Hobitka Hobitka komentáře u knih

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Náhodou jsem na tuhle knížku narazila doma. A najednou koukám, že jsem začtená, nadšeně si prohlížím obrázky, a zvědavost jakže to bude s kalhotkami popohání dál :D

Myslím, že po několika letech opět propadám kouzlu ilustrovaných knih, a tohle je jedna těch hodně povedených :)

19.09.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tahle knížka je tak moc pěkná. To se ani nedá jinak říct. Po dočtení ve mě zůstává příjemný klid, a zároveň touha po dalších dílech :)

Vydání které jsem četla jako první má jen 34 kapitol, zatímco jiná jich mají až 38. Nakldatelství Albatros vydalo nové kompletní vydání, navíc doplněné o kouzelné ilustrace - doporučuji :)

14.09.2021 5 z 5

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

Rozhodně se jedná o velice zajímavou knížku. Na více místech jsem se zamyslela.
Líbí se mi, že hlavní prezentovaný styl života není cpán jakožto zaručený ideál pro všechny - mě třeba asi nikdy nelákal. Na druhou stranu jsem byla zaujata popisovaným stylem cestování s dlouhodobějším pobytem na jednom místě - začalo mi v hlavě hlodat, jestli bych to nějak takhle přece jen nechtěla zkusit a jakým konkrétním způsobem by to mohlo vyhovovat právě mě.

Samotný příběh autorky i konkrétní "postupy" mě ve čtení popoháněly, a celkově mi knížka přijde velmi dobře napsaná. Žel někde uprostřed knihy je delší rozvleklá pasáž ve které jsem knihu na několik měsíců odložila.

02.07.2021 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Moc se mi u této série líbí propracovanost a realističnost postav. Což tedy chvílemi vedlo i k tomu, že jsem měla některé postavy chuť zaškrtit :D

Oceňuji také skvěle vykreslený a promyšlený svět.

Ovšem co se týče dějové linky - těch zvratů bylo na můj vkus už trochu moc. Tak od poloviny knížky mě ty divoké zvraty spíš otravovaly než napínaly. Zajímavé, i dobré, ale dle mého zbytečně překombinované.

Celkově se mi trilogie hodně líbila. Jestli se pustím i do pokračování teprve uvidím, ale v nejbližší době to nejspíš nebude.

29.06.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Já nějak nevím. Autorka rozhodně umí psát velice čtivě - to jsem zjistila už u Skleněného trůnu. Ale stejně jako tam, mi i u této série postupně odpadá zájem číst dál.

Není to vyloženě špatné, celkově se mi tahle bichlička líbila, a děj třetího dílu mě zajímá, jen... dívala jsem se, že má 720 stran a už se mi to nějak nechce číst :D
Hlodá mi totiž v hlavě hlásek, že k přečtení tu jsou i mnohem lepší knížky. Každopádně až budu mít zase chuť na dlouhou čtivou oddechovku, vím po které autorce sáhnout :)

Co se mi na téhle knize opravdu líbilo byl pozvolný, přirozený vývoj vzájemných vztahů mezi jednotlivými postavami (nejenom ústředního páru).
Ale šmarja - ty erotické scény (nebo rovnou porno?), co to sakra bylo XD
Ty na mě působily jak od nadržené puberťačky, která nic moc neví ani o sexu, ani o slovní zásobě... XD

22.06.2021 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Hned ze začátku chci říct, že jsem se do čtení téhle knihy pustila až po shlédnutí spoilerových reakcí - a šla jsem do ní s tím, že to bude čtivá oddechovka, která mě vtáhne, ale nijak extra neokouzlí. No a to se taky stalo :D

Z celého svazku mám dojem, že se původně jednalo o dva zcela různé náměty, které se autorka nakonec rozhodla splácanout dohromady. Líbily se mi obě části, jen nechápu proč jsou v jednom příběhu a ne ve dvou samostatných.

Vykreslení vnímání světa pomocí barev mi k Feyre sklvěle sedělo, na což si naopak jiní čtenáři hodně stěžovali. Pro mě jí to dávalo na uvěřitelnosti - vám v hlavě nikdy nenaskakují věci, o kterých víte, že jsou v tu chvíli naprosto nemístné, ale i tak se mršky objevují?

Do druhého dílu se pouštím se stejným očekáváním jako do prvního, tož uvidíme :)
Mmch myslím si, že kdyby tento počin byl stand-alone vůbec nic by se taky nestalo :D

12.06.2021 3 z 5

Rychlé večeře: Burgery Rychlé večeře: Burgery Kate McMillan

Jakožto kuchtička nepříliš zkušená, můžu tuhle kuchařku označit za vhodnou pro začátečníky - zatím se vše vyvedlo na první pokus :)
Obsahuje mnohem více různorodých receptů než jsem při nákupu přes internet čekala (tudíž jsem si ji nemoha předem naživo prolistovat). A teda nádherné fotky.

