i_vanička i_vanička komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc krásná a nádherně napsaná kniha.

18.11.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Monika říkala, že prý by mohla být tato kniha depresivní. Vůbec ne, spíš naopak. Pro citlivé a vnívamé bytosti, které mají odvahu se na relalitu dívat zpříma a chtějí zároveň nahlédmout pod povrch věcí, je to jistý druh pohlazení, pochopení či povzbuzení .... jednoduše, kniha je úžasná.

11.11.2017 5 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Výborná !

08.07.2017 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Přečteno pouze 242 stran. Na mě moc zdlouhavé a obsah mě u čtení neudržel.

07.02.2017 odpad!

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Stijí za přečtení. Ze startu se o tom možná dá pochybovat, ale nabírá na zajímavosti, vzbuzuje zvědvost a roste napětí. Odlišností je sem tam brutalitální popis v některých pasážích. Chvíli jsem se musela zamyslet, zda to vůbec chci číst :), ale pak jsem to vzala na milost. Nakonec si myslím, že je to tam správně. Mo Hayder jednoduše čtenáře nešetří a nechává ty zvrhlosti působit napřímo.

28.11.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Astronaut Mark Watney je fakt šikulka, ale kde je nějaký příběh ?

13.10.2016 1 z 5

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Andy McNab (p)

Svižně a přitežlivě popsaný způsob, jak se čelem postavit k životu a být v souladu se světem. Máme na výběr :) !

05.10.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Parádní pŕíběh s romantikou, která neobtěžuje ...škoda přehnaně dobrého konce :-(

17.07.2016 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkný zážitek a nádherná kniha. Znova mi došlo v čem spočívá krása a štěstí našich obyčejně neobyčejných životů.

28.02.2016 5 z 5

Antarktická míle Antarktická míle Lynne Coxová

Svižné a poutavé čtení. Co Lynne dokázala je sice neuvěřitelné a je těžké pochopit, že každý z nás vlastní něco tak dokonalého a přitom neznámého, jako je liské tělo. To co mě ale na knížce fascinovalo bylo JAK to udělala. Nejde jen o její obrovskou odvahu a odhodlání , ale hlavně o způsob uvažování a rozhodování, jak v různých situacích přemýšlí a proč. ....a co nakonec rozhodne. Je to kňížka, která vás znova přiměje uvažovat o vlastních možnostech na které jste třeba už chtěli zapomenout :-)

03.01.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tak nějak nadbytečně podrobné, zdlouhavé ...

23.05.2015 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Paráda, bručoun mi vždycky zvedl náladu, měl totiž srdce na pravém místě.

02.05.2015 5 z 5

Kam jedeme, tati? Kam jedeme, tati? Jean-Louis Fournier

Vůbec se nemohu rozhodnout zda se mi kniha líbila. Rozhodně jsem jí ale četla jedním dechem. Děkuji, že jsem mohla nahlédnout do pocitů a myšlenek rodiče, kterému se narodili dva handikepovaní synové.

02.05.2015 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Kniha mi posloužila jako inspirace k sebereflexi :-D

02.05.2015 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Naprosto mě dostala, silný příběh. Musela jsem si najít o hrdince další informace o pokračování jejího života.

25.04.2015 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Začátek byl těžký, ale s přibívajícím příběhem se kniha stávala stále poutavější a nakonec musím říct, že fakt dobrý :-D, i když na mě malinko drsný.

24.04.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherný a silný příběh. Je to už víc jak rok, co jsem knihu dočetla a stále si vše vybavuji velmi přesně včerně vlastních pocitů. Bez této knihy bych si asi nikdy neuměla představit jak moc mohou být lidé "krásní".

15.04.2015 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Kniha poutavě připomíná složitou dobu od konce války do 60. let. Nepředvídatelným způsobem popisuje osudy 3 mužů a jedné ženy, kteří měli chuť opravdu si své životy užít, ale doba jejich snahu často odchýlila někam jinam. Každou chvíli jsem si říkala a teď už to bude dodrý, teď už se jim životy urovnají a dostanou svůj díl radosti a štěstí .....vlastně mě docela lacino dostal i samotný závěr : všichni tři jí milovali a nakonec všichni tři utekli, ale kdo by jim to měl za zlé. Kniha mě potěšila a donutila přemýšlet o této době ještě v dalších souvislostech.

15.04.2015 5 z 5