hrosik3

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Přečteno za jediný den. Nádherná kniha ze života plná různých osudů, lidskosti, zloby i odpuštění. Smekám před autorkou.

23.01.2021

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Krásná kniha. Děj lehce plyne, je z něj citit těžký osud postav.

10.11.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Příběh plný hořkosti a tragédie, pocitu viny,ale zároveň s nadějí, že ke každému alespoň jeden člověk patří. Hana je krásná kniha se silným příběhem, doporučuji přečíst.

24.11.2017

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Výborné čtení! Příběh, který Vás chytne za srdce a nepustí. Lidské postavy plné lásky a smutku. Celým příběhem se táhne hořká příchuť zklamání, pocitu odcizení a zároveň naděje, že vše má nějaký smysl.

27.03.2018

Schindlerův seznamSchindlerův seznamThomas Michael Keneally

Konečně na ni došla řada a navíc splnila jeden bod čtenářské výzvy. Neuvěřitelný, silný příběh, plný zvěrstev, úplatků, boje o přežití, ale i slibů na přežití. Schindler hodně riskoval, ale pomohl tím mnoha lidem.

05.11.2019

Tajemství abatyše z AssisiTajemství abatyše z AssisiVlastimil Vondruška

Zatím asi nejslabší kniha od autora, co jsem četla. :(

24.06.2019

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesEoin Dempsey

Četlo se to dobře, ale bylo to předvídatelné a průměrné.

03.02.2020

Podbrdské ženyPodbrdské ženyJana Poncarová

Velmi smutné čtení plné beznaděje.

15.05.2021

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Krásný příběh, smutný, lehce plynoucí. Krátké kapitoly, spousta emocí, tragédie i pohádka. Moc jsem si čtení této knihy užila. Ráda doporučuji!

11.09.2017

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Nemohu dát lepší hodnocení. Kniha mě velmi zklamala. Jde málo do hloubky, příběh jako takový je povrchní, konec odbytý. Autorka psát umí, ale spíš líbivě a jednoduše, chybělo mi tam větší cítění, propojenost s druhou světovou válkou.

19.01.2018

Léto jako když vyšijeLéto jako když vyšijeEliška Horelová

K této knize jsem se dostala až teď v dospělosti a víte co? Moc se mi líbila. Takové příjemné odpočinkové letní čtení. Z knížky čiší úžasná pohodová atmosféra sluníčka, dobrodružství, vody a sena.

27.06.2018

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Nejprve jsem si říkala, co je to za protivnou babu, ta Britt-Marie, ale ona je to stařenka se širokým srdcem a s přesvědčením, že vše má mít nějaký řád. Sama v sobě k sobě hledá cesta. Cestu, jak si vážit sama sebe. Je to první kniha, kterou jsem od autora přečetla a moc se mi líbila. Vyvolala emoce, přiměla mě smát se i brečet. Hořkosladký příběh lidí, fotbalu a jedné krysy (nebo dvou?).

14.06.2017

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Tak tohle se nepovedlo. Jako kdyby se autor nemohl rozhodnout, jaký příběh napsat. Hlavně ty pohádkové pasáže mi tam strašně vadily a nudilo mě to.Sice jsem dočetla, ale Britt Marie byla mnohem lepší a lidštější.

20.08.2017

Paměť mojí babičcePaměť mojí babičcePetra Hůlová

Pěkná kniha. Trochu mi dělalo problém na začátku zažít si mongolské výrazy, ale dalo se to pak z textu poznat, co to znamená. Příběh žen jedné rodiny, jejich sny, touhy, nenaplněná přání a srovnání života na venkově a ve městě.

12.01.2018

Probudím se na ŠibujiProbudím se na ŠibujiAnna Cima

Začátek nudný, nemohla jsem se začíst. Pak mě to i bavilo, hlavně ten překlad, ale konec useknutý. Čekala jsem více.

20.05.2019

Smrtící imitaceSmrtící imitaceJ. D. Robb (pseudonym)

Parádní čtení, pěkně to uprašuje. Je fajn sledovat, jak se mění Eviny city, přístup k jejím blízkým.

29.05.2019

Dům číslo 6Dům číslo 6Nela Rywiková

Z toho, co jsem letos zatím četla, je to asi největší překvapení. Opravdu čtivá kniha, která vás vtáhne do děje a charakterů postav. Doporučuji!

23.08.2019

Podivná knihovnaPodivná knihovnaHaruki Murakami

Jedna hvězda za ilustrace. Jinak se hlásím k těm, co jim unikla pointa. Zbytečně vydaná kniha.

18.11.2019

LazarLazarLars Kepler

Čtivé, napínavé, ale už překombinované.

27.09.2020

Lístky ve větruLístky ve větruVirginia Cleo Andrews

První díl byl super, měl atmosféru, druhý díl je jen slabý odvar, měla jsem potíže dočíst do konce, zbytečně moc postav, dle mého, hlavní hrdinka je protivná, její bratr úchylný a celkově je to postavené na extrémech :( Za mne zklamání.

26.05.2015

PoutníciPoutníciKathleen Winsor

Přečteno s velkým sebezapřením, zbytečně dlouhé, mnoho postav, ovšem žádná vyjímečná, příběhy jednotlivých postav jen započaté, ale nedokončené, vlastně mi přišlo, že se tam opakuje jedna jediná myšlenka: koho s kým podvést, přitom téma by mohlo být určitě zajímavé, kdyby se s ním pracovalo lépe, za ne zklamání

01.02.2016

Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJohn Green

Taková kniha o ničem. Grafy, které nedávají smysl, myšlenky jim odpovídající. Přečetla jsem sice za dva dny, ale byla to nuda.

20.07.2017

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Trochu chaotické.Škoda, že první příběh nebyl více rozpracovaný. Pokémoni jsou na mne v detektivce teda moc. :) Dle mého názoru průměrné.

20.05.2019

Doktore, šťastný a veselý!Doktore, šťastný a veselý!Patrick Taylor

Krásné, milé, příjemné čtení. Čiší z toho taková pohodová atmosféra.

23.09.2019

Podivná svatba na LichniciPodivná svatba na LichniciVlastimil Vondruška

Tak tohle byla hrozná slátanina, co neměla hlavu ani patu.

02.04.2020

Hanebná kráskaHanebná kráskaMartina Cole

čtivé, moc pěkné, i když začátek poněkud drsný

21.09.2013

Utekl jsem z OsvětimiUtekl jsem z OsvětimiRudolf Vrba

Za mne super napsaná kniha, která mě chytla hned od začátku, včetně doplňkových dokumentů, zpráv, doslovu, doporučuji přečíst všem.

06.01.2014

Útěk z afrického peklaÚtěk z afrického peklaBarbora Koudelková

Souhlasím s vitmar, neskutečně naivní slečna, řešící hlavně poníze, ten zbytek byla taková kulisa, kniha mi nic nedala, jen jsem žasla, jak může někdo tak naletět, když je neustále slyšet o podobných zkušenostech apod., další knihy mě nelákají ani náhodou

28.06.2014odpad!

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Tahle knížka mě dostala, o holocaustu jsem jich přečetla už dost, ano, možná byly ty druhé napsány pro někoho lépe, tahle je ale jiná, tři dějové roviny, příběh Minky je rozhodně nejzajímavější a plný emocí, ale i Sage toho má v sobě hodně, upíři tak trochu na dokreslení jiné kultury, proč ne? Mně se líbila moc.

23.03.2016

Tajemství porodní bábyTajemství porodní bábySabine Ebert

Rozvláčné, až moc různých příhod a dobrodružství.

18.02.2017