30.05.2021 5 z 5

Zentangle příručka vědomé kresby Zentangle příručka vědomé kresby Jane Marbaix

Skvělá příručka k relaxačnímu kreslení. Jednotlivé motivy mají krásně názorně zobrazené postupy. Aneb člověk nemusí být profesionální kreslíř aby si mohl kreslit :)
Nejedná se o omalovánky ani vymalovánky ;)

30.05.2021 5 z 5

Přečtení téhle knížky jsem odkládala hodně dlouho. Asi to souviselo se shlédnutím filmu, který se mi sice líbil, ale prostě jsem pak neměla potřebu číst i knížku.
Každopádně Míša z Radši Knihu mě tak nahlodala, že jsem se do ní konečně pustila. A fakt mi sedla, těším se na pokračování :)
Rozhodně neotřelá knížka, napínavá a strašidelná tak akorát, a navíc příjemné a zajímavé postavy.

28.04.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jako nebylo to špatné, nenudila jsem se. Někdy byl děj opravdu překvapivý, jindy vtipný a celkově vypadá dosti promyšleně.
Ale... prostě nemám chuť číst další díl. Nevylučuji však že se k této sérii časem vrátím :)

23.04.2021 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Příběh je čím dál temnější. Zvraty obrovské a nečekané. Možná jsem jen moc naivní...
Skvěle napsáno a skvěle se i čte. I když retrospektiva mi obecně nesedí, dost možná si na ni díky této sáze zvyknu. Jdu na další díl :)

06.04.2021 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Povídkový formát předchozích dvou svazků mi seděl o trochu více. Román je zase příjemně konzistenčnější a není nutné si tu tolik hrát na detektiva. I když retrospektiva mě občas zmátla a musela jsem se párkrát kousek vracet.
Moc se mi líbila rozvinutá linka s Ciri :)
Jsem zvědavá, jakým směrem se bude celá sága ubírat dále - do pokračování se rozhodně pustím.

25.03.2021 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tyto povídky mi neskutečně sedly. Meč osudu se mi líbí ještě více než první svazek.
Jsem velice zvědavá na pokračování :)

08.03.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Prostě a jednoduše: sbírka skvělých povídek :)

12.02.2021 5 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá. A opravdu byla dost zajímavá.
Moc se mi líbí pohled na svět, který je zde vykreslen.

Za mě škoda, že příběh samotný tvoří hlavně prostředí pro techniky/vychytávky. Miriam na mě působila tak moc dokonale vybavená, že až mi z toho začalo být smutno... Vlastně trvalo několik dní, než jsem tuhle podivnou "pachuť", která ve mě po dočtení zůstala, rozklíčovala.

Jak slibuje anotace, některé duchovní pohledy mě opravdu prozářily a přinesly klid. Určitě by pro mě byla kniha stravitelnější, kdyby v ní bylo více toho "normálního" příběhu a duchovní techniky a informace nebyly tolik natěsnané.

Je to jedna z knížek, ke které se chci časem vrátit a prozkoumat, co si z ní odnesu příště.

Ilustrace jsou nádherné a příjemně celou knížku doplňují :)

18.01.2021 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Opravdu moc pěkná a povedená kniha :)
Umně zakomponovaná komunikace se čtenářem, která nebila do očí, naopak mi do knížky krásně zapadala. Úkoly jsme si teda psala do notýsku, protože psaní do knížek je mi opravdu proti srsti. Každopádně to byly šikovně pokládané otázky, které mě nutily k zamyšlení. Celá Zakázaná hora jako celek mi zapadá jako další dílek do mé skládačky.
Rozhodně se nejedná o tuctovou dětskou knížku. A vůbec, není jenom pro děti :)

A ty ilustrace! Prostě nádhera :)

Jediné, co mě zklamalo a udivilo, je sazba knihy. Kolem textu je na můj vkus zbytečně moc prázdného místa. Po nějaké době mi to přestalo tahat oči, ale stejně mi to připadá jako plýtvání papírem... :/

18.01.2021 5 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Knížka velmi hutná na myšlenky.
V některých částech jsem byla spíš zmatená, protože mi přišlo, že si autor protiřečí. Každopádně celkově mi "zapadl další dílek do skládanky".
Budu si ji muset nechat uležet v hlavě a počítám, že se k ní časem vrátím k opětovnému přečtení.

12.01.2021 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Jemné ponoukání k zamyšlení.

08.10.2020 5 z 5

Barefoot: Žij naboso! Barefoot: Žij naboso! Lucie Pytlová

Velice dobře napsaná kniha o nohách i jejich obouvání. Čtivá a příjemně srozumitelná, nechybí ani jednoduchá cvičení a doporučení.
Konečně mám v rukou odpovědi na podezdřívavé dotazy okolí, pročpak chodím v takových podivných botách :)

21.07.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Jacqueline Wilson

Po Zlaté kleci jsem sáhla čistě kvůli slibovanému návratu Hetty. Ta se tam jen mihne a není moc důležitá, takže z tohoto pohledu jsem velmi zklamaná.
Jinak se mi kniha moc líbila. Oproti příběhu Clover není tak tlačena a děj probíhá mnohem klidnějším tempem. Příjemné a zajímavé postavy vzbuzující při čtení zájem, že se skoro nedá odložit.
Závěr mě bohužel opravdu zklamal a otrávil. Nebýt něj, dávám bez váhání všech pět hvězdiček, takto váhám mezi čtyřmi a třemi. Mimo jiné z něj dýchá příslib pokračování, tak uvidíme, jestli se objeví.

24.01.2020 4 z 5