Beznadějný osud

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

I po necelých tři sta letech zůstává šifrovaný deník jakobitské emigrantky Mary Dundasové záhadou. Sára Thomasová, která má za úkol deník dešifrovat, brzy zjišťuje, že Maryin deník skrývá úplně něco jiného, než očekávala. Mary touží po mnoha věcech: svobodě, dobrodružství a rodině, kterou ztratila. Když se naskytne příležitost, Mary se odváží kráčet cestou, která je mnohem překvapivější a nebezpečnější, než si kdy představovala. Zatímco Sára postupně poznává Maryin poutavý příběh plný rebelie a zrady, sama čelí událostem, které ji nutí přehodnotit svůj dosavadní život – přemýšlí o sobě samé, o věrnosti a hlavně o lásce. Ačkoli je dělí celá staletí, tyto dvě ženy spojuje cesta za poznáním, na které objevují hranice důvěry a nevyzpytatelné hry osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412835/big_beznadejny-osud-09a-412835.jpg 3.948
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

A Desperate Fortune


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Beznadějný osud

Lucie401
30. září

nebavilo mě to.

marara
16. července

Jsem trochu rozpačitá, co vyzdvihnout. Více mě bavila současná dějová linka o Sáře, která luští šifru deníku. Bylo zajímavé sledovat myšlenky a prožitky ženy s Aspergerovým syndromem, stejně jako ponořit se do atmosféry života ve francouzském starobylém sídle. Ta historická linie mě obohatila o poznatky o jakobinech. Jinak mě trochu zlobila předvídatelnost obou milostných vztahů.


petronella1
29. června

Po knihách Mariana a Zimní moře velké zklamání. Hodně jsem se u knihy nudila

Leena
10. dubna

Na tuto knihu jsem se těšila, ale myslela jsem si, že to bude lepší.
Ze začátku až do třičtvrtě knihy se nic nedělo, pak to začalo být zajímavější, konec byl dojemný, toť ale asi tak vše:-(
Celkem mě tato kniha zklamala, spíše červená knihovna.

Pavlaj
22. února

O hodně pomalejší a na děj chudší než třeba Zimní moře, hlavně v první polovině. Taky je nutné si přiznat, že i ta historická linka je v podstatě jen romance a la Osobní strážce na pozadí kulis jakobínského povstání. Plným počtem hodnotím spíš proto, že se mi to zrovna nějak trefilo do nálady, reálně je to tak na 75%. Asi se mi na tom líbila právě ta absence akčních a dramatických scén a nádech reálnosti. A díky problematice Aspergerova syndromu mě docela zaujal i ten současný příběh.
P.S. K tomu přitakání "Ba" - předpokládám, že jde o překlad britského Ay a má naznačit, že bodyguard byl Skot a nemluvil zrovna Oxford English. Uznávám, že v češtině to zní divně.

jajinka111
24. ledna

Ač to nemám ve zvyku, knihu jsem zhruba ve třetině odložila , vůbec mě nebavila.

Manifest blech
21. ledna

Překrásné čtení. Skvěle se propletly oba osudy, které dělí 300 let. A všechny emoce se tu seběhnou, od lásky, napětí, intrik.

Vlcice72
16.10.2020

Tak nevím. Autorčiny knihy mají pro mne sestupnou tendenci. Její 1. Marianou jsem byla naprosto pohlcená a považuji ji za jednu z nejlepších v daném žánru. Po ní následovalo Zimní moře a Ohnivý pták, které mne už tak nenadchly a nyní Beznadějný osud, znamenající pro mne naprosté zklamání. Do čtení jsem se musela nutit, příběh se v obou časových rovinách odvíjel naprosto předvídatelně a vlastně mě hlavně ta historická linka ani moc nebavila. Nejzajímavější z celé knihy byl autorčin doslov..
.

1