Hvězdinka Hvězdinka komentáře u knih

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Zklamání, čekala jsem víc a nedostala skoro nic. Takové nenapínavé, bez zvratů, hodně slabý čaj. Dvě Sáry a spoustu slátaniny okolo.

05.07.2023 2 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Za mě neeee, bojovala jsem s tím, že ani nedočtu. Tak rozvleklé (přes 400stran) a děj skoro nulový. Jediné plus je krásný jazyk autorky.

04.07.2023 2 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Extrémně čtivé, jednohubka na jeden den. Děj frčí tak rychle, chcete prostě vědět, kdo za vším stojí. Na konci do sebe vše zapadne, sice je to trochu přitažené za vlasy a bez wau efektu, ale jako letní čtení super.

25.06.2023 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Průměrná detektivka, dosti rozvleklé, do čtení jsem se musela nutit, bez zvratů.

23.06.2023 3 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Slibný začátek, dobrý nápad, který se ale postupným čtením nějak ztrácel. Nemám v knihách ráda tento typ padouchů. Celkově mě kniha zklamala.

10.06.2023 2 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Tak já jdu proti většině. Zřejmě jsem dle hodnocení čekala více a teď jsem poněkud zklamaná. Je to určitě zajímavě poskládaný příběh, kdy se střídá minulost s přítomností, kdy čekáme na rozuzlení, kdo nebo co je tím, na co se nesmíme podívat, čekáme, jak dopadne cesta za lepší budoucností a je to čekání velmi depresivní. Na některé otázky ale nedostaneme v závěru odpovědi...

09.06.2023 3 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Neurazilo, nenadchlo. Prostě průměr, zhruba do třetiny knihy čteme, co už víme z anotace, v polovině známe pravděpodobného viníka, závěr alá americký happyend.

04.06.2023 3 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Českým autorům se spíše vyhýbám, ale dávám šanci. A tady jsem ráda, že jsem ji dala. Neuvěřitelně čtivé, napínavé, hrdinka sympatická. Je to jednohubka na jedno odpoledne (i vzhledem k řádkování). Konec je otevřený, v podstatě každý čtenář je tvůrcem vlastního závěru. Za to jednu hvězdičku ubírám, neboť mám ráda po přečtení jasno. Ale celkově pecka.

28.05.2023 4 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Nebavila mě moc zápletka, přišlo mi to hodně zamotané až pomotané. Z čeho jsem ale nadšená, je jazyk, kterým autor píše. Jeho komunikace se čtenářem (odkazy na stránky, kde se něco stane, různá pravidla, vsuvky, zastavení, shrnutí) byla velmi originální a velmi mě bavila.

26.05.2023 4 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Úžasné, tleskám autorce a děkuji za takové dílo. Dokonale napsané, propletené, inteligentní, vyžadující být stále ve střehu, protože si nemůžeme být jistí, kdo je kdo. Moje třetí kniha této autorky a vždy maximální spokojenost. Určitě doporučuji.

12.05.2023 5 z 5

Dvanáct tajemství Dvanáct tajemství Robert Gold

Opravdu hodně postav. Musela jsem číst takřka bez přestávek, neboť jinak bych zapomněla, kdo je kdo. Zajímavě propletený příběh, kdy až do posledních chvil netušíte, co se tenkrát stalo.

07.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Přečteno za jedno odpoledne. Příběh krutý. Ale celkový dojem z knihy je spíše průměrný, takové mazlavé a až moc vtíravé, nic překvapujícího.

29.04.2023 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Taková příjemně oddechová detektivka na dvě odpoledne. Určitě si přečtu i další díl.

29.04.2023 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak rozvleklé, tak nudné, tak o ničem...

26.04.2023 2 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Pět set stránek uběhlo jako voda, čtivý příběh se zajímavým koncem. Doporučuji.

25.04.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Průměrná detektivka. Dlouho jsem se nemohla začíst a celkově mi to přišlo psané stylem jako před třiceti lety.

16.04.2023 3 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Klasický námět - neřešené trauma z dětství směřující ke katastrofám. Lepší než Prohřešek, zajímavě propletené, čtivé, střídání vypravování matka - dcera.

10.04.2023 4 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Tak myslím, že s tímto autorem končím. Báječné dny byly utrpením a tato kniha byla mým mučením. Nudné alá Znamenitá mrtvola. Ztráta času.

07.04.2023 1 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Mně se kniha líbila. Měla spád, napětí, stále se něco dělo, žádná hluchá místa. Pachatele jsem uhodla napůl... Za mě skvělý thriller. A třešničkou na dortu je nádherná ořízka knihy.

07.04.2023 4 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Četla jsem všechny autorčiny knihy a přijde mi, že s každou novou je úroveň horší a horší. Toto byla nuda, děj se vlekl, pořád dokola se řešilo, kdo s kým. V posledních šedesáti stranách přišlo trochu akce, ale celkový dojem z knihy už to nezachránilo.

01.04.2023 3 z 5