i_vanička - Příspěvky

TajemstvíTajemstvíK. Blanchard

Ano, prima počtenícko, jako inspirace pro ty, co začínají s vedením a řízením lidí. O rady tady asi moc nejde, ale může inspirovat k přemýšlení o tom, co by ten leadership mohl vlastně být a proč.

03. listopadu


Raději zešílet v divočině - Setkání s šumavskými samotářiRaději zešílet v divočině - Setkání s šumavskými samotářiA. Palán

Když si čtu o životní filozofii lidí, kteří si jí dokážou realizovat navzdory všem nesnázím, které přináší neobvyklost, vyčlenění se a těžké životní podmínky, je to pro mě velká inspirace. Šli za svým stylem života a opravdu zblízka se dotýkají přírody. Musím se zmínit o krásných fotkách Jana Šibíka a touhy, kterou ve mě kniha zanechala, zajet na Šumavu a pokusit si jí prohlídnout trochu jinýma očima, než doposud.

23. září


JarmilkaJarmilkaB. Hrabal

:-) pro mě je tady Hrabal zase něco jako "inženýr lidských duší". S lehkostí a úsměvným humorem provede tíhou života s poodhalením doby ve které Jarmilka a strejda, co má pro Jarmilku lidské pochopení, žijí. Olda Kaiser (audiokniha) celou tuto luxusní záležitost umocní na entou :-). Boží :-).

18. srpna


CopCopL. Colombani

Knihu není možné odložit, i když jsem při čtení měla chvilky, kdy jsem se bála pokračovat. Krásná kniha o ženské síle a odhodlání žít své svobodné a opravdové životy. Myslím, že po přečtení kus téhle energie přeskočilo i na mě :-)

15. července


Dům spánkuDům spánkuJ. Coe

Škoda, že nemám k dispozici šest hvězdiček. Tahle kniha, byla přesně pro mě. Myslím si totiž, že přesně takovéhle životy žijeme, jen kdybychom jim více rozuměli :-))) a nebo kdybychon se probudili? Fakt dobrý a vtipný a vůbec ....

18. května


PodvoleníPodvoleníM. Houellebecq

Trochu náročnější četba, která mě po přečtení zaměstnala uvažováním, zda je tento vývoj společnosti možný, či přímo pravděpodobný. Trochu mě to znepokojilo a nakonec jsem připustila, že možné to je. Tolikrát v historii se lidé domnívali, že něco takového se přece nemůže stát a byl to omyl. Kniha mi poskytla jakési poselství. Něco jako, že právě teď a pořád je třeba se aktivně zajímat o společnost ve které žijeme.

07. dubna


Opuštěná společnostOpuštěná společnostE. Tabery

Výborná kniha, někteří v komentářích dokonce píší, že by to měla být povinná četba. Proč ne, hodně mi pomohla se přesněji orientovat v tom, co že se to vlastně kolem nás děje a proč. Kniha je podle mého názoru i přesvědčivá, je položená na faktech, citovaných zdrojích, historických zkušenostech ... Ale co nevím, jak takovou četbu babídnout lidem, kteří ji nehledají a nechtějí vědět. Nakonec tohle je nejspíš i podstata knihy, probudit lidi z toho "podřimováni", než se nám svoboda a demokracie zase ztratí.

10. února


HanaHanaA. Mornštajnová

Moc krásná a nádherně napsaná kniha.

18.11.2017


HodinyHodinyM. Cunningham

Monika říkala, že prý by mohla být tato kniha depresivní. Vůbec ne, spíš naopak. Pro citlivé a vnívamé bytosti, které mají odvahu se na relalitu dívat zpříma a chtějí zároveň nahlédmout pod povrch věcí, je to jistý druh pohlazení, pochopení či povzbuzení .... jednoduše, kniha je úžasná.

11.11.2017


Konečná stanice BagdádKonečná stanice BagdádA. McNab

Výborná !

08.07.2017


Kvítek karmínový a bílýKvítek karmínový a bílýM. Faber

Přečteno pouze 242 stran. Na mě moc zdlouhavé a obsah mě u čtení neudržel.

07.02.2017odpad!


