hrabalikoval hrabalikoval komentáře u knih

Zavri oči a snívaj Zavri oči a snívaj Lucy Keating

Knížka velmi překvapila. Na knížku jsem narazila na instagramu díky nějaké fotce. Zaujala mě jak dějem tak obalem (musíte říct, že je povedený :) ). Od knížky jsem očekávala strašnou romanťárnu, jako že holka si vysnila kluka, potom ho najde a budou spolu žít šťastne až do konce života. I když celou dobu víte, jak to dopadne, tak knížka nabízí taky trochu zápletek, vtipných scének a samozřejmě nahlédnutí do těch nejtajnějších tajemstvích. Děj knížky krásně plyne a navazuje jedno na druhé. Musím říct, že asi od posledních 150 stran jsem se nedokázala odtrhnout dokud jsem je nedočetla. Kniha je oddychovka, ke které se určitě s radostí vrátím.

29.12.2016 4 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Příjemná knížka na čtení :). Jednoduchý děj, nic komplikovaného a hodně lásky. Hlavní hrdinka je trošku zmatkař, ale zvládla to i v Paříži. Knížka je příjemně čtivá, protože se nemusíme nad ničím zamýšlet, všechno plyne. Je to příjemná oddychovka v náročném obodobí jako je zima :D

12.12.2016 3 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Tohle je fakt silná knížka. Vůbec bych se nedivila, kdyby někdo tak šílený byl i ve skutečnosti a nedokážu si představit, kdyby se to opravdu stalo. Knížka je staršího data, ale myslím si, že zanechala v literatuře silnou čáru. Vůbec se nedivím, že jsme měli toho i na povinné četbě v češtině. Musím říct, že je to jedna z mála z kategorie "povinné četnní ve škole", která mi něco dala a dokonce jsem se k ní vrátila.
Knížka je napsaná fakt skvěle a myslím, že v době kdy byla napsaná (ikdyž i v dnešní) si lidi nedokázali představit, že by se to stalo ve skutečnosti. Je to kontroverzní téma.
Silný příběh, který doporučuji si přečíst určitě!!

24.11.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tahle knížka zaujme už jenom samotným obalem - je prostě úžasný a jiný.
Na knížku jsem byla strašně zvědavá a těšila jsem se na ní a musím říct že nesklamala.
Není to knížka která ma klasický děj. Je to napsané stylem deníku, takže to na sebe nějak moc nenavazuje.
I přesto musím říct že knížka je čtivá a dává člověku podněty k zamyšlení :) Ukazuje že i život známé osobnosti se neliší od normálních.
Aňa vtipně ale i vážně popisuje části svého života což je pro lidi kteří ji mají radi je jenom plus.
Knížka je výborným společníkem jak ke kávě tak do postele s čajíkem a teplíma ponožkama :))

11.11.2016 3 z 5

Nejdřív se mi do knížky vůbec nechtělo, ale nakonec jsem se přemluvila a knížku začala číst. Zavřela jsem ji až na poslední stránce. Vtipně napsané putování životem staříka, který "změnil svět". Tahle knížka mě bavila každou její stránko a už dávno jsem se u knížky tak nenasmála.

04.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na přečtení této knížky jsem se strašně těšila. Na všech sociálních sítích jsem četla samé pozitivní komentáře o tom jak je knížka úžasná, a že už dlouho nikdo nenapsal tak dobrou knížku.

Neříkám, že knížka není zajimavá ani že je nějak špatně napsaná. Naopak se mi libí jak autorka dokázala proplést 12 ženských osudů do jedné knížky tak, že se všechny znají. I když musím říct, že občas jsem se musela zamyslet kdo je kdo.

No na druhou stranu musím říct, že do poloviny knihy nebyl snad jeden dobrý konec kapitoly. Ano kniha je o životě, ale neříkejte mi, že všichni žijeme tak negativním životem. Vždy když jsem dočetla nějakou část knížky donutilo mě to zamyslet se nad životem s tím, že nechci dopadat tak jak hlavní hrdinky... vždyť skoro ani jedna z nich nedopadla v životě dobře :D (úmrtí, dluhy, nevěra, zničený dům, okradení kamarádky, vykrádání bytů...)

Konec téhle knížky mě dostal na tolik, že jsem si řekla, že knížku dám do knihovničky, aby ji zdobila, ale asi jí dlouho znova nepřečtu.

04.11.2016 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila a musím říct, že jsem ju přečetla na jeden nádech. Možná je to tím že je to Harry, ale odpustila jsem Joanne ten jednušší děj (když vezmu v podtas jak byli napsané knížky předtím). Všichni jsme chtěli vědět jak Harry žije dál a v téhle knížce je to přesně o tom. Byla bych ráda, kdy to u nás nějak divadlo chtělo zrealizovat, protože některé věci jsem si úplně na divadelním jevišti nedokázala představit. Knížka určitě zaujala a není přečtená naposled.

04.11.2016 4 z 5