Hvězdinka Hvězdinka komentáře u knih

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Rose Carlyle

Tak to byla skvělá jízda. Peníze neznají bratra, tady teda sestru. Závěr plný zvratů a poslední věty už jen čtete s otevřenou pusou. Tady v podstatě plán vyšel a zlo zůstalo nepotrestáno. Snad na dotyčné jednou dojde... Doporučuji.

17.11.2023 4 z 5

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

Za mě ne, vleklo se to a pachatel se dá odhalit snadno. Příšerné dětství dvou sourozenců, kteří si nesou své břímě dál a dál. Drsný jazyk k hrdinům patřil, ale celkově mě kniha vůbec nebavila.

14.11.2023 2 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

3,5 hvězdičky, příjemně plynoucí detektivka. Zločin tedy zase tak úplně příjemný nebyl, ale styl psaní, kdy se člověk zasměje i při tak ohavném zločinu, mi sedí. Těším se na další díl.

11.11.2023 3 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Za mě ne. Nefungující rodina, posléze nefungující vztah s partnerem z nefungující rodiny. A na konci... nic... Pokračování příští srpen, asi.

05.11.2023 2 z 5

Jen moje štěstí Jen moje štěstí Adele Parks

Skoro 400 stránek a většinu z nich se nic nedělo, děsně se to vleklo. A s blížícím se závěrem se autorka jakoby probudila a snažila se vše dohnat. Škoda, potenciál to mělo. Námět byl zajímavý - co s člověkem udělá nečekaně nabyté jmění a že ne každé přátelství je pravým přátelstvím.

29.10.2023 3 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Přečteno za jeden promaroděný den. Velmi napínavé, hvězdičku ubírám jen za předvídatelnost, pachatele nebylo těžké uhodnout, neboť postav tu moc není a jsou ve vztahu každý s každým. Těším se na další díl.

28.10.2023 4 z 5

Past Past Melanie Raabe

2,5 hvězdičky. Vleklá přípravná část, pak hon na kočku a na myš, kdy vlastně nevíme, kdo je kým a závěr slaďoučký. Nebavilo mě to.

27.10.2023 2 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Životní příběh chlapce, který rychle zapomněl, kým byl. Manipulace veliká, ale nějak ve mně tento chlapec nezanechal ty emoce, které chlapec v pyžamu ano.

22.10.2023 3 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Pomalý rozjezd, velkolepý závěr. Utrpení má mnoho podob...

22.10.2023 4 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Další případ inspektora Fawleyho, další díl, který si udržuje svoji vyšší laťku. Příběh mě bavil, prolínalo se tu více linek, vše logicky vyústilo v jednu. Těším se na další knihu.

20.10.2023 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Nelze soudit... Kruté čtení o životě před a o životě po... Krutý rozsudek, který se dal čekat... Krásný jazyk autorky, tleskám.

09.10.2023 4 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Více než polovinu knihy čtete to, co je v anotaci. Pak to nabere spád, ale je to tak překombinované, tolik 'náhod' během jedné rodinné dovolené, že z toho vznikla spíše podprůměrná kniha.

07.10.2023 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Mám rozporuplné pocity - 3,5 hvězdičky. Kniha byla čtivá, místy velmi napínavá, fandila jsem Janovi a v závěru mi ho bylo líto. Líbily se mi návraty do minulosti, které vysvětlovaly přítomnost. Samotný závěr ne a ne, takový se mi vůbec nelíbil, ale za to autor nemůže, moje očekávání byla prostě jiná. A třeba bude mít kniha pokračování a třeba bude mít Jan konečně trochu štěstí.

01.10.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

3,5 hvězdičky. Hodně čtivé, přečteno za den. Na začátku hororová situace, která vás nutí číst dál a dál. Co z toho bude? Závěr překvapivý, ale strašně překombinovaný, možná je to tím, že autor je muž, protože tohoto snad žena není schopna ...

29.09.2023 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Nakonec příjemné čtení, mělo to spád, stran tak akorát, podezřelí a prolhaní úplně všichni. Ten, kdo odhalí vraha dříve než na posledních stranách, je génius, nebo autor této knihy.

28.09.2023 4 z 5

Druhá žena Druhá žena Louise Mey

Je to noir román, takže se nelze divit stavbám vět a chybějící interpunkci. Kniha je do poloviny hodně pomalá, je to takový klid před bouří, klid před peklem žen, které se nechaly lapit.

24.09.2023 3 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Zajímavě a čtivě propletené osudy několika lidí, z nichž jich bylo hodně za hranami zákona. Příjemné překvapení, nešlo se odtrhnout od čtení.

21.09.2023 4 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Přečteno za jedno odpoledne. Začátek se vlekl (za což ubírám jednu hvězdičku), ale pak... To propojení všech se všemi a ten závěr, který vás dostane. Mám z něj až depresi. A přemýšlím, zda je to tak opravdu možné, zda osoba s takovou diagnózou unikne ze spárů odborníků. Jako prvotina úžasné, určitě doporučuji a budu vyhlížet další dílo.

16.09.2023 4 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Spíše než drogy této knize velí sekta, kdy vše odporuje zdravému rozumu. Kniha je čtivá, různé dějové linky se pak logicky propojí a závěr? No, tíživý. Dá se s takovým tajemstvím žít, v klidu žít? Dá se žít vedle takového člověka?

16.09.2023 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Jako oddechovka určitě ne. Prolínala se minulost s přítomností tak nějak chaoticky a příběh samotný o identitách mě také moc nenadchnul.

10.09.2023 3 z 5