PtáčníkPtáčníkM. Hayder

Stijí za přečtení. Ze startu se o tom možná dá pochybovat, ale nabírá na zajímavosti, vzbuzuje zvědvost a roste napětí. Odlišností je sem tam brutalitální popis v některých pasážích. Chvíli jsem se musela zamyslet, zda to vůbec chci číst :), ale pak jsem to vzala na milost. Nakonec si myslím, že je to tam správně. Mo Hayder jednoduše čtenáře nešetří a nechává ty zvrhlosti působit napřímo.

28.11.2016


MarťanMarťanA. Weir

Astronaut Mark Watney je fakt šikulka, ale kde je nějaký příběh ?

13.10.2016


Psychopatův průvodce na cestě k úspěchuPsychopatův průvodce na cestě k úspěchuA. McNab

Svižně a přitežlivě popsaný způsob, jak se čelem postavit k životu a být v souladu se světem. Máme na výběr :) !

05.10.2016


Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Parádní pŕíběh s romantikou, která neobtěžuje ...škoda přehnaně dobrého konce :-(

17.07.2016


Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Moc pěkný zážitek a nádherná kniha. Znova mi došlo v čem spočívá krása a štěstí našich obyčejně neobyčejných životů.

28.02.2016


Antarktická míleAntarktická míleL. Coxová

Svižné a poutavé čtení. Co Lynne dokázala je sice neuvěřitelné a je těžké pochopit, že každý z nás vlastní něco tak dokonalého a přitom neznámého, jako je liské tělo. To co mě ale na knížce fascinovalo bylo JAK to udělala. Nejde jen o její obrovskou odvahu a odhodlání , ale hlavně o způsob uvažování a rozhodování, jak v různých situacích přemýšlí a proč. ....a co nakonec rozhodne. Je to kňížka, která vás znova přiměje uvažovat o vlastních možnostech na které jste třeba už chtěli zapomenout :-)

03.01.2016


InfernoInfernoD. Brown

Tak nějak nadbytečně podrobné, zdlouhavé ...

23.05.2015


Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Paráda, bručoun mi vždycky zvedl náladu, měl totiž srdce na pravém místě.

02.05.2015


Kam jedeme, tati?Kam jedeme, tati?J. Fournier

Vůbec se nemohu rozhodnout zda se mi kniha líbila. Rozhodně jsem jí ale četla jedním dechem. Děkuji, že jsem mohla nahlédnout do pocitů a myšlenek rodiče, kterému se narodili dva handikepovaní synové.

02.05.2015


Já nebyl u tebe, když přicházelo jaroJá nebyl u tebe, když přicházelo jaroM. Westmacott (pseudonym)

Kniha mi posloužila jako inspirace k sebereflexi :-D

02.05.2015


Krvavé jahodyKrvavé jahodyJ. S. Kupka

Naprosto mě dostala, silný příběh. Musela jsem si najít o hrdince další informace o pokračování jejího života.

25.04.2015


Národní třídaNárodní třídaJ. Rudiš

Začátek byl těžký, ale s přibívajícím příběhem se kniha stávala stále poutavější a nakonec musím říct, že fakt dobrý :-D, i když na mě malinko drsný.

24.04.2015


Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Nádherný a silný příběh. Je to už víc jak rok, co jsem knihu dočetla a stále si vše vybavuji velmi přesně včerně vlastních pocitů. Bez této knihy bych si asi nikdy neuměla představit jak moc mohou být lidé "krásní".

15.04.2015


Stalo se prvního záříStalo se prvního záříP. Rankov

Kniha poutavě připomíná složitou dobu od konce války do 60. let. Nepředvídatelným způsobem popisuje osudy 3 mužů a jedné ženy, kteří měli chuť opravdu si své životy užít, ale doba jejich snahu často odchýlila někam jinam. Každou chvíli jsem si říkala a teď už to bude dodrý, teď už se jim životy urovnají a dostanou svůj díl radosti a štěstí .....vlastně mě docela lacino dostal i samotný závěr : všichni tři jí milovali a nakonec všichni tři utekli, ale kdo by jim to měl za zlé. Kniha mě potěšila a donutila přemýšlet o této době ještě v dalších souvislostech.

15.04.2015