Ita Ita komentáře u knih

Život s jezevčíkem Život s jezevčíkem Miroslava Moučková

Prima odpočinková knížka na dlouhý zimní večer s čajem v ruce. Potěší každého pejskomilce.

25.07.2013 4 z 5

Kůň a pony - Velká obrazová encyklopedie Kůň a pony - Velká obrazová encyklopedie Sandy Ransford

Výborná knížka pro všechny malé i velké milovníky koní. Najdete zde jak informace o plemenech, chovu koně, první pomoci a onemocněních, tak i o tom, jak se naučit jezdit a v čem všem se dá s koněm soutěžit. Doporučuji pro první seznámení s jezdectvím.

25.07.2013 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Myslím, že Tajemství může pochopit jen ten, kdo zjistí, že už nemá co ztratit. Není to vůbec o tom, jak získat peníze. To je jen povrchní pocit pro ty, kteří se dostanou do první třetiny knihy. To nejlepší přichází totiž až na konec.
Umět říci "díky" za to, co mám. Radovat se z obyčejných věcí. Nedat šanci depresi a špatné náladě. Uvědomit si, že záleží jen a jen na mně, jaký povedu život. - To je, oč tu běží.
Uznávám, že forma podání je opravdu pro otrlé. Ale kdo vydrží a knihu přečte od začátku až do po poslední list, případně shlédne i film, připomene si pravdy, které jsou každému z nás dané, ale kterým je ne každý otevřen.
Bible pro věřící i ateisty.

24.07.2013 5 z 5

První velká kniha mého dětství. Díky ní jsem objevila dosud nepoznaný vzrušující pocit, kdy se nedokážete odtrhnout od řádků, i když je už noc a vy musíte jít spát. Měla jsem ji tehdy půjčenou od kamaráda, červené vydání s drahokamem na titulní straně (1998). Těžko jsem se s ní loučila. Jako dospělá jsem si ji pořídila i do své knihovny. Pán prstenů mě zatím moc neoslovil, ale tuhle knížku si vždycky ráda znovu přečtu.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Po této knížce sáhnu vždy, když je mi smutno. Anna má pozoruhodný dar vidět v okolním světě krásno a radovat se z těch nejobyčejnějších věcí. Naštěstí je to docela nakažlivé, když se ponoříte do četby. Milý příběh, nádherné popisy přírody a chuť k fantazírování, to je to, co se mi vybaví, když se řekne Anna ze Zeleného domu.
Mám i další pokračování, jednu knihu v češtině a tři knihy ve slovenštině. Číst tuto knihu ve slovenštině, to je nádherný zážitek. Slovenština je malebný jazyk. Ráda bych si ji přečetla i v mateřštině, snad se v některém nakladatelství pokračování Anny z Avonlea brzy objeví. Vřele doporučuji.