Neprůstřelné alibi

Neprůstřelné alibi https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95834/neprustrelne-alibi-95834.jpg 5 149 27

Eva Dallasová série

Po návratu z dovolené čeká na policistku Evu Dallasovou v New Yorku tvrdý oříšek – série zdánlivě nesouvisejících vražd bez motivu, provedených zvláštním způsobem. Eva zjistí, že stopy vedou ke dvojici mladíků z bohatých rodin, kteří zabíjejí čistě pro zábavu a navzájem si poskytují alibi. Hledá důkazy, které by o jejich vině přesvědčily soudce, neví však, že se sama má stát další obětí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Indulgence in Death , 2010

Olga8480
Olga8480
30.05.2022 5 z 5

Skvělý díl...Eva je prostě živel. A když dva zazobanci z nudy začnou soutěžit ve vraždění. Je to právě Eva se svým týmem, kdo se postará, aby dostali zasloužilí trest.

georginaa
georginaa
23.10.2021 5 z 5

Ta Eva fakt mě baví, ty její hlášky, dohady s Peabodyovou. Nesnáší namachrovaný týpky co si myslí, že když jsou pracháči, tak můžou cokoliv na světě, že jim projdou i vraždy. No to pěkně narazí, až Eva najde důkazy a zažene je do úzkých.

hrosik3
hrosik3
18.05.2021 5 z 5

To byla jízda! Super, akorát kdy si konečně zas bude Eva s Peabodyovou tykat?

Jessybelle
Jessybelle
19.03.2021 5 z 5

Po delší době zase rande s Evou... Skvělá zápletka, příběh se pěkně rozvíjí... Je to pěkná detektivka..jen si občas říkám, jak mohla dělat policajtku bez Roarka... ????
Líbí se mi sledovat linii mimo aktualní příběh.

moudivlacek
moudivlacek
18.10.2020 5 z 5

Skvělý díl dalšího případu Evy! Ta velice brzy podezírá dva bohaté podnikatele z vážených starých rodin, kteří si myslí, že díky svému společenskému postavení a penězům mohou vše, dokonce rozhodovat i o smrti lidí pod jejich úroveň. Eva si nedá pokoj a postupně zjistí se svým týmem i za pomoci Roarka mnohem víc informací a důkazů, než bude těm dvěma milé. Protože Eva je také 1 z nejlepších ve svém oboru....
Stále mě dokáže naštvat a pohoršit, když si někdo myslí, že je někdo víc než vy... A stále je nechápu....

leonessa
leonessa
30.12.2019 5 z 5

Jako vždy brilantní zápletka.

Laf
Laf
28.09.2019 5 z 5

Opět další díl z této série, do kterého jsem se začetla hned od začátku a zhltla jedním dechem. Napínavé od začátku do konce. Doporučuji :)

cherubinka
cherubinka
03.04.2019 5 z 5

Páni, po minulém dílu jsem byla k dalšímu skeptická, ale opět se to četlo jedním dechem. Překlad nehodnotím, nemá to smysl :D

lifeoptimist
lifeoptimist
13.01.2019 5 z 5

Zase jedna skvělá, sice mi déle trvala (není toho času), ale musím pochválit aspoň trošičku z překladu - je tam malilinkaté zlepšení - zase měly některé přestřelky a rozhovory šťávu, ale pořád si ti co si tykali vykají včetně hlavních postav, navíc Caro je zase Carová, ale všimla jsem si, že z ústředí je zase centrála :-) to jen takové vsuvky..... i tak se těším na další díl

Marcik7
Marcik7
21.12.2018 5 z 5

Knihy z této řady mají setrvale stejně vysokou úroveň, ani tento nezklamal, ba právě naopak - napínavý od začátku do konce, okořeněný zmínkami ze soukromí hlavní dvojice Evy a Roarka a malými vtípky. Rozhodně doporučuji!

munka
munka
27.08.2018 5 z 5

Skvelý príbeh. Potešila návšteva Írska, aj pomoc pri vyšetrovaní vraždy. Osviežili príbeh a Evu s Roarkom pripravili na riešenie neskutočných vrážd.

