Holly.W Holly.W komentáře u knih

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Tak to byla PECKA. Jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Anotace mě až tak nezaujala.... říkala jsem si, téměř 400 stran knihy se bude odehrávat na ledovci? Pff... A ono to nakonec bylo jinak..... Jsem velice ráda, že jsem si knihu půjčila. O tom co trápilo Felicity, řekla bych, zatím moc napsáno nebylo. Proto to bylo asi tak originální a děsivé. Kdo je Freddie? Kdo je Bamber? Kdo je Shane? Vynikající zápletka, překvapivé zvraty. Přesně jak slibuje obálka knihy: bude vás mrazit. A mě opravdu mrazilo. Při čtení jsem nevnímala nic jiného, zcela jsem se ponořila do knihy. Závěr mě dostal.Panečku. Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Myslím že brzy opět zavítám do knihovny.

17.12.2021 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že v poslední době se doslova roztrhl pytel s knihami s podobným tématem - tedy válečná doba + zakázaná/nešťastná láska. Když však tuto knihu srovnám například se sérií Paní ze severu nebo Kavárna u anděla (které se mi osobně moc líbily) tak Vinařství žalostně pohoří. První třetina knihy nebyla špatná, ale potom to šlo rychle z kopce. Hlavní postavy mě ničím neoslovily, neoblíbila jsem si je, vůbec něbyly propracované, naopak byly plytké. Děj zvláštní, krkolomný, ničím mě nazaujal. A nelíbil se mi ani popis válečných scén. Škoda, čekala jsem od knihy více. Proč proč má teď skoro každá kniha nálepku bestseller když na to vůbec nemá? Pro mě je to spíš teď už varování..... Rozmyslím si přečtení dalších dílů, jestli to za to vůbec stojí.

14.12.2021 2 z 5

Beznadějný osud Beznadějný osud Susanna Kearsley

Kdybych mohla tak dám i šest hvězdiček. Pro mě překrásné čtení. Tahle autorka mě neuvěřitelně baví. Po dlouhé době uchvacující kniha, od které jsem se nebyla schopna odtrhnout, nevnímala jsem čas, myšlenky, prostě nic, cele jsem se ponořila do příběhu, do osudů hlavních postav. Opět kniha o silných ženách, které se s příběhem vyvíjejí. Marry, která z nevýrazného stydlivého ptáčátka dospěje v překrásnou, seběvedomou labuť. A Sára, která se vyrovná se svou nemocí a naučí se s ní žít. A ach pan MacPherson, do toho jsem se tak trochu zamilovala.... kéž by i v dnešní době byli takoví obdivuhodní, stateční a čestní muži, jejichž ženy by se cítily milovány a v bezpečí.
Prostě krása, krása, krása. Tuto knihu budu mít v mysli ještě dlouho. Stejně jako Ohnivého ptáka. A k oběma se jednou moc ráda vrátím.

03.12.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Perfektní detektivka odehrávající se v drsné mrazivé Minnesotě. Tak to mám ráda, mrazivé počasí se k tomuto tipu čtiva hodí. Chytlavý děj a čím dál sympatičtější duo Jude a Uriah. Těším se na pokračování.

27.11.2021 5 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Přeslazená, naivní romantika. Takových už tady bylo, všechno na jedno brdo. Ty tanečky, které kolem sebe dělali Pippa a Nick, neschopni si vše vyříkat jako dospělí lidé, mě vážně dost vytáčely.

23.11.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Výborné. Napínavé od první do poslední stránky. Nemohla jsem se odtrhnout. Tak dobrý thriller už jsem dlouho nečetla. Neodvažovala jsem se ani tipovat, kdo by moh být vrah.

18.11.2021 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Druhý díl se mi líbil více než první. Nevím čím to, ale asi mi přišli zajímavější osudy postav v knize. Moc hezké. Těším se na další díl.

12.11.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Výborná detektivka. A zároveň moje druhá přečtená kniha od Larse Keplera, první byla Hypnotizér. Hypnotizér mi místy přišel chaotický, nepřehledný, zmatečný. Ale tohle byla jízda, velké zlepšení, napínavé od začátku až do konce. Mnohem méně chaotické. A mnohem více zaměřené na Joonu Linnu, sympaťák, kterého jsem si velice oblíbila. Těším se na další knihu.

04.11.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Plný počet nemůžu dát. Kniha mě bavila, byla hezká, ale že bych ji četla jedním dechem to ne. Co bych vyzdvihla, tak složitý, vyvíjející se vztah matky a dcery.

25.10.2021 4 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Dobrá kniha. Která se ale dala napsat, dle mého názoru, lépe. Hlavně to dění ve vlaku - mohlo se více vystupňovat napětí. A konec byl zvláštní, takový utnutý.

