hrabalikoval hrabalikoval komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Kniha mě bavila. Nechci zlehčovat co se Cilce stalo a jakkoliv to zpochybňovat - bylo to strašné! Ale tatér z osvětimi mi přišel víc čtivý a napínavý. Tady už to nebylo tak “napínavé” jako v tatérovi. Spíš jsem tady čekala popis toho co přesně se dělo Cilce v Březince a jak to snášela tam (pocity, zážitky…) Muselo to být strašné. Ale chápu, že je to také tím, že spisovatelka s Cilkou přímo nemluvila a měla to všechno “ z druhé ruky “. Každopádně toto téma je velmi citlivé a můžeme být jenom rádi, že jsme si to neprožili my sami.

30.01.2022 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Čekala jsem krásný romantický příběh který poběží. Bohužel jsem dostala jenom starosti o dítě. Chápu ten příběh a to jak na sebe navazuje jenom jsem čekala víc romantické akce.

20.01.2022 2 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Musím říct že mě tento příběh Kate bavil zatím ze všech nejvíc. Nemůžu si ale pomoci v tom, že se Robert trochu inspiroval spisovatele Timem Weaverem. Kdo četl i tyto příběhy, tak to pochopí. Každopádně jsem knihu přečetla rychle protože je čtivá a děj plyne rychle. Bohužel snad poprvé byl docela dost předvídatelný děj, ale nadruhou stranu byla to oddechovka a člověk je rád že se taky jednou trefí do konce. :D

05.01.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásná vánoční pohádka. O tom jak o Vánocích se dějí zázraky a vše vždy dopadne dobře. Kniha se mi opravdu líbila i když se jedná o dětskou pohádku. Příběh mě bavil, vcucl a přečetla jsem ho jedním dechem.

29.12.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Já prostě u Weavera nemůžu jinak než 5 hvězd. Do posledního detailu promyšlený a super čtivý příběh. Jste na konci mysli te že už vite všechno ale stejně to je úplně jinak. A to mě na to baví nejvíc. To že do posledního písmenka si nejste jisti ničím. Těším se na další díl.

19.12.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavý námět. Popravdě jsem byla překvapená že jsem knihu přečetla relativně rychle. Ale nemůžu říct, že by to bylo něco extra. Spíš taková klasika. Je zajímavý si představit jak bysme žili kdyby se určité věci v minulosti nezměnily. Opravdu zajímavé téma, které bysme v dnešní době měli připomínat a být rádi, že žijeme tak jak žijeme.

21.11.2021 3 z 5

LOVEnie LOVEnie Jan Potměšil

Klasická “vypínací” kniha u které nepřemýšlíte a přesně víte jak to dopadne. Přečteno za pár dní a odreagováno od těžší knih, takže účel to splnilo.

06.11.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Dostala jsem ji jako dárek a tak jsem úplně nevěděla do čeho jdu. Každopádně námět zněl super a tak jsem knihu popadla. Musím říct že jsem trochu zmatená z toho že strašně dlouho trvalo než se něco stalo a potom to zase strašně rychle všechno bylo u konce. Některé věci nemusely být ani zmíněny a nevadilo by to. Ale každopádně to nebylo špatné ale myslela jsem že tam bude třeba nějaká hlubší zápletka nebo tak. Ale nevadí fajn kniha na počtení.

30.10.2021 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Popravdě mě to moc nebavilo. Děj se vyvíjel docela pomalu a všechno se to táhlo. Ze začátku mě to bavilo, ale pak jsem se zasekla a přišlo mi strašně zdlouhavý. Docela mě to mrzí protože jsem od toho čekala víc. Každopádně další knihy od autorky mám v plánu.

14.10.2021 2 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Nevím jak to autor dělá ale další super kniha. Nejdřív jsem ju odkládala kvůli nedostatku času ale pak jsem začetla a 3/4 knihy šlo hned ikdyž nebyl čas. Tento díl mě zaujal a opravdu mě bavilo jak děj vyvíjel. Bylo to vymyšlené do posledního detailu. Akorát už by se David mohl naučit u sebe nosit nějakou zbraň a né chodit všude jen tak.