TaLu
TaLu
10.04.2018 5 z 5

To byl příběh.
Přečteno s chutí. Což je u této série u mě setrvalý stav.
Začátek netradičně pár dnů dovolené u rodiny v Irsku, byl milým zpestřením.
Samotnou zápletku děje nebudu vyzrazovat, jen jsem si znovu uvědomila, jak autorka několika větami shrne poznatky o jednotlivých postavách, aby mohl knihu srozumitelně přečíst i člověk, který čte pouze jeden díl. My ostatní těmi několika větami nejsme nikdy rušeni v plynulosti a spíše nám to pomáhá ponořit se ještě více do charakterů osob. Za to patří autorce můj obdiv.
Ve strhujícím napětí několika dnů probíhá tentokrát vyšetřování mnoha vražd.
Utvářejí nás situace, kterými procházíme, přesto někdo vyjde z těžkostí silnější a někdo zlomený nebo pokřivený. A někdo dostal výchozí podmínky velmi dobré a zneužil je. Knihy této série mi tuto pravdu připomínají.
A člověk je za určitých podmínek nejhorším predátorem, protože je predátorem vědomě. To mě napadlo při tomto úžasném čtení. Doporučuji. Opět.

bekule
bekule
19.01.2018 5 z 5

Napínavé, vtipné ostatně jako vždy v této sérii. Park v Irsku - krásný dojemný moment , to se Evě fakt povedlo.
...............................................................................................................................................
Vzhledem k tomu že Dallasová je už dlouho moje nejoblíbenější knižní postava a máme společné jméno , nemůžu jinak než si knihu zařadit do letošní výzvy, ač jinak se snažím do výzvy hledat spíš něco nově objeveného.

Zdenda20
Zdenda20
12.11.2017 3 z 5

Několik knih od autorky jsem již přečetl, ale tahle je ta lepší. Dobrý příběh i s humorem. Jen mi vraždící zbraně přijdou dost směšně. Dnešní lumpové se mají asi co učit. Zkuste přečíst, ale moc se netrapte s realitou. Doporučuji všem co mají rádi detektivní příběhy.

Ajrad1981
Ajrad1981
21.01.2017 4 z 5

Příběh super, napínavý, děj gradoval, paráda. Nicméně mi na knize něco nesedělo. To něco jsem identifikovala hned. Překlad. Celkem chápu, že má každé vydavatelství svého překladatele, ale možná by neškodilo seznámit se s prací svých kolegů. Takhle jsme v situaci, kdy si Eva s Peabodyovou ve 31. díle série kolegiálně vykají, přestože v díle č. 22 si kamarádsky tykaly.
Ovšem překladatele nehodnotím, to by vůči autorce nebylo fér, navíc jsem si na tuhle nelogičnost brzo zvykla a posléze byla tak pohlcena příběhem, že jsem to ani nevnímala.

Jinak tohle je asi první kniha z této série (z těch, co jsem četla), u které jsem se pobaveně zasmála. Bylo to hned na začátku při dovolené Evy a Roarka na irském venkově:

Teď! To je ono! Co je to za jazyk!
Myslím, že se mu říká kokrhání.

:-D

helenkan
helenkan
10.09.2016 5 z 5

No pááááni přímo jsem to zhltla.A to za jeden den. Napínavý jak kšandy.Já tu sérii prostě miluju.

xindl007
xindl007
10.03.2016 3 z 5

Zápletka se vydařila,ale android a podobné vymoženosti techniky blízké budoucnosti byly až moc silné kafe...

ovpana
ovpana
23.06.2015 4 z 5

Hezká kniha ,napínavý příběh dobře se čte,

mariva
mariva
09.04.2015 5 z 5

Výborný a napínavý příběh. Motiv dvou znuděných bohatých mužů, kteří vraždí pro zábavu, se už v sérii Smrtící objevil, ale naštěstí autorka dokáže vždycky rozvinout zajímavý děj, takže se neopakovala.

Dadla1
Dadla1
14.02.2015 5 z 5

klasicky dobrý díl serie smrtící, přečteno jedním dechem, všem doporučuji

J. D. Robb (p)
americká, 1950