Ita Ita komentáře u knih

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Tohle že je můj milovaný Nicholas Sparks? Nevěřím...

25.11.2023 1 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Tohle bylo fakt utrpení. Tak kýčovité a roztahanané, aby se to vyřešilo na pár stránkách. Dočetla jsem to jen s velkým sebezapřením, a to mám romantické oddechovky ráda!

12.08.2023 1 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Tahle utlá knížka mi pomohla zbavit se chmur, které mě trápí. Proti tomu, co musela zvládnout jedenactiletá holka, a pak velmi mladá žena, jsou moje problémy malicherné.

09.08.2023 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Taková malá příjemná jednohubky...

19.07.2023 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Mě tento příběh nadchl. Několik posledních dní jsem se od něj nemohla odtrhnout. Napínavé je to jak "malý gatě". ;)

17.07.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Tak tohle se moc nepovedlo...

03.07.2023 1 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Takový malý víkendový zákuseček. Parádně napsáno, Bea má mé plné sympatie. Už se těším na další díl!

25.06.2023 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

(SPOILER) Přečteno během pár hodin. Nějak nechápu vsuvku českého lva, ale budiž. Dala bych 4 hvězdičky, ale rybička v kávě, ani zakončení příběhu mi Teda vůbec nesedlo.

19.05.2023 3 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Jak mám v oblibě Osm hor a Cognettiho, tak tohle je utrpení!

05.05.2023 1 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Příběh je zajímavý, skákání z přítomnosti do minulosti mě tentokrát docela rušilo, přesto se četlo docela dobře.
Poslední stránky uz jsem přeskakovala - jednak to bylo zdlouhavé a taky jsem byla nedočkavá, jak to dopadne.
Co si autorka mohla odpustit je sexuální orientace hlavních i vedlejších postav, kdo s kým a kdy.

19.02.2023 3 z 5

Vítězové Vítězové Danielle Steel

Miluju knížky od D. Stellové. Třeba k Palominu se pravidelně vracím, je moje oblíbená.
Nevěřím, že tuhle knihu napsala stejná autorka. Nesedí mi popisy scén, dialogy jsou umělé, smrt Tima ve dvou větách - tohle není ten styl, na který jsem zvyklá. Působí to na mě, jako kdyby autorka hodně spěchala, jen už aby to bylo hotové a ona si mohla na seznam přidat další dílo!

01.09.2022 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Dokonalé!
Právě jsem dočetla a chci vědět, jak to bylo dál!

29.08.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Opět krásně napsáno a opět přečteno za jeden den!

24.08.2022 4 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Wow! Přečteno za den. Kniha přesně podle mého gusta, odkládala jsem ji jen nerada...

23.08.2022 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Druhá půlka byla o něco lepší, ale celkově jsem z téhle knížky zas až tak nadšená nebyla. Dočetla jsem jen díky výzvě.

27.06.2022 2 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Wow! Nádhera...

07.04.2022 5 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Dočteno! Nádherné kouzlo se mi usadilo na rtech roztáhlých do širokého úsměvu. Tuhle knihu prostě musím mít ve své knihovně a už se těším, až si ji přečtu znovu. Třeba na konci zimy, až z hlíny polezou hlavičky prvních krokusů a sněženek.

05.12.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Byla jsem rozhodnutá, že si Nastereu nepřečtu, ač tento příběh miluju. Zkrátka a dobře se mi nezamlouvá, když mi někdo slíbí, že to bude trilogie, a pak to natahuje do pentalogie...
... ale vykoukla na mě v knihovně...
Děj mě chytl hned od začátku a příběh mě velice bavil. Sice netuším, jestli knížka prošla korekturou, protože některé výrazy opravdu bijí do očí a jsou ke konci už jsou dost otravné. Ale celkový dojem mi to naštěstí nepokazilo.
Ve jménech vedlejších postav se ale začínám ztrácet a ve významu vymyšlených slov také. Jsem toho názoru, že by méně dílů v tomto případě bylo spíše plusem, než zbytečné natahování děje.

06.10.2021 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Nuda! Moc neoslnilo... Škoda! Těšila jsem se moc. Obálka je nádherná, i když mám problémy s tím, pokud ilustrace obálky nesedí k příběhu. Asi dotyční nemají potřebu začíst se do knihy, které vytváří obrázek. V tomto případě netuším, kde přišli na černobílou kočku. (Do očí bijící je to v případě Anny ze Zeleného domu, kdy v jednom z dalších dílů je na přebalu černovláska, ač hlavní hrdinka je zrzavá!)

22.09.2021 2 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Hezká knížka. Chytla mě hned od začátku a čtení si moc užívala.

11.09.2021 5 z 5