcela jasně rozdíly mezi pravdou a snem. Jako by až smrt umožnila vstoupit do světa mezi světy."

17.09.2019 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Ze začátku jsem byla nadšená, že jsem v knihovně objevila bezvadnou knížku. Po pár kapitolách mě však nadšení přešlo. Doufala jsem v nějakou hlubší myšlenku, ale je to jen o tom, kdo se s kým vyspí...

07.09.2019 odpad!

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Spíš bych dala jen 4,5 hvězdičky. Je to trošičku slabší než Osm hor, ale i tak se mi to líbilo natolik, že jsem si knihu pořídila do vlastní knihovny. Doslov D. J. Žáka je jako třešnička na dortu.

30.07.2019 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Přečteno za dva dny. Poslední stránky jsem téměř hltala pozdě do noci. Zajímavé počteníčko. Jsem mile překvapena a děkuji "výzvě", že mi tahle docela napínavá detektivka přišla pod ruku.

27.07.2019 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásná kniha.
Smutná, ale i velice poutavá.
Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a přečetla ji během jednoho dne.

12.05.2019 5 z 5

Nádhera! Jsem moc ráda, že jsem nedokázala počkat, až se tato kniha uvolní k vypůjčení v knihovně, a koupila jsem si ji. Určitě se k ní vrátím.
Škoda jen, že druhé vydání nemá tak půvabnou obálku jako vydání první...

25.11.2018 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Bravurně napsané. Velice silný zážitek.
Tato kniha by se dala používat jako zaháněč depresivních stavů. Když si uvědomíme, co se dělo za druhé světové války... Dnešní život je zahalen do růžového závoje.

02.06.2018 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Kniha mě zklamala. Těšila jsem se na napětí, ale místo toho přišel "obyčejný" děj proložený pro příběh pro mě naprosto nesmyslnými vsuvkami. Krom toho mi vadila přemíra mrtvých a násilí. Po přečtení poslední kapitoli naprosto nechápu brutalitu vraždy otce, nebyla vůbec potřeba - spíš mi přišlo, že se autorka musí alespoň nějak "vyřádit".
Jedna hvězda za obálku.

20.02.2018 odpad!