Přístav naděje

Přístav naděje

Příběh plný laskavosti, vřelosti a životní moudrosti o tom, že nikdy není pozdě změnit svůj život. Když Marianne pohltily kalné vody Seiny, cítila se vlastně šťastná, poprvé v životě opravdu šťastná. To, že ji proti její vůli jakýsi neznámý muž zachránil, její odhodlání ještě umocnilo. Když ji nechce Paříž, pojede k moři. A malovaná dlaždička, která se jí úplnou náhodou dostala do rukou, ji nasměrovala do Bretaně, až do přístavu Kerdruc. Ovšem chyba lávky!, tam ji považují za dlouho a toužebně očekávanou kuchařku. A vařit, to Marianne skutečně umí výtečně. A tak své odhodlání skoncovat se životem odloží o den, pak ještě o jeden......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303136/pristav-nadeje-Fc9-303136.jpg 4.130

Die Mondspielerin (2010)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

bookcase

Jedním slovem nádhera. Něžné, francouzské a takové snové, něco jako Čokoláda od Joanne Harris.

alepav

Levandulový pokoj byla povedenější kniha. TadX první poloviny vyborná, ale pak to sklouzne do typu červené knihovny.

menalinda

Smutná žena,smutný život Mariann.Nikdy není pozdě na změnu.Povede se vybřehnout a začít žít ve spokojenosti a štěstí?Moc hezká pár místy dojemná kniha.

Liduka

Ze začátku se mi kniha moc líbila, ale postupem času začala být až dost roztahaná. Nicméně bylo zajímavé dočíst se o osudu i několika dalších zúčastněných osob. SPOILER: Marianne byla na můj styl až moc snadno ovlivnitelná a to několikeré opuštění Yanna mi vadilo. Také se divím, že jí pokaždé všichni přijali s otevřenou náručí, když je několikrát odvrhla.

Mabie

Příběh plný emocí a naděje, příběh o magické zemi menhirů a hlavně příběh o znovuzrození lidské důstojnosti, nalezení vnitřní vyrovnanosti a v neposlední řadě o lásce.

Štěstí je, když milujeme, co potřebujeme, a potřebujeme to, co milujeme. A když to dostaneme….
-Yann –

Za mne moc povedená kniha!

Jinak pro zajímavost z Wikipedie:
Slovo menhir je novodobá umělá složenina, používající bretonská slova. V samotné bretonštině se pro menhir používá slovo peulvan. Je možné, že české slovo balvan a bretonské peulvan mají společný původ.

Mermaida

Krásná poutavá knížka. Příběh o tom, jak se Kerdrucký přístav stal pro Marianne nadějí, že nikdy není pozdě změnit svůj život a pohled na něj. Jak i v pokročilém věku lze objevit lásku a vášeň, a také přátelství. Bylo to příjemné čtení, u kterého se zasmějete i popláčete. Neváhejte, a počtěte si.

Šárka5875

Přístav naděje mě nadchnul, to musím přiznat. Kniha, jejíž hrdinkou je starší dáma, vůbec nesklouzává do úrovně nějaké červené knihovny či klišoidního příběhu, ale je to doslova pohlazení po duši. Pobavila jsem se i poplakala. Měla jsem chuť se seznámit s Marianne a vydat se na toulky nádhernou Bretaní. Alespoň tak úžasně tento kousek země autorka ve svém příběhu popsala. Moc příjemné čtení. Doporučuji.

zulanek
30.12.2016

Krásné ženské čtení odpoledne ke kávě a večer pod lampou!

veronika0382
29.11.2016

Kniha plná životní moudrosti, lásky a laskavosti. A o tom, že nikdy není pozdě změnit svůj život... Více v mojí recenzi zde :)

mmmisulka.r
18.11.2016

Kniha ve které se neustále řeší proč žít nebo zemřít. Je to takový propletenec různých životů a osudů. Každopádně podstatou příběhu je život a smrt a taky vnitřní síla jedince dokázat se postavit na nohy a dokázat udělat aspoň jedno vlastní rozhodnutí. Ať je jakékoli.

Nina George

Nina George