20.10.2021 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tuto knihu jsem si koupila ve výprodeji za velice příznivou cenu. Ke koupi mě zlákal obrovský počet komentářů a vysoké hodnocení. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že se z ní stane jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy v životě četla.
Prvních 200 stran mě, musím se přiznat, moc nebavilo. Dlouhé dialogy, žvatlání dvou zamilovaných lidí. Ze začátku mi Taťána lezla na nervy. Ta sladká, nevinná, hodná a čestná Taťána, která se jen všem snažila zavděčit. Dokonce své sestře přenechala svou životní lásku.
Potom přišla pasáž ze zimního válečného Leningradu. Tuto pasáž jsem četla se zatajeným dechem. Muset se dívat, jak lidé které milujete umírají jeden za druhým. Hladovět, být vděčný za drobek chleba s pilinami. Bojovat o každý den života navíc, slábnout víc a víc, pomalu umírat. Šílená Ruská zima. My, v této době, kdy jsou potravinami, oblečením a všemožnými myslitelnými i nemyslitelnými věcmi narvané obchody až po strop v době kdy je všeho takové množství. V době obrovského hýření, plýtvání a vyhazování si už ani neumíme představit, že něco takového lidé mohli někdy zažívat. I proto, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
A konec? Infarktový. Prostě jako celek je to nádherná, kouzelná a nezapomenutelná kniha. Kniha o válce a obrovské lásce dvou spřízněných duší tvoří nezapomenutelný příběh. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím.

15.10.2021 5 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Nějak mě to neuchvátilo. Místy jsem se nemohla začíst a nudila jsem se. Tři čtvrtě knihy o ničem, dialogy nezajímavé. Přemýšlela jsem, že knihu odložím, nakonec jsem to neudělala. Konec byl trošku překvapení, malinké zlepšení dojmu.

29.09.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jako bylo to dobré, čtivé, napínavé. Mělo to všechno, co má dobrá detektivka mít, mělo to spoustu překvapivých zvratů, ale...... místy mi to přišlo hodně zvláštně psané a dost zamotané = za to jedna hvězda dolů.

24.09.2021 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Velice příjemná oddechovka. Takové nenáročné, pohádkové, vánočně naladěné počteníčko. I když bylo velice brzo jasné, jak to dopadne, tak se mi kniha líbila a četla se dobře.

17.09.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemůžu jinak a musím se přidat k nadšeným ovacím na tuto knihu. Velice silný příběh, což jsou ostatně asi všechny knihy a filmy s tématem války. Kniha na mě velice zapůsobila a budu na ni myslet ještě dlouho. Je neuvěřitelné, jakých krutostí jsou lidé schopni.... vskutku nejhorší tvor na planetě je člověk.

06.09.2021 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Od autorky jsem už četla Ohnivého ptáka, který mě naprosto okouzili. Proto jsem si musela přečíst hned něco dalšího. A Mariana mě nezklamala. Překrásný příběh oděhrávající se opět ve dvou časových linkách, tékové knihy mám ráda. Nemohla jsem se odtrhnout. Sice ke konci smutné, ale nakonec to dobře dopadlo. A musím říct, že ten konec jsem nečekala, moc příjemně mě překvapil. Brzy sáhnu po další knize od autorky.

31.08.2021 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Kniha mě příjemně překvapila. Napínavé jak kšandy od začátku do konce. Já být na místě Kristy tak udělám totéž. Jenom jsem čekala, že dějová linka Cliftona dopadne jinak, tady to mohlo být trošku propracovanější. Ale jinak velice podařený thriller z vězeňského prostředí.

16.08.2021 4 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Kniha byla hezká, ale přišlo mi, že hodně smutná a depresivní. Velice brzo jsem tušila jak to dopadne. A kdybych byla Adelle, tak se rozhodnu jinak.

11.08.2021 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Weaver nikdy nezklame. Mám všechny jeho knihy a kdykoliv vyjde nová, hned kupuji. A nikdy jsem nelitovala. Když jsem si přečetla anotaci k této kníze, řekla jsem si: bez Davida Rakera? No to snad ne! To mě nebude bavit! Naštěstí jsem se mýlila. Opět výborný, napínavý děj, který vám nedovolí knihu odložit. Plné nečekaných zvratů. A hlavně výborné postavy, které jsem si velice oblíbila. Doufám, že o Rebece a Travisovi ještě uslyšíme. Pro mě je Weaver jeden z nejlepších současných spisovatelů thrilleru a už teď se těším na další knihu.

03.08.2021 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Knihu jsem si koupila ve slevě, dlouho se na ni prášilo na polici. Dlouho jsem se odhodlávala si ji přečíst. A naprosto mě srazila do kolen, tak krásnou knihu jsem dlouho nečetla. Nádherný, okouzlující příběh, který se odehrává ve dvou časech (takové knihy mám ráda) postavy, které si prostě zamilujete. A navždycky si zapamatuji větu, která zde byla řečena: "Nikdy bys neměla dávat svou ruku žádnému muži, pokud by zároveň neměl i tvé srdce" svatá pravda, a hodí se do mého momentálního života...... Určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

26.07.2021 5 z 5