15.09.2021 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Lehká erotický román. Oddechovka po které jsem šáhla už podruhé a znova mě to bavilo. Jednoduše napsané, reálné scény, které nás pohltí a my čteme až do konce. Ráda si znova přečtu i další spisovatelčiny knihy.

19.08.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příjemné oddechové čtení. Musím říct že knihu od knihy se do stylu psaní autorky dostávám víc a víc. Je to vždy jednoduchý příběh který přesně víme jak skončí. Ale i to někdy potřebujeme. Upozorňuji že není dobré číst knihu když má člověk hlad. Protože i z těch popisů by se člověk nejraději do koláčků zakousl. Kniha mě bavila a těším se na další díl.

10.08.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari Lapena je prostě spisovatelka od které budu chtít přečíst všechny knihy. A to se potvrdilo. Další povedená knihu u které neví jak to dopadne. Tento zvrat mě velice bavil a opravdu bych ho nečekala. Kniha byla napínavá a přečetla jsem ju jedním dechem. Těším se na další její knihy.

25.07.2021

Nikdy nebudem piť slaný čaj Nikdy nebudem piť slaný čaj Monika Macháčková

Kniha o živote tak ako je. Klasická evitovka ktoré mám rada. Jednoduché ľahké čítanie, ktoré nikdy neomrzí. Tato kniha sa mi čítala zo začiatku ťažko, no čakala som šťastný konec. Hlavnej hrdinke som držala pal už od začiatku a vedela som že to zvládne.

09.07.2021 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tato kniha mi přišla trochu jiná než předchozí, ale nevím čím to je. Asi jak sám autor napsal on sám ne velký fanda filmu a proto je kniha z pohledu filmu hodně podrobná. Není tady tolik akce jako v předchozích dílech. Ale nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Opět byla dobře napsaná a rychle se četla. Weaver prostě umí udržet čtenáře v ději. Už se těším na další díl.

13.06.2021 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Přečteno už podruhé s odstupem několik let. A musím říct že mě to bavilo. V knize je pořad nějaká akce a děj plyne rychle. Je to čtivé a jednoduché. Všichni už na začátku víme jak to dopadne, ale přesto kniha baví.

17.05.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha není špatná, ale já se nějak nemůžu dostat na notu Kate. Prostě Erika mi seděla víc. No ale třeba v dalších dílech se to zlepší. Každopádně kniha nebyla špatná. Četla se dobře a příběh byl tak docela zajímavý. No nevím proč furt čekám na to jsem měla u Eriky ikdyž vlastně nevím co mi chybí :D. Ale další díl budu vyhlížet abych si mohla přečíst.

08.05.2021 3 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Tak tohle bylo strašně dlouhé. Ten děj a následný konec by asi nebyl tak strašný kdyby kniha měla tak o 200 stran míň. Všechno se strašně táhlo a popravdě jsem ke konci hodně věty přeskakovala a moc mi to teda nevadilo. Tuhle knihu už si bohužel znovu nepřečtu.

26.04.2021 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh. Na to jak těžké téma tohle je to krásně “jednoduše” napsané. Oceňuju to jak je kniha napsaná a zpracovaná. Velmi dobře se četla a ubíhala rychle. Protože tohle prostě chcete dočíst do konce. Pocity z knihy se mi začali ukazovat spíš po přečtení jak během čtení. To si říkáte furt dobře dobře ale pak to dopadne. Ten konec, který ve vás vyvolá city a vy prostě musíte přemýšlet. Proč to někdo dělal, jak to mohl dělat. A jenom obdivuje všechny co tohle zvládli překonat a ještě navíc najít lásku na celý život.

11.04.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opravdu sladký příběh o tom jak vždy všechno dobře dopadne. Tento díl mě bavil o dost víc jak první. Kniha krásně plynula a četla se sama. Bavily mě popisy míst v NY a vlastně takově cestování spolu s hlavními hrdiny. Sofie mi přirostla hned k srdci a věřila jsem v dobrý konec její lásky. Těším se na další díl.

04.04.2021 4 z 5