Sněhová královna

Román do značné míry navazuje na autorovu předchozí knihu Za soumraku: je to brilantní drobnokresba několika lidských osudů, která dává čtenáři nahlédnout do atmosféry newyorské umělecké společnosti. Sledujeme dva bratry, Tylera a Barretta, kolem nichž krouží jejich přátelé, milenci a partneři, kteří stále věří, že není pozdě, že jednou najdou svou “sněhovou královnu” a dostanou od ní to, po čem touží…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244190/big_snehova-kralovna-Ip9-244190.jpg 3.8170

Vydáno: , Odeon

The Snow Queen, 2014

Kniha Sněhová královna

jiri77
28.11.2021

Při četbě knihy jsem se mnoho natrápil. Vůbec mi nesedla forma ,jakou je kniha napsaná a příběh se mi nakonec zdál nějak zbytečný. Snad příští kniha bude lepší.

Limboračka
18.08.2021

Zpočátku mi poněkud trvalo se začíst, ale postupem času z chaosu útržkovitě poletujících poněkud plochých postav začal vystupovat paradoxně celkem hřejivý příběh, jehož protagonisté postupně nabírali na hloubce. Na to, jak mě obyčejné příběhy s tematikou lásky vlastně nebaví, hodnotím tento literární počin jako ve výsledku příjemného společníka pro chvíle v tichu.

jirka9453
26.04.2021

Volné pokračování Za soumraku, Cunnigham jako vyšitý. To je prostě on, i když Hodiny to nejsou, ale čtivost dobrá, téma typicky autorovo. V knihovně si jí nechám :-))

uteklazreality
18.10.2020

.. každodennost, krize středního věku, New York, sny a touhy, zklamání, hledání štěstí
Nahlédněte do křehké lidské duše, která bloudí ve své každodennosti s touhou najít smysl svého života. Čas neplyne, čas krouží kolem nás a my se ho snažíme chytit za každou cenu. Bojíme se stárnout, bojíme se hledat odpovědi na naše otázky, bojíme se pohnout z místa, abychom nedostali ránu. Stojíme a pomalu umíráme v naději, že se něco změní. Tím, kdo může změnit naší budoucnost jsme jen my sami. Nikdo jiný to za nás neudělá. Seberte odvahu a najděte svou budoucnost.
*Sněhová královna od Michaela Cunninghama*

TheCiko5
11.09.2020

Ono je to těžké...
Na jedné straně máte geniálního autora, který svou slovní zásobou a myšlenkovými a psychologickými pochody si nic nezavdá s absolutní špičkou...
... a na straně druhé tu máte knihu, která sama o sobě není nic. Stylově je to jen výpad do Kerouacova mozku, okořeněný Célinovým citem pro beznadějnost s kapkou Corsovy poezie... Takže... já nevím... :-)
Dohromady vlastně pecka.
Pojďme dál.
"Hodiny"? ;-)

hermína14
13.04.2020

Nepřiznali-li by hrdinové, kolik jim je, přiřkla bych jim polovinu:). A možná v tom je ten vykřičník. Pochybnosti, touhy a tápání jsou tady pořád...dokud NĚCO nezlomí naši beznaděj.

"I když člověk zná své nejhlubší motivy, ty, z nichž pramení jeho podivínství a stihomamy, na věci samé to mnoho nezmění."
"Málokdy je cíl tam, kde ho čekáme..."

Dani25
04.03.2020

Je to prvá kniha, ktorú som čítala od Michael Cunningham. Bolo to pre mňa sklamanie, nútila som sa, aby som ju dočítala. Ale podľa hodnotení iných jeho kníh, dám mu ešte šancu :)

pajaroh
19.01.2020

Cunninghamovy postavy jsou lidé žijící ve velkoměstě, často nešťastní, většinou sjetí... a přesto se do jejich osobností člověk dokáže vcítit. V tomto ohledu je autor opravdu mistr, umí popsat myšlenky i všední život tak nějak opravdově.
Sněhová královna nemá ucelenou dějovou linii, spíše se jedná o popis různě časově vzdálených situací (tolik připomínající autorovy Hodiny), a i když mi při čtení nějaký spojovací prvek chyběl, svým stylem, melancholickým tónem i obrazem sněžení v New Yorku se mi kniha trefila do nálady.