i_vanička i_vanička komentáře u knih

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Strhujíci, napínavé, překvapivé.

01.01.2020 5 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Vadí mi jak pan Ivo Toman manipulativně využívá zjednodušené informace na podporu svých rychlých a jednoznačných závěrů.

01.01.2020 2 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Jsem v rozpacích. Navzdory tomu, že kniha je psaná srozumitelně a domnívám se, že jsem tedy i vše pochopila, tak mám stejně pocit, že něco zásadního mi uniká. Ráda bych věřila, že to co se v knize píše se může i stát, ale budu se o tom muset teprve přesvědčit praktikováním popsaného cvičení. Pro mě bylo trochu zatěžující odignorovat "americký styl" předkládání informací a náboženský kontext.

27.11.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jsem vděčná za existenci takovýchto knih, nedovolí tak zapomenout na příběhy a osudy lidí, které naštěstí nemusíme zažívat. Velmi citlivě a srozumitelně napsané. Já to vnímám i jako odkaz a výpověď toho, jací my lidé opravdu jsme.

12.11.2019 5 z 5

Dnes v noci jsem ji viděl Dnes v noci jsem ji viděl Drago Jančar

Váhám napsat komentář, protože všechny komentáře níže jsou velmi shodné s tím, s jakými pocity jsem tuto bezesporu skvělou knihu četla já. Možná jeden postřeh stojí za připomenutí. Vyustění příběhu bohužel opět ukazalo, jak je omezenost, malost, sobeckost a hloupost nebezpečná, jak snadno se stane, že zvítězí nad ušlechtilostí, vstřícností, doprosrdečností ....ach jo.

02.08.2019 4 z 5

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Je to první česká kniha o životním stylu zero waste. Jsem vděcná, za každé připomenutí a představení životních stylů, které míří tímto a podobným směrem.
A tak mě trochu mrzí, že by kniha možná mohla někoho, kdo by s tím chtěl začít, trochu odradit. Mám z ní pocit, jakoby byla nezbytná kompletnost dělat vše jinak než doposud. Já osobně bych přivítala konečný čtenářův pocit, "fajn, něco radostně u sebe zkusím změnit a později ještě něco určitě přidám". Tak proto nedávam plný počet hvězdičet, není lehké být prvni :-)

09.06.2019 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Obsah knihy je určitě inspirativní pro ty, co se začínají zajímat o zdravější způsob stravování a nezapomenou u toho na vlastní kritické myšlení :-). Pohledově je to velmi krásně udělaná kniha.

09.06.2019 2 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Miloš Doležal mě zaujal v rozhovoru na čt, jak skromně a zároveň s vášní svojí knihu představuje. Přes fakta k pochopení osobnosti těch padouchů nejhrubšího zrna.
Často si kladu otázku a hledám vysvětlení, jak se to stane, že na první pohled "normální" lidé se přes své pozdější činy stanou takovými padouchy. Díky této knize jsem se ve svých představách, jak je to možné, co je to za lidi, dostala o pěkný kus dál. Tři stručné příběhy, bez zbytečného emočniho zabarvení navíc výborně přiblížily proktorát. Rozhodně doporučuji.

08.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bála jsem se, že po Haně se mi od stejné autorky nemůže nic tak líbit. To jsem se ale spletla :-) . Tiché roky je prostě báječné čtení.

01.06.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Obdivuhodný člověk, přála bych si, aby se o mě staral někdo takový, kdyby mi bylo ouvej. Důležitá kniha pro přečtení, hodně inspirace k přemýšlení a konání, jak se o sebe starat. Co to bylo, co mi tam chypělo? Nemám to správné slovo, něco jako partnerství, pokora, vstřícnost. Navzdory spokojenosti, po přečteni ve mně zůstal chladný pocit.

23.05.2019 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Krásné :-)) pro mě dojemně krásné. Nečekala jsem takovou radost a překvapení, že někdo může tak skvostně chápat život. Když jsem se k některému textu vrátila znovu, pochopila jsem ho ještě líp, našla jsem tam to, co mi napoprvé uniklo, krása. A pořád si myslím, že tam toho je ještě hodně, co se ke mně nedostalo :-))

05.05.2019 5 z 5

Zasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacisty Zasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacisty Jana Vrzalová

Hluboce se klaním před statečností lidí jako byla Inka Bernášková. Kniha mě přiměla zamyslet se nad rozhodnutími, které pak nezvratně utváří naše životy a nad vlastní statečností. A nebo snad zbabělostí?

25.02.2019 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

Marná sláva, Hodiny jsou Hodiny :)

11.02.2019 4 z 5

Tajemství Tajemství Ken Blanchard (p)

Ano, prima počtenícko, jako inspirace pro ty, co začínají s vedením a řízením lidí. O rady tady asi moc nejde, ale může inspirovat k přemýšlení o tom, co by ten leadership mohl vlastně být a proč.

03.11.2018 2 z 5

Když si čtu o životní filozofii lidí, kteří si jí dokážou realizovat navzdory všem nesnázím, které přináší neobvyklost, vyčlenění se a těžké životní podmínky, je to pro mě velká inspirace. Šli za svým stylem života a opravdu zblízka se dotýkají přírody. Musím se zmínit o krásných fotkách Jana Šibíka a touhy, kterou ve mě kniha zanechala, zajet na Šumavu a pokusit si jí prohlídnout trochu jinýma očima, než doposud.

23.09.2018 5 z 5

Jarmilka Jarmilka Bohumil Hrabal

:-) pro mě je tady Hrabal zase něco jako "inženýr lidských duší". S lehkostí a úsměvným humorem provede tíhou života s poodhalením doby ve které Jarmilka a strejda, co má pro Jarmilku lidské pochopení, žijí. Olda Kaiser (audiokniha) celou tuto luxusní záležitost umocní na entou :-). Boží :-).

18.08.2018 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Knihu není možné odložit, i když jsem při čtení měla chvilky, kdy jsem se bála pokračovat. Krásná kniha o ženské síle a odhodlání žít své svobodné a opravdové životy. Myslím, že po přečtení kus téhle energie přeskočilo i na mě :-)

15.07.2018 5 z 5

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Škoda, že nemám k dispozici šest hvězdiček. Tahle kniha, byla přesně pro mě. Myslím si totiž, že přesně takovéhle životy žijeme, jen kdybychom jim více rozuměli :-))) a nebo kdybychon se probudili? Fakt dobrý a vtipný a vůbec ....

18.05.2018 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Trochu náročnější četba, která mě po přečtení zaměstnala uvažováním, zda je tento vývoj společnosti možný, či přímo pravděpodobný. Trochu mě to znepokojilo a nakonec jsem připustila, že možné to je. Tolikrát v historii se lidé domnívali, že něco takového se přece nemůže stát a byl to omyl. Kniha mi poskytla jakési poselství. Něco jako, že právě teď a pořád je třeba se aktivně zajímat o společnost ve které žijeme.

07.04.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Výborná kniha, někteří v komentářích dokonce píší, že by to měla být povinná četba. Proč ne, hodně mi pomohla se přesněji orientovat v tom, co že se to vlastně kolem nás děje a proč. Kniha je podle mého názoru i přesvědčivá, je položená na faktech, citovaných zdrojích, historických zkušenostech ... Ale co nevím, jak takovou četbu babídnout lidem, kteří ji nehledají a nechtějí vědět. Nakonec tohle je nejspíš i podstata knihy, probudit lidi z toho "podřimováni", než se nám svoboda a demokracie zase ztratí.

10.02.2018 5 z 5