Beznadějný osud

I po necelých tři sta letech zůstává šifrovaný deník jakobitské emigrantky Mary Dundasové záhadou. Sára Thomasová, která má za úkol deník dešifrovat, brzy zjišťuje, že Maryin deník skrývá úplně něco jiného, než očekávala. Mary touží po mnoha věcech: svobodě, dobrodružství a rodině, kterou ztratila. Když se naskytne příležitost, Mary se odváží kráčet cestou, která je mnohem překvapivější a nebezpečnější, než si kdy představovala. Zatímco Sára postupně poznává Maryin poutavý příběh plný rebelie a zrady, sama čelí událostem, které ji nutí přehodnotit svůj dosavadní život – přemýšlí o sobě samé, o věrnosti a hlavně o lásce. Ačkoli je dělí celá staletí, tyto dvě ženy spojuje cesta za poznáním, na které objevují hranice důvěry a nevyzpytatelné hry osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412835/big_beznadejny-osud-09a-412835.jpg 465

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Desperate Fortune, 2015

Kniha Beznadějný osud

Hanka44

Zpočátku mi moc nešlo se začíst, ale nakonec mne oba příběhy pohltily

Hypatia1010
03.08.2022

Tato kniha mě nadchla. Prolínání dvou dějových linek mi obvykle moc nesedí, ale tentokrát to bylo naprosto v pohodě. Příběh je na tom vlastně postavený a navíc mu to dodalo náboj. Oboum hrdinkám jsem moc fandila. Od autorky jsem přečetla i další knihy, ale tahle je za mne zatím jedna z jejích nejlepších.

Edita1702
26.06.2022

Knihu jsem přečetla za dva dny, a konec 3x. Kniha mě sedla. Hned jsem si objednala Ohnivého ptáka.

kusma
03.05.2022

Romantika, historie, šifra, napětí...a mě to výborně sedlo a líbilo se mi to. Asi víc historická část, ale i součadnost nebyla špatná. Já jsem spokojená a čtení jsem si opravdu užila.

Holly.W
03.12.2021

Kdybych mohla tak dám i šest hvězdiček. Pro mě překrásné čtení. Tahle autorka mě neuvěřitelně baví. Po dlouhé době uchvacující kniha, od které jsem se nebyla schopna odtrhnout, nevnímala jsem čas, myšlenky, prostě nic, cele jsem se ponořila do příběhu, do osudů hlavních postav. Opět kniha o silných ženách, které se s příběhem vyvíjejí. Marry, která z nevýrazného stydlivého ptáčátka dospěje v překrásnou, seběvedomou labuť. A Sára, která se vyrovná se svou nemocí a naučí se s ní žít. A ach pan MacPherson, do toho jsem se tak trochu zamilovala.... kéž by i v dnešní době byli takoví obdivuhodní, stateční a čestní muži, jejichž ženy by se cítily milovány a v bezpečí.
Prostě krása, krása, krása. Tuto knihu budu mít v mysli ještě dlouho. Stejně jako Ohnivého ptáka. A k oběma se jednou moc ráda vrátím.

Lucie401
30.09.2021

nebavilo mě to.

marara
16.07.2021

Jsem trochu rozpačitá, co vyzdvihnout. Více mě bavila současná dějová linka o Sáře, která luští šifru deníku. Bylo zajímavé sledovat myšlenky a prožitky ženy s Aspergerovým syndromem, stejně jako ponořit se do atmosféry života ve francouzském starobylém sídle. Ta historická linie mě obohatila o poznatky o jakobinech. Jinak mě trochu zlobila předvídatelnost obou milostných vztahů.

petronella1
29.06.2021